IOKI TRANS SRL
Sat Cornățel, Comuna Roșia, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 127 mii lei, profit net 26 mii lei, 2 angajați.
Despre IOKI TRANS SRL
IOKI TRANS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 februarie 2008 cu numărul J2008000233327 și codul unic de înregistrare (CUI) 23245000, cu sediul în Cornățel (com. Roșia), județul Sibiu. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 127 mii lei (+1% față de 2024), un profit net de 26 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 124 mii lei la 127 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 23245000
- Nr. Registrul Comerțului
- J2008000233327
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 februarie 2008
- EUID
- ROONRC.J2008000233327
- Cod poștal
- 557212
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 127 mii lei
- Profit net
- 26 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -246 mii lei
- Datorii
- 407 mii lei
- Active totale
- 161 mii lei
- Marjă netă
- 20,5%
- Cifră / angajat
- 64 mii lei
+1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (253%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 78 mii | 117 mii | 129 mii | 120 mii | 122 mii | 124 mii | 124 mii | 125 mii | 125 mii | 127 mii |
| Venituri totale | 78 mii | 117 mii | 129 mii | 120 mii | 122 mii | 160 mii | 124 mii | 125 mii | 125 mii | 127 mii |
| Cheltuieli totale | 110 mii | 178 mii | 194 mii | 186 mii | 155 mii | 115 mii | 102 mii | 98 mii | 119 mii | 100 mii |
| Profit / pierdere brută | -33 mii | -62 mii | -65 mii | -67 mii | -33 mii | 45 mii | 22 mii | 27 mii | 6.628 | 27 mii |
| Profit / pierdere netă | -34 mii | -63 mii | -66 mii | -68 mii | -34 mii | 44 mii | 21 mii | 25 mii | 5.375 | 26 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 109 mii | 203 mii | 190 mii | 94 mii | 33 mii | 11 mii | — | — | — | — |
| Active circulante | 93 mii | 125 mii | 136 mii | 162 mii | 193 mii | 256 mii | 248 mii | 95 mii | 99 mii | 161 mii |
| creanțe | 81 mii | 60 mii | 66 mii | 73 mii | 66 mii | 103 mii | 66 mii | 66 mii | 66 mii | 151 mii |
| casa și conturi la bănci | 12 mii | 65 mii | 70 mii | 89 mii | 127 mii | 153 mii | 182 mii | 29 mii | 33 mii | 9.510 |
| Datorii | 338 mii | 527 mii | 591 mii | 590 mii | 594 mii | 590 mii | 551 mii | 373 mii | 371 mii | 407 mii |
| Capitaluri proprii | -137 mii | -199 mii | -265 mii | -333 mii | -367 mii | -324 mii | -303 mii | -277 mii | -272 mii | -246 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 640 din 803 în județul Sibiu și locul 27.775 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Sibiu
- ROYAL TRANS SPEDITIONS S.R.L. · Rășinari132 mii lei · 1 ang.
- MANU-TRANS SRL · Sibiu132 mii lei · 1 ang.
- MANYTRANS LOGISTICS S.R.L. · Săliște132 mii lei · 0 ang.
- OLY-OLARI TRANS S.R.L. · Sibiu131 mii lei · 1 ang.
- IRON INTERNATIONAL TRANSPORT S.R.L. · Sibiu128 mii lei · 0 ang.
- ELEKA TRANS SRL · Ruși (com. Slimnic)123 mii lei · 0 ang.
- YRY SRL · Sibiu123 mii lei · 1 ang.
- CÂPLEA EXPRES S.R.L. · Sibiu123 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5229 Alte activități anexe transporturilor
- 5320 Alte activități poștale și de curier
Întrebări frecvente despre IOKI TRANS SRL
Care este CUI-ul firmei IOKI TRANS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei IOKI TRANS SRL este 23245000. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008000233327, iar codul EUID este ROONRC.J2008000233327.
Unde are sediul IOKI TRANS SRL?
Sediul social al firmei IOKI TRANS SRL este în Sat Cornățel, Comuna Roșia, Sibiu, Cornățel (com. Roșia), județul Sibiu, cod poștal 557212, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are IOKI TRANS SRL?
Activitatea principală a firmei IOKI TRANS SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată IOKI TRANS SRL?
IOKI TRANS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 februarie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma IOKI TRANS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0729 *** 520). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are IOKI TRANS SRL?
În 2025, IOKI TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 127 mii lei și un profit net de 26 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este IOKI TRANS SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, IOKI TRANS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.