INTERMAG TRANSPORTURI SRL
Str. GĂRII, bl. B, sc. 2, ap. 2, Municipiul Toplița, Harghita
În 2025: cifra de afaceri 774 mii lei, pierdere netă 7.424 lei, 3 angajați.
Despre INTERMAG TRANSPORTURI SRL
INTERMAG TRANSPORTURI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 martie 2009 cu numărul J19/171/2009 și codul unic de înregistrare (CUI) 25282250, cu sediul în Toplița, județul Harghita. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule” (cod CAEN 4531). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 774 mii lei (-26% față de 2024), o pierdere netă de 7.424 lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 555 mii lei la 774 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 18 martie 2009.
Date de identificare
- CUI
- 25282250
- Nr. Registrul Comerțului
- J19/171/2009
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 martie 2009
- EUID
- ROONRC.J19/171/2009
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 18.03.2009
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Topliţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 774 mii lei
- Pierdere netă
- 7.424 lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- -518 mii lei
- Datorii
- 599 mii lei
- Active totale
- 91 mii lei
- Marjă netă
- -1%
- Cifră / angajat
- 258 mii lei
-26% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (660%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 161 mii | 275 mii | 349 mii | 570 mii | 593 mii | 555 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1 mil | 774 mii |
| Venituri totale | 161 mii | 276 mii | 379 mii | 577 mii | 595 mii | 579 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1 mil | 784 mii |
| Cheltuieli totale | 172 mii | 265 mii | 341 mii | 570 mii | 641 mii | 661 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1 mil | 786 mii |
| Profit / pierdere brută | -11 mii | 11 mii | 37 mii | 7.027 | -45 mii | -82 mii | 15 mii | 63 mii | 17 mii | -1.791 |
| Profit / pierdere netă | -14 mii | 8.347 | 34 mii | 1.258 | -51 mii | -88 mii | 3.107 | 51 mii | -14 mii | -7.424 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 127 mii | 115 mii | 114 mii | 114 mii | 70 mii | 41 mii | 6.756 | — | — | — |
| Active circulante | 57 mii | 63 mii | 101 mii | 359 mii | 455 mii | 577 mii | 273 mii | 192 mii | 127 mii | 91 mii |
| din care stocuri | 15 mii | 21 mii | 22 mii | 43 mii | 24 mii | 23 mii | 23 mii | 23 mii | 16 mii | 16 mii |
| creanțe | 40 mii | 30 mii | 53 mii | 76 mii | 69 mii | 109 mii | 125 mii | 74 mii | 100 mii | 56 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.574 | 12 mii | 26 mii | 239 mii | 361 mii | 446 mii | 125 mii | 96 mii | 10 mii | 18 mii |
| Datorii | 195 mii | 180 mii | 184 mii | 441 mii | 544 mii | 725 mii | 816 mii | 678 mii | 627 mii | 599 mii |
| Venituri în avans | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii |
| Capitaluri proprii | -21 mii | -13 mii | 20 mii | 22 mii | -29 mii | -117 mii | -547 mii | -497 mii | -511 mii | -518 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 6 din 14 în județul Harghita și locul 190 din 577 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4531 – Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule.
Firme similare din județul Harghita
- PICK UP PARTS S.R.L. · Miercurea Ciuc1,3 mil lei · 3 ang.
- GALFI-SERVCO SRL · Odorheiu Secuiesc1,2 mil lei · 7 ang.
- BERFAR TRANS SRL · Miercurea Ciuc735 mii lei · 1 ang.
- ATLAS-TRADE SRL · Miercurea Ciuc578 mii lei · 3 ang.
- GABA SRL · Miercurea Ciuc393 mii lei · 4 ang.
- TURBO-TRANS-IMPEX SRL · Sâncrăieni391 mii lei · 0 ang.
- AUTO-WEST SRL · Miercurea Ciuc299 mii lei · 2 ang.
- KAR-FOR AUTOGLASS SRL · Gheorgheni163 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4531 – Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
Întrebări frecvente despre INTERMAG TRANSPORTURI SRL
Care este CUI-ul firmei INTERMAG TRANSPORTURI SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei INTERMAG TRANSPORTURI SRL este 25282250, iar codul de TVA este RO25282250. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J19/171/2009, iar codul EUID este ROONRC.J19/171/2009.
Unde are sediul INTERMAG TRANSPORTURI SRL?
Sediul social al firmei INTERMAG TRANSPORTURI SRL este în Str. GĂRII, bl. B, sc. 2, ap. 2, Municipiul Toplița, Harghita, județul Harghita, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are INTERMAG TRANSPORTURI SRL?
Activitatea principală a firmei INTERMAG TRANSPORTURI SRL este „Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule”, cod CAEN 4531. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată INTERMAG TRANSPORTURI SRL?
INTERMAG TRANSPORTURI SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 martie 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma INTERMAG TRANSPORTURI SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0753 *** 510). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are INTERMAG TRANSPORTURI SRL?
În 2025, INTERMAG TRANSPORTURI SRL a raportat o cifră de afaceri de 774 mii lei și o pierdere netă de 7.424 lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este INTERMAG TRANSPORTURI SRL plătitoare de TVA?
Da. INTERMAG TRANSPORTURI SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18 martie 2009. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.