ITMEMBRANE S.R.L.
HORIA, Municipiul Brașov, Brașov
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 3,2 mil lei, profit net 145 mii lei, 3 angajați.
Despre ITMEMBRANE S.R.L.
ITMEMBRANE S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 aprilie 2019 cu numărul J2019001477083 și codul unic de înregistrare (CUI) 41002912, cu sediul în Brașov, județul Brașov. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare” (cod CAEN 4683). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,2 mil lei (+22% față de 2024), un profit net de 145 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,1 mil lei la 3,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2019 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 41002912
- Nr. Registrul Comerțului
- J2019001477083
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 aprilie 2019
- EUID
- ROONRC.J2019001477083
- Cod poștal
- 500045
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 01.07.2019
din 01.07.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,2 mil lei
- Profit net
- 145 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 980 mii lei
- Datorii
- 1,2 mil lei
- Active totale
- 2,4 mil lei
- Marjă netă
- 4,6%
- Cifră / angajat
- 1,1 mil lei
+22% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 50% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 702 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 2,8 mil | 3,1 mil | 2,6 mil | 3,2 mil |
| Venituri totale | 702 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 2,8 mil | 3,1 mil | 2,6 mil | 3,4 mil |
| Cheltuieli totale | 644 mii | 980 mii | 977 mii | 2,4 mil | 2,6 mil | 2,6 mil | 3,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 58 mii | 127 mii | 166 mii | 464 mii | 459 mii | 16 mii | 172 mii |
| Profit / pierdere netă | 44 mii | 116 mii | 156 mii | 437 mii | 403 mii | 12 mii | 145 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 |
| Active imobilizate | 41 | 287 mii | 331 mii | 372 mii | 874 mii | 1,1 mil | 1,3 mil |
| Active circulante | 390 mii | 374 mii | 428 mii | 939 mii | 1 mil | 1,2 mil | 1,1 mil |
| din care stocuri | 67 mii | 43 mii | 308 mii | 259 mii | 298 mii | 405 mii | 219 mii |
| creanțe | 274 mii | 269 mii | 112 mii | 407 mii | 415 mii | 622 mii | 870 mii |
| casa și conturi la bănci | 49 mii | 61 mii | 7.880 | 273 mii | 313 mii | 126 mii | 331 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 5.494 | 5.506 | 13 mii |
| Datorii | 345 mii | 500 mii | 441 mii | 869 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,2 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | 244 mii |
| Capitaluri proprii | 45 mii | 161 mii | 317 mii | 442 mii | 845 mii | 857 mii | 980 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 36 din 118 în județul Brașov și locul 1.207 din 3.945 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare.
Firme similare din județul Brașov
- VIKING PRUSZYNSKI FĂGĂRAȘ SRL · Făgăraș3,4 mil lei · 1 ang.
- TIMUR TRADING SRL · Brașov3,3 mil lei · 1 ang.
- POWER TRADING SRL · Prejmer3,1 mil lei · 5 ang.
- ROKATERM METAL SRL · Brașov3 mil lei · 2 ang.
- AREP INSTAL SRL · Cristian2,9 mil lei · 5 ang.
- MONDYGRES SRL · Moieciu De Jos (com. Moieciu)2,8 mil lei · 8 ang.
- ERCOO PAINT S.R.L. · Brașov2,8 mil lei · 7 ang.
- DBS RODVAL GRUP S.R.L. · Săcele2,8 mil lei · 4 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4323 Lucrări de izolații
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5590 Alte servicii de cazare
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre ITMEMBRANE S.R.L.
Care este CUI-ul firmei ITMEMBRANE S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ITMEMBRANE S.R.L. este 41002912, iar codul de TVA este RO41002912. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2019001477083, iar codul EUID este ROONRC.J2019001477083.
Unde are sediul ITMEMBRANE S.R.L.?
Sediul social al firmei ITMEMBRANE S.R.L. este în HORIA, Municipiul Brașov, Brașov, județul Brașov, cod poștal 500045, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ITMEMBRANE S.R.L.?
Activitatea principală a firmei ITMEMBRANE S.R.L. este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare”, cod CAEN 4683. În Registrul Comerțului are autorizate în total 18 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ITMEMBRANE S.R.L.?
ITMEMBRANE S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 aprilie 2019, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ITMEMBRANE S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0742 *** 222). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ITMEMBRANE S.R.L.?
În 2025, ITMEMBRANE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 3,2 mil lei și un profit net de 145 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ITMEMBRANE S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. ITMEMBRANE S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2019 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Brașov
- Firme cu CAEN 4683 din județul Brașov
- CAEN 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- Top firme din județul Brașov
- Top firme cu CAEN 4683
- Firme noi din județul Brașov
- Beneficiari de fonduri din județul Brașov
- Compară ITMEMBRANE S.R.L. cu alte firme