IST SYSTEM BUILDER S.R.L.
ALIORULUI, bl. A8, sc. A, et. 10, ap. 44, București Sectorul 4, București
În 2025: cifra de afaceri 340 mii lei, profit net 211 mii lei, 1 angajați.
Despre IST SYSTEM BUILDER S.R.L.
IST SYSTEM BUILDER S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 mai 2021 cu numărul J2021008871407 și codul unic de înregistrare (CUI) 44306649, cu sediul în București Sector 4, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 5 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 340 mii lei (+14% față de 2024), un profit net de 211 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 9.295 lei la 340 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2023 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 44306649
- Nr. Registrul Comerțului
- J2021008871407
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 mai 2021
- EUID
- ROONRC.J2021008871407
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.02.2023
din 01.02.2023
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 340 mii lei
- Profit net
- 211 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 211 mii lei
- Datorii
- 32 mii lei
- Active totale
- 243 mii lei
- Marjă netă
- 62%
- Cifră / angajat
- 340 mii lei
+14% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 13% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 9.295 | 77 mii | 292 mii | 297 mii | 340 mii |
| Venituri totale | 9.295 | 77 mii | 292 mii | 300 mii | 343 mii |
| Cheltuieli totale | 1.176 | 26 mii | 143 mii | 163 mii | 127 mii |
| Profit / pierdere brută | 8.119 | 51 mii | 149 mii | 138 mii | 216 mii |
| Profit / pierdere netă | 7.846 | 49 mii | 147 mii | 134 mii | 211 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 443 | 198 | 257 | 7.310 | 3.903 |
| Active circulante | 7.405 | 50 mii | 200 mii | 230 mii | 239 mii |
| creanțe | — | 206 | 35 mii | 2.793 | 122 mii |
| casa și conturi la bănci | 7.405 | 50 mii | 115 mii | 177 mii | 116 mii |
| Cheltuieli în avans | 283 | 313 | 229 | 477 | 353 |
| Datorii | 85 | 631 | 22 mii | 11 mii | 32 mii |
| Capitaluri proprii | 8.046 | 50 mii | 179 mii | 227 mii | 211 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.690 din 3.462 în județul București și locul 6.334 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul București
- ENERGIMI 99 SRL · București Sector 6341 mii lei · 1 ang.
- ECOGIS DESIGN SRL · București Sector 5340 mii lei · 1 ang.
- A.P. CUBIC CONSULTING S.R.L. · București Sector 3340 mii lei · 1 ang.
- PINNACLE CONSTRUCT SRL · București Sector 1339 mii lei · 2 ang.
- EVALTRONIC SRL · București Sector 1339 mii lei · 1 ang.
- D.S. R.T.E. SOLUTIONS S.R.L. · București Sector 2339 mii lei · 1 ang.
- TOP LEVEL DESIGN SRL · București Sector 3339 mii lei · 2 ang.
- STRUCTURAL ENGINEERING CONSULTANCY SRL · București Sector 4338 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
Întrebări frecvente despre IST SYSTEM BUILDER S.R.L.
Care este CUI-ul firmei IST SYSTEM BUILDER S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei IST SYSTEM BUILDER S.R.L. este 44306649, iar codul de TVA este RO44306649. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2021008871407, iar codul EUID este ROONRC.J2021008871407.
Unde are sediul IST SYSTEM BUILDER S.R.L.?
Sediul social al firmei IST SYSTEM BUILDER S.R.L. este în ALIORULUI, bl. A8, sc. A, et. 10, ap. 44, București Sectorul 4, București, București Sector 4, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are IST SYSTEM BUILDER S.R.L.?
Activitatea principală a firmei IST SYSTEM BUILDER S.R.L. este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată IST SYSTEM BUILDER S.R.L.?
IST SYSTEM BUILDER S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 mai 2021, deci are 5 ani de activitate.
Cum pot contacta firma IST SYSTEM BUILDER S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru IST SYSTEM BUILDER S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 4 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are IST SYSTEM BUILDER S.R.L.?
În 2025, IST SYSTEM BUILDER S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 340 mii lei și un profit net de 211 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este IST SYSTEM BUILDER S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. IST SYSTEM BUILDER S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2023 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.