IRIGARDEN SRL
Str. VOINICILOR, bl. 510, et. 6, ap. 22, Municipiul Arad, Arad
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 2,6 mil lei, profit net 163 mii lei, 10 angajați.
Despre IRIGARDEN SRL
IRIGARDEN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 mai 2008 cu numărul J2008000787028 și codul unic de înregistrare (CUI) 23820360, cu sediul în Arad, județul Arad. Activitatea principală este „Activități auxiliare pentru producția vegetală” (cod CAEN 0161). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,6 mil lei (-25% față de 2024), un profit net de 163 mii lei și 10 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2 mil lei la 2,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2012 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 23820360
- Nr. Registrul Comerțului
- J2008000787028
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 mai 2008
- EUID
- ROONRC.J2008000787028
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 15.10.2026
din 01.01.2012
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,6 mil lei
- Profit net
- 163 mii lei
- Angajați (medie)
- 10
- Capitaluri proprii
- 195 mii lei
- Datorii
- 804 mii lei
- Active totale
- 1,1 mil lei
- Marjă netă
- 6,4%
- Cifră / angajat
- 256 mii lei
-25% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 76% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 810 mii | 737 mii | 1 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 2 mil | 3,1 mil | 3,1 mil | 3,4 mil | 2,6 mil |
| Venituri totale | 814 mii | 745 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 2,2 mil | 3,3 mil | 3,3 mil | 4 mil | 2,7 mil |
| Cheltuieli totale | 769 mii | 737 mii | 932 mii | 1,3 mil | 1,7 mil | 2 mil | 2,8 mil | 2,7 mil | 3,5 mil | 2,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 45 mii | 8.070 | 121 mii | 187 mii | 153 mii | 228 mii | 534 mii | 548 mii | 481 mii | 184 mii |
| Profit / pierdere netă | 37 mii | 584 | 111 mii | 172 mii | 135 mii | 207 mii | 506 mii | 509 mii | 405 mii | 163 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 4 | 5 | 7 | 10 | 10 | 14 | 13 | 10 |
| Active imobilizate | 65 mii | 71 mii | 71 mii | 128 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 894 mii | 874 mii | 786 mii | 580 mii |
| Active circulante | 234 mii | 229 mii | 311 mii | 367 mii | 514 mii | 660 mii | 836 mii | 878 mii | 527 mii | 474 mii |
| din care stocuri | 49 mii | 73 mii | 85 mii | 125 mii | 155 mii | 253 mii | 205 mii | 345 mii | 234 mii | 269 mii |
| creanțe | 125 mii | 131 mii | 141 mii | 102 mii | 94 mii | 118 mii | 143 mii | 202 mii | 96 mii | 165 mii |
| casa și conturi la bănci | 60 mii | 25 mii | 85 mii | 140 mii | 265 mii | 289 mii | 488 mii | 331 mii | 198 mii | 39 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 1.116 | 0 | — | — | — | 0 | 3.086 | 5.868 | 5.279 |
| Datorii | 251 mii | 252 mii | 222 mii | 311 mii | 1 mil | 756 mii | 631 mii | 674 mii | 725 mii | 804 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 386 mii | 720 mii | 561 mii | 402 mii | 156 mii | 61 mii |
| Capitaluri proprii | 49 mii | 50 mii | 161 mii | 184 mii | 319 mii | 351 mii | 538 mii | 679 mii | 437 mii | 195 mii |
| din care capital subscris vărsat | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 39 în județul Arad și locul 118 din 970 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0161 – Activități auxiliare pentru producția vegetală.
Firme similare din județul Arad
- AGROMEC COMLAUS SA · Sântana3,6 mil lei · 11 ang.
- CEZAGRA COMPROD SRL · Vladimirescu2,4 mil lei · 1 ang.
- REGIONAL PRESTCOM SRL · Horia (com. Vladimirescu)1,9 mil lei · 5 ang.
- ANA CEREAL SRL · Arad1,8 mil lei · 6 ang.
- REGIONAL VEST S.R.L. · Horia (com. Vladimirescu)1,4 mil lei · 1 ang.
- NELL COMPANY SRL · Caporal Alexa (oraș Sântana)1,2 mil lei · 3 ang.
- PRESTAGRO DANICOR SRL · Șimand952 mii lei · 2 ang.
- COMZOLTECH S.R.L. · Chișineu-Criș725 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0161 – Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 7111 Activități de arhitectură
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Întrebări frecvente despre IRIGARDEN SRL
Care este CUI-ul firmei IRIGARDEN SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei IRIGARDEN SRL este 23820360, iar codul de TVA este RO23820360. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008000787028, iar codul EUID este ROONRC.J2008000787028.
Unde are sediul IRIGARDEN SRL?
Sediul social al firmei IRIGARDEN SRL este în Str. VOINICILOR, bl. 510, et. 6, ap. 22, Municipiul Arad, Arad, județul Arad, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are IRIGARDEN SRL?
Activitatea principală a firmei IRIGARDEN SRL este „Activități auxiliare pentru producția vegetală”, cod CAEN 0161. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată IRIGARDEN SRL?
IRIGARDEN SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 mai 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma IRIGARDEN SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 125). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are IRIGARDEN SRL?
În 2025, IRIGARDEN SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,6 mil lei și un profit net de 163 mii lei, cu 10 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este IRIGARDEN SRL plătitoare de TVA?
Da. IRIGARDEN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2012 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.