INTERSPEED PROFI DBR SRL
Str. EXERCIȚIU, bl. P20, sc. A, et. 2, ap. 10, Municipiul Pitești, Argeș
În 2025: cifra de afaceri 333 mii lei, profit net 4.063 lei, 1 angajați.
Despre INTERSPEED PROFI DBR SRL
INTERSPEED PROFI DBR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 mai 2011 cu numărul J2011000775030 și codul unic de înregistrare (CUI) 28536158, cu sediul în Pitești, județul Argeș. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 333 mii lei (+7% față de 2024), un profit net de 4.063 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 391 mii lei la 333 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 17 iunie 2011 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 28536158
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011000775030
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 mai 2011
- EUID
- ROONRC.J2011000775030
- Cod poștal
- 110243
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 17.06.2011
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 333 mii lei
- Profit net
- 4.063 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -214 mii lei
- Datorii
- 546 mii lei
- Active totale
- 333 mii lei
- Marjă netă
- 1,2%
- Cifră / angajat
- 333 mii lei
+7% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (164%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 421 mii | 356 mii | 461 mii | 463 mii | 253 mii | 391 mii | 350 mii | 330 mii | 313 mii | 333 mii |
| Venituri totale | 443 mii | 393 mii | 479 mii | 511 mii | 279 mii | 405 mii | 371 mii | 345 mii | 321 mii | 346 mii |
| Cheltuieli totale | 487 mii | 435 mii | 577 mii | 465 mii | 264 mii | 394 mii | 364 mii | 294 mii | 300 mii | 337 mii |
| Profit / pierdere brută | -45 mii | -42 mii | -98 mii | 47 mii | 16 mii | 11 mii | 6.492 | 51 mii | 21 mii | 8.913 |
| Profit / pierdere netă | -45 mii | -46 mii | -102 mii | 41 mii | 13 mii | 7.134 | 3.362 | 48 mii | 17 mii | 4.063 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 42 mii | 11 mii | 58 mii | 41 mii | 26 mii | 11 mii | — | — | — | — |
| Active circulante | 238 mii | 282 mii | 183 mii | 176 mii | 191 mii | 243 mii | 282 mii | 356 mii | 334 mii | 333 mii |
| din care stocuri | 89 | 3.884 | 2.781 | — | 2.621 | 2.660 | — | 200 | — | 1.711 |
| creanțe | 109 mii | 266 mii | 201 mii | 156 mii | 185 mii | 153 mii | 89 mii | 103 mii | 118 mii | 114 mii |
| casa și conturi la bănci | 129 mii | 12 mii | -20 mii | 20 mii | 3.194 | 87 mii | 193 mii | 252 mii | 216 mii | 217 mii |
| Datorii | 479 mii | 538 mii | 588 mii | 522 mii | 510 mii | 539 mii | 564 mii | 590 mii | 552 mii | 546 mii |
| Capitaluri proprii | -199 mii | -245 mii | -347 mii | -306 mii | -293 mii | -286 mii | -282 mii | -234 mii | -218 mii | -214 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.288 din 2.142 în județul Argeș și locul 19.725 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Argeș
- GMIHAISPEED S.R.L. · Boteni334 mii lei · 1 ang.
- CARGOMATI SPEED S.R.L. · Pitești333 mii lei · 1 ang.
- CRIS RENT DIVERS SRL · Mioveni333 mii lei · 1 ang.
- EXPO ANATRANS PITESTI SRL · Borlești (com. Merișani)333 mii lei · 1 ang.
- YULSIM SPED LOGISTIC SRL · Pitești333 mii lei · 1 ang.
- TOP GLOBAL EXPRES SRL · Păduroiu Din Deal (com. Poiana Lacului)333 mii lei · 4 ang.
- 10X CARGO S.R.L. · Păcioiu (com. Coșești)332 mii lei · 1 ang.
- RIN ISABEL TRANSPORT S.R.L. · Sălătrucu332 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre INTERSPEED PROFI DBR SRL
Care este CUI-ul firmei INTERSPEED PROFI DBR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei INTERSPEED PROFI DBR SRL este 28536158, iar codul de TVA este RO28536158. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011000775030, iar codul EUID este ROONRC.J2011000775030.
Unde are sediul INTERSPEED PROFI DBR SRL?
Sediul social al firmei INTERSPEED PROFI DBR SRL este în Str. EXERCIȚIU, bl. P20, sc. A, et. 2, ap. 10, Municipiul Pitești, Argeș, județul Argeș, cod poștal 110243, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are INTERSPEED PROFI DBR SRL?
Activitatea principală a firmei INTERSPEED PROFI DBR SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941.
Când a fost înființată INTERSPEED PROFI DBR SRL?
INTERSPEED PROFI DBR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 mai 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma INTERSPEED PROFI DBR SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru INTERSPEED PROFI DBR SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Pitești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are INTERSPEED PROFI DBR SRL?
În 2025, INTERSPEED PROFI DBR SRL a raportat o cifră de afaceri de 333 mii lei și un profit net de 4.063 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este INTERSPEED PROFI DBR SRL plătitoare de TVA?
Da. INTERSPEED PROFI DBR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 iunie 2011 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.