ITALO CAFFE SRL
Viorelelor, Sat Periș, Comuna Periș, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 208 mii lei, profit net 8.349 lei, 1 angajați.
Despre ITALO CAFFE SRL
ITALO CAFFE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 noiembrie 2011 cu numărul J2011002881232 și codul unic de înregistrare (CUI) 29306025, cu sediul în Periș, județul Ilfov. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare” (cod CAEN 4727). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 208 mii lei (-8% față de 2024), un profit net de 8.349 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 209 mii lei la 208 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 14 decembrie 2011.
Date de identificare
- CUI
- 29306025
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011002881232
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 noiembrie 2011
- EUID
- ROONRC.J2011002881232
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 13.10.2026
din 14.12.2011
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 208 mii lei
- Profit net
- 8.349 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 112 mii lei
- Datorii
- 22 mii lei
- Active totale
- 134 mii lei
- Marjă netă
- 4%
- Cifră / angajat
- 208 mii lei
-8% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 17% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 230 mii | 203 mii | 392 mii | 387 mii | 212 mii | 209 mii | 232 mii | 274 mii | 226 mii | 208 mii |
| Venituri totale | 239 mii | 206 mii | 393 mii | 389 mii | 212 mii | 219 mii | 232 mii | 283 mii | 230 mii | 227 mii |
| Cheltuieli totale | 188 mii | 170 mii | 313 mii | 300 mii | 199 mii | 216 mii | 207 mii | 230 mii | 222 mii | 217 mii |
| Profit / pierdere brută | 51 mii | 36 mii | 80 mii | 90 mii | 13 mii | 2.678 | 25 mii | 52 mii | 8.758 | 10 mii |
| Profit / pierdere netă | 46 mii | 34 mii | 76 mii | 86 mii | 11 mii | 533 | 23 mii | 50 mii | 6.731 | 8.349 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 15 mii | 34 mii | 90 mii | 109 mii | 93 mii | 75 mii | 58 mii | 49 mii | 45 mii | 42 mii |
| Active circulante | 61 mii | 86 mii | 113 mii | 123 mii | 104 mii | 84 mii | 130 mii | 87 mii | 99 mii | 92 mii |
| din care stocuri | 5.622 | 7.218 | 12 mii | 25 mii | 32 mii | 16 mii | 24 mii | 37 mii | 44 mii | 50 mii |
| creanțe | 17 mii | 17 mii | 32 mii | 39 mii | 17 mii | 13 mii | 21 mii | 22 mii | 28 mii | 26 mii |
| casa și conturi la bănci | 39 mii | 62 mii | 69 mii | 59 mii | 55 mii | 55 mii | 85 mii | 28 mii | 26 mii | 15 mii |
| Datorii | 22 mii | 31 mii | 59 mii | 57 mii | 11 mii | 25 mii | 31 mii | 40 mii | 41 mii | 22 mii |
| Capitaluri proprii | 55 mii | 88 mii | 144 mii | 175 mii | 186 mii | 134 mii | 157 mii | 97 mii | 103 mii | 112 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 37 din 56 în județul Ilfov și locul 534 din 809 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4727 – Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare.
Firme similare din județul Ilfov
- PATRICKLET S.R.L. · Otopeni269 mii lei · 1 ang.
- UYA LIFECARE S.R.L. · Pasărea (com. Brănești)264 mii lei · 1 ang.
- INANNA BRAND DISTRIBUTION S.R.L. · Măgurele226 mii lei · 1 ang.
- ROYAL FRESH VENDING S.R.L. · Măgurele196 mii lei · 1 ang.
- TEA VENDING CAFFE S.R.L. · Cornetu191 mii lei · 1 ang.
- SWEET OLIVE S.R.L. · Buda (com. Cornetu)167 mii lei · 0 ang.
- 8A COFFEE CONCEPT S.R.L. · Bragadiru159 mii lei · 1 ang.
- CLASTELI TRADING SRL · Gruiu155 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4727 – Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Întrebări frecvente despre ITALO CAFFE SRL
Care este CUI-ul firmei ITALO CAFFE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ITALO CAFFE SRL este 29306025, iar codul de TVA este RO29306025. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011002881232, iar codul EUID este ROONRC.J2011002881232.
Unde are sediul ITALO CAFFE SRL?
Sediul social al firmei ITALO CAFFE SRL este în Viorelelor, Sat Periș, Comuna Periș, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ITALO CAFFE SRL?
Activitatea principală a firmei ITALO CAFFE SRL este „Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare”, cod CAEN 4727. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ITALO CAFFE SRL?
ITALO CAFFE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 noiembrie 2011, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ITALO CAFFE SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0747 *** 546). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ITALO CAFFE SRL?
În 2025, ITALO CAFFE SRL a raportat o cifră de afaceri de 208 mii lei și un profit net de 8.349 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ITALO CAFFE SRL plătitoare de TVA?
Da. ITALO CAFFE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 14 decembrie 2011. Datele au fost verificate la ANAF pe 13 octombrie 2026.