Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare19 ani pe piață

ISO PROIECT SRL

CUI 22376449J40/16782/2007

Str. Cetatea Histria, bl. D2, sc. C, et. 3, ap. 27, București Sectorul 6, București

A primit finanțare publică (2 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 2,9 mil lei, profit net 356 mii lei, 7 angajați.

Despre ISO PROIECT SRL

ISO PROIECT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 septembrie 2007 cu numărul J40/16782/2007 și codul unic de înregistrare (CUI) 22376449, cu sediul în București Sector 6, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de arhitectură” (cod CAEN 7111). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,9 mil lei (-5% față de 2024), un profit net de 356 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 849 mii lei la 2,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2017 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
22376449
Nr. Registrul Comerțului
J40/16782/2007
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
07 septembrie 2007
EUID
ROONRC.J40/16782/2007
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.11.2017

TVA la încasare
Da

din 01.11.2017

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
2,9 mil lei

-5% față de 2024

Profit net
356 mii lei
Angajați (medie)
7
Capitaluri proprii
1,6 mil lei
Datorii
900 mii lei
Active totale
2,5 mil lei
Marjă netă
12,1%
Cifră / angajat
421 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 37% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
01 mil2 mil3 mil4 mil2016: cifra de afaceri 193.494 lei; profit net 77.297 lei20162017: cifra de afaceri 549.731 lei; profit net 309.369 lei20172018: cifra de afaceri 778.155 lei; profit net 98.141 lei20182019: cifra de afaceri 703.355 lei; profit net 130.230 lei20192020: cifra de afaceri 855.191 lei; profit net 164.018 lei20202021: cifra de afaceri 848.692 lei; profit net 89.245 lei20212022: cifra de afaceri 1.960.235 lei; profit net 739.562 lei20222023: cifra de afaceri 1.260.761 lei; profit net 58.908 lei20232024: cifra de afaceri 3.106.703 lei; profit net 1.045.821 lei20242025: cifra de afaceri 2.945.080 lei; profit net 355.740 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă193 mii550 mii778 mii703 mii855 mii849 mii2 mil1,3 mil3,1 mil2,9 mil
Venituri totale194 mii556 mii781 mii704 mii855 mii954 mii2 mil1,3 mil3,1 mil3 mil
Cheltuieli totale114 mii241 mii676 mii567 mii684 mii858 mii1,2 mil1,2 mil1,9 mil2,5 mil
Profit / pierdere brută80 mii315 mii105 mii137 mii171 mii96 mii755 mii68 mii1,2 mil432 mii
Profit / pierdere netă77 mii309 mii98 mii130 mii164 mii89 mii740 mii59 mii1 mil356 mii
Număr mediu de angajați2244333567
Active imobilizate5.284133 mii105 mii62 mii28 mii30 mii304 mii420 mii827 mii1,4 mil
Active circulante341 mii473 mii402 mii586 mii663 mii590 mii1,1 mil814 mii1,3 mil1 mil
din care stocuri—2.1104.1541147.541————8.465
creanțe90 mii198 mii20 mii91 mii212 mii519 mii479 mii586 mii765 mii1 mil
casa și conturi la bănci251 mii273 mii377 mii495 mii443 mii72 mii586 mii229 mii521 mii-6.511
Cheltuieli în avans3841.342———3.0288.1206742.1931.604
Datorii191 mii142 mii223 mii234 mii143 mii116 mii553 mii513 mii602 mii900 mii
Capitaluri proprii156 mii465 mii283 mii414 mii548 mii507 mii824 mii722 mii1,5 mil1,6 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 104 din 1.742 în județul București și locul 219 din 6.024 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7111 – Activități de arhitectură.

Firme similare din județul București

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7111 – Activități de arhitectură

  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7410 Activități de design specializat

Întrebări frecvente despre ISO PROIECT SRL

Care este CUI-ul firmei ISO PROIECT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ISO PROIECT SRL este 22376449, iar codul de TVA este RO22376449. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/16782/2007, iar codul EUID este ROONRC.J40/16782/2007.

Unde are sediul ISO PROIECT SRL?

Sediul social al firmei ISO PROIECT SRL este în Str. Cetatea Histria, bl. D2, sc. C, et. 3, ap. 27, București Sectorul 6, București, București Sector 6, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ISO PROIECT SRL?

Activitatea principală a firmei ISO PROIECT SRL este „Activități de arhitectură”, cod CAEN 7111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ISO PROIECT SRL?

ISO PROIECT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 septembrie 2007, deci are 19 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ISO PROIECT SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0217 *** 234). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are ISO PROIECT SRL?

În 2025, ISO PROIECT SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,9 mil lei și un profit net de 356 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ISO PROIECT SRL plătitoare de TVA?

Da. ISO PROIECT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2017 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează