Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA22 ani pe piață

IUROMIH SRL

CUI 16318923J2004000672049

Str. LUNCA, Municipiul Moinești, Bacău

În 2025: cifra de afaceri 161 mii lei, pierdere netă 1.168 lei, 1 angajați.

Despre IUROMIH SRL

IUROMIH SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 aprilie 2004 cu numărul J2004000672049 și codul unic de înregistrare (CUI) 16318923, cu sediul în Moinești, județul Bacău. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 161 mii lei (+6% față de 2024), o pierdere netă de 1.168 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 143 mii lei la 161 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
16318923
Nr. Registrul Comerțului
J2004000672049
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
07 aprilie 2004
EUID
ROONRC.J2004000672049
Cod poștal
605400

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
11.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Moineşti

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
161 mii lei

+6% față de 2024

Pierdere netă
1.168 lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
-214 mii lei
Datorii
269 mii lei
Active totale
55 mii lei
Marjă netă
-0,7%
Cifră / angajat
161 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (488%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-100 mii0100 mii200 mii2016: cifra de afaceri 126.237 lei; pierdere netă 37.610 lei20162017: cifra de afaceri 121.137 lei; pierdere netă 10.922 lei20172018: cifra de afaceri 148.898 lei; pierdere netă 7.765 lei20182019: cifra de afaceri 152.322 lei; pierdere netă 12.732 lei20192020: cifra de afaceri 152.367 lei; pierdere netă 7.964 lei20202021: cifra de afaceri 143.280 lei; pierdere netă 3.996 lei20212022: cifra de afaceri 151.231 lei; pierdere netă 842 lei20222023: cifra de afaceri 175.963 lei; profit net 4.668 lei20232024: cifra de afaceri 152.518 lei; pierdere netă 1.151 lei20242025: cifra de afaceri 160.943 lei; pierdere netă 1.168 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă126 mii121 mii149 mii152 mii152 mii143 mii151 mii176 mii153 mii161 mii
Venituri totale127 mii131 mii163 mii165 mii164 mii155 mii161 mii188 mii153 mii161 mii
Cheltuieli totale164 mii141 mii169 mii176 mii171 mii158 mii160 mii181 mii152 mii161 mii
Profit / pierdere brută-36 mii-9.610-6.148-11 mii-6.832-3.1187706.548374446
Profit / pierdere netă-38 mii-11 mii-7.765-13 mii-7.964-3.996-8424.668-1.151-1.168
Număr mediu de angajați21———————1
Active imobilizate38 mii36 mii35 mii33 mii32 mii30 mii28 mii26 mii49 mii46 mii
Active circulante35 mii43 mii29 mii17 mii2641.8026.6454.56812 mii9.634
din care stocuri35 mii43 mii28 mii17 mii1428026.4974.49811 mii9.503
casa și conturi la bănci283932781221.00014870148131
Datorii270 mii287 mii279 mii278 mii268 mii272 mii276 mii267 mii273 mii269 mii
Capitaluri proprii-197 mii-208 mii-216 mii-228 mii-236 mii-240 mii-241 mii-236 mii-213 mii-214 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 87 din 151 în județul Bacău și locul 6.104 din 10.464 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.

Firme similare din județul Bacău

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

Întrebări frecvente despre IUROMIH SRL

Care este CUI-ul firmei IUROMIH SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei IUROMIH SRL este 16318923. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004000672049, iar codul EUID este ROONRC.J2004000672049.

Unde are sediul IUROMIH SRL?

Sediul social al firmei IUROMIH SRL este în Str. LUNCA, Municipiul Moinești, Bacău, județul Bacău, cod poștal 605400, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are IUROMIH SRL?

Activitatea principală a firmei IUROMIH SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4712. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată IUROMIH SRL?

IUROMIH SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 aprilie 2004, deci are 22 ani de activitate.

Cum pot contacta firma IUROMIH SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0234 *** 927). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are IUROMIH SRL?

În 2025, IUROMIH SRL a raportat o cifră de afaceri de 161 mii lei și o pierdere netă de 1.168 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este IUROMIH SRL plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, IUROMIH SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.

Explorează