JENIDUM COM SRL
CĂLĂRAȘILOR, bl. 11, sc. 2, et. 4-5, ap. 412, Municipiul Brăila, Brăila
În 2025: cifra de afaceri 96 mii lei, profit net 742 lei, 1 angajați.
Despre JENIDUM COM SRL
JENIDUM COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 februarie 2013 cu numărul J9/96/2013 și codul unic de înregistrare (CUI) 31222830, cu sediul în Brăila, județul Brăila. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe” (cod CAEN 4782). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 96 mii lei (-31% față de 2024), un profit net de 742 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 201 mii lei la 96 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 31222830
- Nr. Registrul Comerțului
- J9/96/2013
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 februarie 2013
- EUID
- ROONRC.J9/96/2013
- Cod poștal
- 810212
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 96 mii lei
- Profit net
- 742 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -11 mii lei
- Datorii
- 55 mii lei
- Active totale
- 44 mii lei
- Marjă netă
- 0,8%
- Cifră / angajat
- 96 mii lei
-31% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (124%); cifra de afaceri a scăzut cu 31% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 192 mii | 214 mii | 179 mii | 164 mii | 174 mii | 201 mii | 193 mii | 150 mii | 140 mii | 96 mii |
| Venituri totale | 192 mii | 214 mii | 179 mii | 164 mii | 175 mii | 201 mii | 193 mii | 150 mii | 140 mii | 118 mii |
| Cheltuieli totale | 200 mii | 218 mii | 182 mii | 153 mii | 155 mii | 179 mii | 174 mii | 160 mii | 156 mii | 117 mii |
| Profit / pierdere brută | -8.444 | -3.255 | -3.289 | 11 mii | 20 mii | 22 mii | 18 mii | -9.354 | -16 mii | 883 |
| Profit / pierdere netă | -10 mii | -5.400 | -5.077 | 9.556 | 18 mii | 21 mii | 16 mii | -11 mii | -17 mii | 742 |
| Număr mediu de angajați | — | 4 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active circulante | 58 mii | 112 mii | 116 mii | 105 mii | 103 mii | 95 mii | 67 mii | 79 mii | 65 mii | 44 mii |
| din care stocuri | 55 mii | 111 mii | 115 mii | 100 mii | 101 mii | 92 mii | 66 mii | 74 mii | 36 mii | 38 mii |
| creanțe | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — |
| casa și conturi la bănci | 2.695 | 1.752 | 1.799 | 5.799 | 1.493 | 2.861 | 1.693 | 5.557 | 30 mii | 5.737 |
| Datorii | 96 mii | 156 mii | 165 mii | 144 mii | 124 mii | 96 mii | 51 mii | 74 mii | 77 mii | 55 mii |
| Capitaluri proprii | -38 mii | -43 mii | -48 mii | -39 mii | -21 mii | -254 | 16 mii | 5.569 | -11 mii | -11 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 43 din 57 în județul Brăila și locul 3.418 din 4.198 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4782 – Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe.
Firme similare din județul Brăila
- OBSERVACIONES AUTO SRL · Brăila142 mii lei · 0 ang.
- PAOLOMAG S.R.L. · Brăila110 mii lei · 0 ang.
- OXIA TRADE SRL · Brăila93 mii lei · 2 ang.
- ROPIESE MASINI SRL · Brăila88 mii lei · 0 ang.
- SELEFTIN COM SRL · Brăila81 mii lei · 0 ang.
- CE SE POARTĂ S.R.L. · Brăila81 mii lei · 0 ang.
- MAXI CUSTOM PARTS S.R.L. · Brăila65 mii lei · 1 ang.
- SILENTIOS COM SRL · Brăila64 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4782 – Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
Întrebări frecvente despre JENIDUM COM SRL
Care este CUI-ul firmei JENIDUM COM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei JENIDUM COM SRL este 31222830. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J9/96/2013, iar codul EUID este ROONRC.J9/96/2013.
Unde are sediul JENIDUM COM SRL?
Sediul social al firmei JENIDUM COM SRL este în CĂLĂRAȘILOR, bl. 11, sc. 2, et. 4-5, ap. 412, Municipiul Brăila, Brăila, județul Brăila, cod poștal 810212, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are JENIDUM COM SRL?
Activitatea principală a firmei JENIDUM COM SRL este „Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe”, cod CAEN 4782. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată JENIDUM COM SRL?
JENIDUM COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 februarie 2013, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma JENIDUM COM SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru JENIDUM COM SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Brăila sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are JENIDUM COM SRL?
În 2025, JENIDUM COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 96 mii lei și un profit net de 742 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este JENIDUM COM SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, JENIDUM COM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.