IZI COMNAV REPAIR SRL
DEMETRIOS CALLATIANUL, Municipiul Mangalia, Constanța
În 2025: cifra de afaceri 493 mii lei, profit net 46 mii lei, 5 angajați.
Despre IZI COMNAV REPAIR SRL
IZI COMNAV REPAIR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 martie 2013 cu numărul J2013000533135 și codul unic de înregistrare (CUI) 31327674, cu sediul în Mangalia, județul Constanța. Activitatea principală este „Construcția de nave civile și structuri plutitoare” (cod CAEN 3011). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 493 mii lei (-58% față de 2024), un profit net de 46 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,6 mil lei la 493 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2013.
Date de identificare
- CUI
- 31327674
- Nr. Registrul Comerțului
- J2013000533135
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 martie 2013
- EUID
- ROONRC.J2013000533135
- Cod poștal
- 905500
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 02.11.2026
din 01.04.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Mangalia
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 493 mii lei
- Profit net
- 46 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 68 mii lei
- Datorii
- 922 mii lei
- Active totale
- 990 mii lei
- Marjă netă
- 9,3%
- Cifră / angajat
- 99 mii lei
-58% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 93% din active; cifra de afaceri a scăzut cu 58% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,9 mil | 1,5 mil | 774 mii | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 2,1 mil | 2,2 mil | 1,2 mil | 493 mii |
| Venituri totale | 2,9 mil | 1,5 mil | 784 mii | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 2,1 mil | 2,2 mil | 1,2 mil | 493 mii |
| Cheltuieli totale | 2,5 mil | 1,4 mil | 655 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 761 mii | 438 mii |
| Profit / pierdere brută | 425 mii | 149 mii | 129 mii | 241 mii | 112 mii | 176 mii | 412 mii | 409 mii | 414 mii | 56 mii |
| Profit / pierdere netă | 356 mii | 122 mii | 121 mii | 227 mii | 100 mii | 161 mii | 392 mii | 390 mii | 383 mii | 46 mii |
| Număr mediu de angajați | 80 | 41 | 19 | 32 | 33 | 37 | 39 | 36 | 12 | 5 |
| Active imobilizate | 152 mii | 111 mii | 75 mii | 57 mii | 64 mii | 60 mii | 91 mii | 60 mii | 202 mii | 170 mii |
| Active circulante | 569 mii | 302 mii | 265 mii | 313 mii | 267 mii | 412 mii | 491 mii | 780 mii | 808 mii | 820 mii |
| din care stocuri | — | — | 1.757 | — | — | — | — | — | — | — |
| creanțe | 358 mii | 125 mii | 164 mii | 130 mii | 200 mii | 302 mii | 216 mii | 445 mii | 571 mii | 565 mii |
| casa și conturi la bănci | 211 mii | 177 mii | 100 mii | 183 mii | 67 mii | 111 mii | 275 mii | 335 mii | 237 mii | 255 mii |
| Cheltuieli în avans | 6.000 | — | — | 155 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 371 mii | 290 mii | 116 mii | 140 mii | 141 mii | 291 mii | 168 mii | 337 mii | 123 mii | 922 mii |
| Capitaluri proprii | 356 mii | 123 mii | 224 mii | 231 mii | 191 mii | 182 mii | 414 mii | 504 mii | 887 mii | 68 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Constanța
- ACTIVE BLASTING S.R.L. · Mangalia580 mii lei · 10 ang.
- GIA OFFICE NAV SRL · Mangalia547 mii lei · 0 ang.
- CALIA COATING INSPECTOR S.R.L. · Valu Lui Traian545 mii lei · 1 ang.
- MSS MARINE SURVEYOR SERVICES S.R.L. · Constanța466 mii lei · 1 ang.
- ARKAS DENIZCILIK VE NAKLIYAT ANONIM ȘIRKETI IZMIR SUCURSALA CONSTANTA · Constanța460 mii lei · 0 ang.
- FUTURE SERVICE S.R.L. · Lazu (com. Agigea)410 mii lei · 2 ang.
- SUD-EST MARINE S.R.L. · Mangalia410 mii lei · 4 ang.
- ALPHABET INDUSTRIES S.R.L. · Mangalia402 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 11 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 3753/118/2024/a5330.10.2026
contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor Legea 85/2014
Curtea de Apel Constanta · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 3753/118/2024/a6225.09.2026
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată încuviinţare valorificare activului debitoarei
Curtea de Apel Constanta · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 3753/118/2024/a6224.09.2026
deschiderea procedurii la cererea debitorului APEL IMP INCH 1060/07.09.2026
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 3753/118/2024/a5604.06.2026
contestaţie IMP HOT ADUNARII CREDITORILOR CONSEMNATA IN PROCESUL VERBAL 53/26.05.2026 PUBLICAT IN BPI 13962/27.05.2026
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 3753/118/2024/a5704.06.2026
contestaţie IMP HOT ADUNARII CREDITORILOR DSMA DIN 26.05.2026 PUBLICAT IN BPI 13962/27.05.2026
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 3753/118/2024/a5503.06.2026
contestaţie Faliment - contestaţie - impotriva hotararii Adunarii Creditorilor publicata in BI NR.13962/27.05.2026, nularea HOT.A.C.DSM DIN DATA 26.05.2026
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 3753/118/2024/a5429.05.2026
contestaţie impotriva hotararii Adunarii Creditorilor consemnata in procesul verbal din data de 21.05.2026 publicat in BPI 13524/22.05.2026
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 3753/118/2024/a5327.05.2026
contestaţie impotriva hotararii 2 a Adunarii Creditorilor consemnata in procesul verbal din data de 21.05.2026 publicat in BPI 13524/22.05.2026
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 3753/118/2024/a5201.04.2026
contestaţie impotriva procesului verbal al adunarii creditorilor
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 34905/245/202501.10.2025
validare poprire
Judecătoria Iasi · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 02.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 3011 – Construcția de nave civile și structuri plutitoare
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 3011 Construcția de nave civile și structuri plutitoare
- 3315 Repararea și întreținerea navelor și bărcilor, civile
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8123 Alte activități de curățenie
Întrebări frecvente despre IZI COMNAV REPAIR SRL
Care este CUI-ul firmei IZI COMNAV REPAIR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei IZI COMNAV REPAIR SRL este 31327674, iar codul de TVA este RO31327674. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013000533135, iar codul EUID este ROONRC.J2013000533135.
Unde are sediul IZI COMNAV REPAIR SRL?
Sediul social al firmei IZI COMNAV REPAIR SRL este în DEMETRIOS CALLATIANUL, Municipiul Mangalia, Constanța, județul Constanța, cod poștal 905500, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are IZI COMNAV REPAIR SRL?
Activitatea principală a firmei IZI COMNAV REPAIR SRL este „Construcția de nave civile și structuri plutitoare”, cod CAEN 3011. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată IZI COMNAV REPAIR SRL?
IZI COMNAV REPAIR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 martie 2013, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma IZI COMNAV REPAIR SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0749 *** 560). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are IZI COMNAV REPAIR SRL?
În 2025, IZI COMNAV REPAIR SRL a raportat o cifră de afaceri de 493 mii lei și un profit net de 46 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este IZI COMNAV REPAIR SRL plătitoare de TVA?
Da. IZI COMNAV REPAIR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2013. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 noiembrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/31327674API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.