INTERNCOMSERVICE SRL
B-dul VALEA CETĂȚII, bl. A16B, sc. B, ap. 16, Municipiul Brașov, Brașov
În 2025: cifra de afaceri 213 mii lei, profit net 61 mii lei, 1 angajați.
Despre INTERNCOMSERVICE SRL
INTERNCOMSERVICE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iulie 1991 cu numărul J1991001200085 și codul unic de înregistrare (CUI) 1107316, cu sediul în Brașov, județul Brașov. Activitatea principală este „Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice” (cod CAEN 2511). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 213 mii lei (+5% față de 2024), un profit net de 61 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 253 mii lei la 213 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 1996 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 1107316
- Nr. Registrul Comerțului
- J1991001200085
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 iulie 1991
- EUID
- ROONRC.J1991001200085
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.05.1996
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 213 mii lei
- Profit net
- 61 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 135 mii lei
- Datorii
- 105 mii lei
- Active totale
- 244 mii lei
- Marjă netă
- 28,6%
- Cifră / angajat
- 213 mii lei
+5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 43% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 109 mii | 126 mii | 223 mii | 250 mii | 257 mii | 253 mii | 205 mii | 161 mii | 203 mii | 213 mii |
| Venituri totale | 109 mii | 127 mii | 223 mii | 250 mii | 257 mii | 253 mii | 211 mii | 185 mii | 207 mii | 216 mii |
| Cheltuieli totale | 35 mii | 46 mii | 59 mii | 73 mii | 73 mii | 105 mii | 106 mii | 207 mii | 155 mii | 153 mii |
| Profit / pierdere brută | 74 mii | 81 mii | 165 mii | 177 mii | 184 mii | 148 mii | 105 mii | -21 mii | 52 mii | 63 mii |
| Profit / pierdere netă | 71 mii | 78 mii | 158 mii | 170 mii | 178 mii | 143 mii | 100 mii | -23 mii | 50 mii | 61 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 51 mii | 41 mii | 31 mii | 30 mii | 89 mii | 124 mii | 186 mii | 109 mii | 74 mii | 44 mii |
| Active circulante | 44 mii | 51 mii | 152 mii | 201 mii | 154 mii | 136 mii | 187 mii | 185 mii | 226 mii | 200 mii |
| creanțe | 11 mii | 9.440 | 52 mii | 64 mii | 59 mii | 127 mii | 158 mii | 125 mii | 152 mii | 152 mii |
| casa și conturi la bănci | 33 mii | 42 mii | 99 mii | 137 mii | 95 mii | 9.465 | 28 mii | 60 mii | 72 mii | 48 mii |
| Datorii | 23 mii | 14 mii | 24 mii | 33 mii | 65 mii | 32 mii | 134 mii | 80 mii | 128 mii | 105 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | 9.975 | 7.875 | 5.775 | 4.725 |
| Capitaluri proprii | 71 mii | 78 mii | 158 mii | 198 mii | 178 mii | 228 mii | 229 mii | 207 mii | 166 mii | 135 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 100 din 142 în județul Brașov și locul 2.190 din 3.553 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2511 – Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice.
Firme similare din județul Brașov
- ADVORA SRL · Brașov276 mii lei · 2 ang.
- OPTIMETAL SRL · Săcele257 mii lei · 2 ang.
- CONSTRUCT SISTEM SRL · Brașov239 mii lei · 0 ang.
- BUTALI IMPEX SRL · Feldioara229 mii lei · 0 ang.
- INVEX TRADING SRL · Cristian215 mii lei · 0 ang.
- UNIFER SRL · Brașov210 mii lei · 0 ang.
- HOME METALIC DESIGN S.R.L. · Săcele207 mii lei · 1 ang.
- A.V.C.COMPANY S.R.L. · Brașov163 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 07.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2511 – Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre INTERNCOMSERVICE SRL
Care este CUI-ul firmei INTERNCOMSERVICE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei INTERNCOMSERVICE SRL este 1107316, iar codul de TVA este RO1107316. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1991001200085, iar codul EUID este ROONRC.J1991001200085.
Unde are sediul INTERNCOMSERVICE SRL?
Sediul social al firmei INTERNCOMSERVICE SRL este în B-dul VALEA CETĂȚII, bl. A16B, sc. B, ap. 16, Municipiul Brașov, Brașov, județul Brașov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are INTERNCOMSERVICE SRL?
Activitatea principală a firmei INTERNCOMSERVICE SRL este „Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice”, cod CAEN 2511.
Când a fost înființată INTERNCOMSERVICE SRL?
INTERNCOMSERVICE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iulie 1991, deci are 35 ani de activitate.
Cum pot contacta firma INTERNCOMSERVICE SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0730 *** 481). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are INTERNCOMSERVICE SRL?
În 2025, INTERNCOMSERVICE SRL a raportat o cifră de afaceri de 213 mii lei și un profit net de 61 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este INTERNCOMSERVICE SRL plătitoare de TVA?
Da. INTERNCOMSERVICE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 1996 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.