JAR CONSTRUCT SRL
Sat Moieciu De Jos, Comuna Moieciu, Brașov
În 2024: cifra de afaceri 7.000 lei, pierdere netă 54 mii lei, 1 angajați.
Despre JAR CONSTRUCT SRL
JAR CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 aprilie 2007 cu numărul J08/1005/2007 și codul unic de înregistrare (CUI) 21533480, cu sediul în Moieciu De Jos (com. Moieciu), județul Brașov. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 19 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 7.000 lei (-65% față de 2023), o pierdere netă de 54 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a scăzut (de la 134 mii lei la 7.000 lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 21533480
- Nr. Registrul Comerțului
- J08/1005/2007
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 aprilie 2007
- EUID
- ROONRC.J08/1005/2007
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
reactivat 24.10.2017
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Râşnov
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 7.000 lei
- Pierdere netă
- 54 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -367 mii lei
- Datorii
- 397 mii lei
- Active totale
- 31 mii lei
- Marjă netă
- -772,3%
- Cifră / angajat
- 7.000 lei
-65% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (1300%); cifra de afaceri a scăzut cu 65% față de 2023. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 473 mii | 611 mii | 530 mii | 661 mii | 134 mii | 294 mii | 382 mii | 20 mii | 7.000 |
| Venituri totale | 473 mii | 611 mii | 530 mii | 661 mii | 134 mii | 294 mii | 559 mii | 20 mii | 7.007 |
| Cheltuieli totale | 433 mii | 711 mii | 531 mii | 616 mii | 377 mii | 338 mii | 457 mii | 166 mii | 61 mii |
| Profit / pierdere brută | 40 mii | -99 mii | -1.132 | 46 mii | -243 mii | -44 mii | 102 mii | -146 mii | -54 mii |
| Profit / pierdere netă | 33 mii | -105 mii | -6.432 | 39 mii | -244 mii | -47 mii | 97 mii | -146 mii | -54 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | 3 | 3 | 5 | 5 | 5 | 3 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | — | 6.584 | 13 mii | 9.535 | 13 mii | 8.523 | 4.924 |
| Active circulante | 352 mii | 151 mii | 103 mii | 141 mii | 38 mii | 110 mii | 170 mii | 68 mii | 26 mii |
| din care stocuri | — | 4.050 | 8.020 | 18 mii | 26 mii | 30 mii | 30 mii | 30 mii | — |
| creanțe | 1 | 10 mii | 2.089 | 5.998 | 12 mii | 48 mii | 40 mii | — | — |
| casa și conturi la bănci | 352 mii | 137 mii | 93 mii | 117 mii | 547 | 31 mii | 99 mii | 37 mii | 26 mii |
| Datorii | 272 mii | 160 mii | 119 mii | 124 mii | 275 mii | 390 mii | 349 mii | 389 mii | 397 mii |
| Capitaluri proprii | 80 mii | -8.815 | -15 mii | 24 mii | -223 mii | -271 mii | -166 mii | -313 mii | -367 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 601 din 629 în județul Brașov și locul 15.403 din 16.155 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Brașov
- FLORY ALIN CONSTRUCT S.R.L. · Sinca Veche (com. Șinca)7.700 lei · 1 ang.
- FI HAPPY MANAGEMENT S.R.L. · Brașov7.563 lei · 0 ang.
- SIC STRUCTURES & CONSTRUCTION S.R.L. · Brașov6.075 lei · 0 ang.
- FACALETMIHAIDRECEA CONSTRUCT S.R.L. · Prejmer6.000 lei · 0 ang.
- ANDEDY M.L.M. CONSTRUCT S.R.L. · Brașov6.000 lei · 1 ang.
- AMBRE ATELIER S.R.L. · Râșnov5.882 lei · 0 ang.
- ALI CONSTRUCT SELECT S.R.L. · Brașov5.850 lei · 0 ang.
- AR ELECTROINSTAL SERVCONSTRUCT S.R.L. · Hărman5.789 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
Întrebări frecvente despre JAR CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei JAR CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei JAR CONSTRUCT SRL este 21533480. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J08/1005/2007, iar codul EUID este ROONRC.J08/1005/2007.
Unde are sediul JAR CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei JAR CONSTRUCT SRL este în Sat Moieciu De Jos, Comuna Moieciu, Brașov, Moieciu De Jos (com. Moieciu), județul Brașov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are JAR CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei JAR CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 17 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată JAR CONSTRUCT SRL?
JAR CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 aprilie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma JAR CONSTRUCT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru JAR CONSTRUCT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Moieciu De Jos (com. Moieciu) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are JAR CONSTRUCT SRL?
În 2024, JAR CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 7.000 lei și o pierdere netă de 54 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este JAR CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, JAR CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.