IONUȚ ȘTEȚCA SRL
SĂPÎNȚA, Sat Săpânța, Comuna Săpânța, Maramureș
În 2025: cifra de afaceri 1,1 mil lei, profit net 218 mii lei, 3 angajați.
Despre IONUȚ ȘTEȚCA SRL
IONUȚ ȘTEȚCA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 mai 2015 cu numărul J2015000537243 și codul unic de înregistrare (CUI) 34579161, cu sediul în Săpânța, județul Maramureș. Activitatea principală este „Exploatarea forestieră” (cod CAEN 0220). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,1 mil lei (+92% față de 2024), un profit net de 218 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 508 mii lei la 1,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 6 aprilie 2016.
Date de identificare
- CUI
- 34579161
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015000537243
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 mai 2015
- EUID
- ROONRC.J2015000537243
- Cod poștal
- 437305
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 06.04.2016
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Sighetu Marmatiei
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,1 mil lei
- Profit net
- 218 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 305 mii lei
- Datorii
- 304 mii lei
- Active totale
- 610 mii lei
- Marjă netă
- 20,5%
- Cifră / angajat
- 355 mii lei
+92% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 50% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 128 mii | 187 mii | 225 mii | 86 mii | 605 mii | 508 mii | 171 mii | 537 mii | 553 mii | 1,1 mil |
| Venituri totale | 180 mii | 187 mii | 225 mii | 116 mii | 606 mii | 508 mii | 171 mii | 577 mii | 566 mii | 1,1 mil |
| Cheltuieli totale | 136 mii | 164 mii | 237 mii | 114 mii | 468 mii | 398 mii | 218 mii | 537 mii | 469 mii | 818 mii |
| Profit / pierdere brută | 44 mii | 23 mii | -13 mii | 2.505 | 139 mii | 110 mii | -48 mii | 40 mii | 97 mii | 245 mii |
| Profit / pierdere netă | 42 mii | 21 mii | -15 mii | 1.340 | 133 mii | 105 mii | -49 mii | 35 mii | 81 mii | 218 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 3 |
| Active imobilizate | 3.782 | 26 mii | 21 mii | 16 mii | 6.524 | 4.857 | 4.857 | 82 mii | 137 mii | 97 mii |
| Active circulante | 60 mii | 104 mii | 163 mii | 142 mii | 209 mii | 493 mii | 363 mii | 168 mii | 250 mii | 513 mii |
| din care stocuri | 45 mii | 243 | 243 | 109 mii | 27 mii | 102 mii | 206 mii | 0 | 60 mii | 151 mii |
| creanțe | 8.736 | 104 mii | 162 mii | 33 mii | 47 mii | 118 mii | 53 mii | 114 mii | 36 mii | 312 mii |
| casa și conturi la bănci | 5.868 | 299 | 143 | 254 | 135 mii | 273 mii | 105 mii | 54 mii | 154 mii | 50 mii |
| Datorii | 39 mii | 84 mii | 153 mii | 126 mii | 50 mii | 228 mii | 347 mii | 244 mii | 300 mii | 304 mii |
| Capitaluri proprii | 25 mii | 46 mii | 31 mii | 32 mii | 165 mii | 270 mii | 21 mii | 6.105 | 87 mii | 305 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 71 din 232 în județul Maramureș și locul 1.100 din 3.247 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0220 – Exploatarea forestieră.
Firme similare din județul Maramureș
- VASCOZMFOREST PROD I.V. S.R.L. · Moisei1,2 mil lei · 2 ang.
- EXPLOFOREST DUJI S.R.L. · Poienile De Sub Munte1,1 mil lei · 1 ang.
- MARDUVEP SRL · Vișeu De Sus (oraș Viseu De Sus)1,1 mil lei · 7 ang.
- NATIVLAD SRL · Asuaju De Sus1,1 mil lei · 2 ang.
- POPOVICI G-FORST S.R.L. · Poienile De Sub Munte981 mii lei · 5 ang.
- D&M BEST FOREST S.R.L. · Dragomirești975 mii lei · 2 ang.
- SELTIN FOREST S.R.L. · Surdești (com. Șișești)971 mii lei · 5 ang.
- MIGHEL FORST S.R.L. · Poienile De Sub Munte960 mii lei · 3 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0220 – Exploatarea forestieră
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0220 Exploatarea forestieră
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre IONUȚ ȘTEȚCA SRL
Care este CUI-ul firmei IONUȚ ȘTEȚCA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei IONUȚ ȘTEȚCA SRL este 34579161, iar codul de TVA este RO34579161. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015000537243, iar codul EUID este ROONRC.J2015000537243.
Unde are sediul IONUȚ ȘTEȚCA SRL?
Sediul social al firmei IONUȚ ȘTEȚCA SRL este în SĂPÎNȚA, Sat Săpânța, Comuna Săpânța, Maramureș, județul Maramureș, cod poștal 437305, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are IONUȚ ȘTEȚCA SRL?
Activitatea principală a firmei IONUȚ ȘTEȚCA SRL este „Exploatarea forestieră”, cod CAEN 0220. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată IONUȚ ȘTEȚCA SRL?
IONUȚ ȘTEȚCA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 mai 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma IONUȚ ȘTEȚCA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0741 *** 996). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are IONUȚ ȘTEȚCA SRL?
În 2025, IONUȚ ȘTEȚCA SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,1 mil lei și un profit net de 218 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este IONUȚ ȘTEȚCA SRL plătitoare de TVA?
Da. IONUȚ ȘTEȚCA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 6 aprilie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.