ITECO PROD COM SRL
Șos. BUZĂULUI, bl. A11 BIS, ap. 12, Municipiul Brăila, Brăila
În 2025: cifra de afaceri 69 mii lei, pierdere netă 162 lei, 1 angajați.
Despre ITECO PROD COM SRL
ITECO PROD COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 octombrie 1994 cu numărul J1994001504096 și codul unic de înregistrare (CUI) 6362778, cu sediul în Brăila, județul Brăila. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 69 mii lei (-73% față de 2024), o pierdere netă de 162 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 212 mii lei la 69 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2008.
Date de identificare
- CUI
- 6362778
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994001504096
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 octombrie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994001504096
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.12.2008
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 69 mii lei
- Pierdere netă
- 162 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 52 mii lei
- Datorii
- 37 mii lei
- Active totale
- 89 mii lei
- Marjă netă
- -0,2%
- Cifră / angajat
- 69 mii lei
-73% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 73% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 147 mii | 76 mii | 109 mii | 166 mii | 121 mii | 212 mii | 121 mii | 100 mii | 255 mii | 69 mii |
| Venituri totale | 147 mii | 77 mii | 109 mii | 166 mii | 121 mii | 212 mii | 121 mii | 100 mii | 255 mii | 76 mii |
| Cheltuieli totale | 95 mii | 81 mii | 82 mii | 100 mii | 96 mii | 98 mii | 108 mii | 95 mii | 79 mii | 76 mii |
| Profit / pierdere brută | 52 mii | -3.748 | 27 mii | 66 mii | 24 mii | 114 mii | 13 mii | 5.335 | 176 mii | 508 |
| Profit / pierdere netă | 51 mii | -4.517 | 26 mii | 64 mii | 23 mii | 112 mii | 12 mii | 4.356 | 173 mii | -162 |
| Număr mediu de angajați | — | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 51 mii | 50 mii | 49 mii | 55 mii | 51 mii | 50 mii | 55 mii | 52 mii | 59 mii | 57 mii |
| Active circulante | 93 mii | 84 mii | 129 mii | 234 mii | 140 mii | 265 mii | 50 mii | 47 mii | 70 mii | 32 mii |
| din care stocuri | — | 101 | 101 | 101 | 101 | 187 | 187 | 187 | 187 | 187 |
| creanțe | 49 mii | 25 mii | 92 mii | 216 mii | 14 mii | 48 mii | 28 mii | 27 mii | 13 mii | 13 mii |
| casa și conturi la bănci | 44 mii | 59 mii | 37 mii | 18 mii | 126 mii | 217 mii | 22 mii | 20 mii | 57 mii | 19 mii |
| Cheltuieli în avans | 526 | 627 | 526 | 2.591 | 1.321 | 526 | 4.060 | 526 | — | — |
| Datorii | 62 mii | 46 mii | 107 mii | 157 mii | 46 mii | 57 mii | 38 mii | 40 mii | 77 mii | 37 mii |
| Capitaluri proprii | 82 mii | 88 mii | 71 mii | 135 mii | 146 mii | 258 mii | 72 mii | 59 mii | 52 mii | 52 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 92 din 108 în județul Brăila și locul 13.094 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Brăila
- CLS CONSULTING S.R.L. · Brăila95 mii lei · 1 ang.
- TERMOCOS SRL · Brăila86 mii lei · 1 ang.
- TOPO SURVEY SRL · Chiscani83 mii lei · 1 ang.
- LARIDEX CONS S.R.L. · Brăila70 mii lei · 0 ang.
- CADTOP SRL · Brăila66 mii lei · 1 ang.
- HEPLUCAD SRL · Brăila63 mii lei · 0 ang.
- ATDS CONSULTING SRL · Brăila45 mii lei · 0 ang.
- TEHNOCONSULTING SRL · Brăila44 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre ITECO PROD COM SRL
Care este CUI-ul firmei ITECO PROD COM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ITECO PROD COM SRL este 6362778, iar codul de TVA este RO6362778. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994001504096, iar codul EUID este ROONRC.J1994001504096.
Unde are sediul ITECO PROD COM SRL?
Sediul social al firmei ITECO PROD COM SRL este în Șos. BUZĂULUI, bl. A11 BIS, ap. 12, Municipiul Brăila, Brăila, județul Brăila, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ITECO PROD COM SRL?
Activitatea principală a firmei ITECO PROD COM SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112.
Când a fost înființată ITECO PROD COM SRL?
ITECO PROD COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 octombrie 1994, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ITECO PROD COM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0239 *** 442). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ITECO PROD COM SRL?
În 2025, ITECO PROD COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 69 mii lei și o pierdere netă de 162 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ITECO PROD COM SRL plătitoare de TVA?
Da. ITECO PROD COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2008. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.