JBBM GYIMES CONSTRUCT S.R.L.
LUNCA DE JOS, Sat Lunca De Jos, Comuna Lunca De Jos, Harghita
În 2025: cifra de afaceri 283 mii lei, pierdere netă 22 mii lei, 5 angajați.
Despre JBBM GYIMES CONSTRUCT S.R.L.
JBBM GYIMES CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 octombrie 2020 cu numărul J19/494/2020 și codul unic de înregistrare (CUI) 43266325, cu sediul în Lunca De Jos, județul Harghita. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 5 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 283 mii lei (-38% față de 2024), o pierdere netă de 22 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 296 mii lei la 283 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2021 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 43266325
- Nr. Registrul Comerțului
- J19/494/2020
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 octombrie 2020
- EUID
- ROONRC.J19/494/2020
- Cod poștal
- 537145
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 01.01.2021
din 01.01.2021
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Harghita
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 283 mii lei
- Pierdere netă
- 22 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 24 mii lei
- Datorii
- -6 lei
- Active totale
- 24 mii lei
- Marjă netă
- -7,7%
- Cifră / angajat
- 57 mii lei
-38% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; cifra de afaceri a scăzut cu 38% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 296 mii | 403 mii | 331 mii | 458 mii | 283 mii |
| Venituri totale | 0 | 296 mii | 403 mii | 331 mii | 458 mii | 283 mii |
| Cheltuieli totale | 650 | 170 mii | 245 mii | 408 mii | 499 mii | 296 mii |
| Profit / pierdere brută | -650 | 126 mii | 157 mii | -77 mii | -41 mii | -14 mii |
| Profit / pierdere netă | -650 | 124 mii | 153 mii | -80 mii | -51 mii | -22 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 6 | 4 | 7 | 7 | 5 |
| Active imobilizate | — | 44 mii | 40 mii | 26 mii | 12 mii | 5.007 |
| Active circulante | 550 | 230 mii | 260 mii | 122 mii | 76 mii | 19 mii |
| din care stocuri | — | — | — | 45 mii | — | — |
| creanțe | 200 | 319 | 536 | 56 mii | 12 mii | 771 |
| casa și conturi la bănci | 350 | 229 mii | 260 mii | 21 mii | 65 mii | 18 mii |
| Datorii | 1.000 | 150 mii | 24 mii | 52 mii | 43 mii | -6 |
| Capitaluri proprii | -450 | 123 mii | 276 mii | 96 mii | 45 mii | 24 mii |
| din care capital subscris vărsat | — | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 114 din 235 în județul Harghita și locul 6.937 din 16.155 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Harghita
- EXXALENT BUILDING&ENGINEERING S.R.L. · Morăreni (com. Lupeni)297 mii lei · 4 ang.
- IZOPUR TEAM S.R.L. · Sântimbru (com. Santimbru)296 mii lei · 5 ang.
- DREAMHOME KOV&BIS S.R.L. · Betești (oraș Cristuru Secuiesc)294 mii lei · 1 ang.
- HAJDOLAK S.R.L. · Sicasău (com. Zetea)289 mii lei · 2 ang.
- ZOBCONSTRUCT S.R.L. · Dârjiu289 mii lei · 0 ang.
- JAKAB-SINKA CONSTRUCT S.R.L. · Morăreni (com. Lupeni)282 mii lei · 4 ang.
- CARMASIB-BAU SRL · Mădăraș272 mii lei · 1 ang.
- SZAKACS CONSTRUCT S.R.L. · Porumbenii Mari (com. Porumbeni)269 mii lei · 3 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
Întrebări frecvente despre JBBM GYIMES CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei JBBM GYIMES CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei JBBM GYIMES CONSTRUCT S.R.L. este 43266325, iar codul de TVA este RO43266325. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J19/494/2020, iar codul EUID este ROONRC.J19/494/2020.
Unde are sediul JBBM GYIMES CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei JBBM GYIMES CONSTRUCT S.R.L. este în LUNCA DE JOS, Sat Lunca De Jos, Comuna Lunca De Jos, Harghita, județul Harghita, cod poștal 537145, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are JBBM GYIMES CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei JBBM GYIMES CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată JBBM GYIMES CONSTRUCT S.R.L.?
JBBM GYIMES CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 octombrie 2020, deci are 5 ani de activitate.
Cum pot contacta firma JBBM GYIMES CONSTRUCT S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0751 *** 152). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are JBBM GYIMES CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, JBBM GYIMES CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 283 mii lei și o pierdere netă de 22 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este JBBM GYIMES CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. JBBM GYIMES CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2021 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.