INTUISOL SRL
B-dul OCTAVIAN GOGA, bl. M 63, sc. 1, et. 5, ap. 18, București Sectorul 3, București
În 2025: cifra de afaceri 963 mii lei, profit net 750 mii lei, 2 angajați.
Despre INTUISOL SRL
INTUISOL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 mai 2009 cu numărul J2009005588405 și codul unic de înregistrare (CUI) 25518530, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul” (cod CAEN 6220). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 963 mii lei (+20% față de 2024), un profit net de 750 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 810 mii lei la 963 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 3 mai 2011 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 25518530
- Nr. Registrul Comerțului
- J2009005588405
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 mai 2009
- EUID
- ROONRC.J2009005588405
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 18.10.2026
din 03.05.2011
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 963 mii lei
- Profit net
- 750 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 751 mii lei
- Datorii
- 38 mii lei
- Active totale
- 789 mii lei
- Marjă netă
- 77,9%
- Cifră / angajat
- 481 mii lei
+20% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 5% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 760 mii | 757 mii | 525 mii | 726 mii | 705 mii | 810 mii | 604 mii | 697 mii | 804 mii | 963 mii |
| Venituri totale | 766 mii | 771 mii | 539 mii | 750 mii | 716 mii | 819 mii | 607 mii | 702 mii | 826 mii | 973 mii |
| Cheltuieli totale | 169 mii | 116 mii | 100 mii | 128 mii | 77 mii | 92 mii | 116 mii | 165 mii | 146 mii | 194 mii |
| Profit / pierdere brută | 597 mii | 655 mii | 439 mii | 622 mii | 638 mii | 727 mii | 491 mii | 537 mii | 681 mii | 779 mii |
| Profit / pierdere netă | 543 mii | 647 mii | 433 mii | 614 mii | 631 mii | 719 mii | 485 mii | 530 mii | 656 mii | 750 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 1.733 | 1.083 | 4.215 | 2.047 | 3.368 | 1.947 | 792 | 5.259 | 3.331 | 1.375 |
| Active circulante | 593 mii | 699 mii | 823 mii | 619 mii | 630 mii | 725 mii | 499 mii | 551 mii | 1,3 mil | 788 mii |
| din care stocuri | 0 | 0 | 0 | 1.964 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| creanțe | 102 mii | 112 mii | 116 mii | 77 mii | 67 mii | 457 mii | 459 mii | 147 mii | 715 mii | 593 mii |
| casa și conturi la bănci | 490 mii | 587 mii | 707 mii | 540 mii | 563 mii | 268 mii | 40 mii | 404 mii | 627 mii | 194 mii |
| Datorii | 63 mii | 53 mii | 394 mii | 6.470 | 1.219 | 8.156 | 14 mii | 26 mii | 689 mii | 38 mii |
| Capitaluri proprii | 532 mii | 648 mii | 434 mii | 615 mii | 632 mii | 719 mii | 485 mii | 531 mii | 656 mii | 751 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 346 din 1.362 în județul București și locul 670 din 3.471 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6220 – Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul.
Firme similare din județul București
- CRAFTED APPS S.R.L. · București Sector 3973 mii lei · 1 ang.
- ML SISTEMS CONSULTING SRL · București Sector 6973 mii lei · 2 ang.
- BARATA INCORPORATION S.R.L. · București Sector 1963 mii lei · 2 ang.
- IM TECH S.R.L. · București Sector 1960 mii lei · 2 ang.
- TIERRS GLOBAL S.R.L. · București Sector 6958 mii lei · 1 ang.
- EXPERT SOFTWARE SUPPORT S.R.L. · București Sector 6957 mii lei · 6 ang.
- CLOUDMARGIN RO S.R.L. · București Sector 2950 mii lei · 11 ang.
- ARVEON S.R.L. · București Sector 1940 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6220 – Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 7414 Alte activități de design specializat
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Întrebări frecvente despre INTUISOL SRL
Care este CUI-ul firmei INTUISOL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei INTUISOL SRL este 25518530, iar codul de TVA este RO25518530. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2009005588405, iar codul EUID este ROONRC.J2009005588405.
Unde are sediul INTUISOL SRL?
Sediul social al firmei INTUISOL SRL este în B-dul OCTAVIAN GOGA, bl. M 63, sc. 1, et. 5, ap. 18, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are INTUISOL SRL?
Activitatea principală a firmei INTUISOL SRL este „Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul”, cod CAEN 6220. În Registrul Comerțului are autorizate în total 14 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată INTUISOL SRL?
INTUISOL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 mai 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma INTUISOL SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0743 *** 727). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are INTUISOL SRL?
În 2025, INTUISOL SRL a raportat o cifră de afaceri de 963 mii lei și un profit net de 750 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este INTUISOL SRL plătitoare de TVA?
Da. INTUISOL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 3 mai 2011 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 18 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din București Sector 3
- Firme cu CAEN 6220 din județul București
- CAEN 6220 – Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- Top firme din județul București
- Top firme cu CAEN 6220
- Firme noi din județul București
- Compară INTUISOL SRL cu alte firme