INTERCONT MANAGEMENT SRL
Str. Postăvarului, bl. C4, sc. 4, et. 4, ap. 50, București Sectorul 3, București
În 2025: cifra de afaceri 324 mii lei, profit net 100 mii lei, 1 angajați.
Despre INTERCONT MANAGEMENT SRL
INTERCONT MANAGEMENT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 martie 2008 cu numărul J2008004886404 și codul unic de înregistrare (CUI) 23517732, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal” (cod CAEN 6920). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 324 mii lei (+9% față de 2024), un profit net de 100 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 140 mii lei la 324 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 23517732
- Nr. Registrul Comerțului
- J2008004886404
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 martie 2008
- EUID
- ROONRC.J2008004886404
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 15.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 324 mii lei
- Profit net
- 100 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 102 mii lei
- Datorii
- 128 mii lei
- Active totale
- 230 mii lei
- Marjă netă
- 30,8%
- Cifră / angajat
- 324 mii lei
+9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 56% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 111 mii | 110 mii | 131 mii | 133 mii | 132 mii | 140 mii | 179 mii | 198 mii | 296 mii | 324 mii |
| Venituri totale | 111 mii | 110 mii | 138 mii | 153 mii | 132 mii | 140 mii | 179 mii | 198 mii | 315 mii | 324 mii |
| Cheltuieli totale | 89 mii | 88 mii | 114 mii | 146 mii | 102 mii | 105 mii | 127 mii | 153 mii | 225 mii | 220 mii |
| Profit / pierdere brută | 23 mii | 22 mii | 24 mii | 6.949 | 30 mii | 35 mii | 52 mii | 45 mii | 90 mii | 104 mii |
| Profit / pierdere netă | 19 mii | 19 mii | 22 mii | 5.617 | 29 mii | 34 mii | 51 mii | 43 mii | 86 mii | 100 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 16 mii | 5.922 | 8.691 | 2.568 | 10 mii | 10 mii | 15 mii | 4.773 | 119 mii | 93 mii |
| Active circulante | 10 mii | 20 mii | 45 mii | 57 mii | 74 mii | 107 mii | 82 mii | 71 mii | 122 mii | 137 mii |
| creanțe | 2.430 | 1.871 | 6.394 | 1.500 | 1.150 | 3.557 | 16 mii | 67 mii | 98 mii | 99 mii |
| casa și conturi la bănci | 7.646 | 18 mii | 38 mii | 55 mii | 73 mii | 104 mii | 66 mii | 4.069 | 24 mii | 38 mii |
| Cheltuieli în avans | 369 | 53 | 65 | 77 | 79 | 92 | 865 | 105 | 1.988 | 95 |
| Datorii | 4.644 | 4.411 | 9.798 | 10 mii | 6.299 | 6.120 | 45 mii | 19 mii | 154 mii | 128 mii |
| Capitaluri proprii | 22 mii | 22 mii | 44 mii | 49 mii | 78 mii | 112 mii | 53 mii | 57 mii | 89 mii | 102 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.273 din 3.245 în județul București și locul 3.791 din 12.435 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal.
Firme similare din județul București
- ARCED CONSULT SRL · București Sector 5325 mii lei · 2 ang.
- CONTEXPERTSIN SRL · București Sector 3324 mii lei · 2 ang.
- RCP CONSULT SRL · București Sector 2324 mii lei · 2 ang.
- PERFECT TEAM FINANCE S.R.L. · București Sector 5324 mii lei · 1 ang.
- MANTO EXPERT SRL · București Sector 6323 mii lei · 2 ang.
- EFICIENT CONTA SRL · București Sector 6323 mii lei · 3 ang.
- RAM EXPERT ACCOUNTING S.R.L. · București Sector 3323 mii lei · 1 ang.
- BT EVIDENT EXPERT SRL · București Sector 3323 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6421 Activități ale holding-urilor
- 6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre INTERCONT MANAGEMENT SRL
Care este CUI-ul firmei INTERCONT MANAGEMENT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei INTERCONT MANAGEMENT SRL este 23517732. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008004886404, iar codul EUID este ROONRC.J2008004886404.
Unde are sediul INTERCONT MANAGEMENT SRL?
Sediul social al firmei INTERCONT MANAGEMENT SRL este în Str. Postăvarului, bl. C4, sc. 4, et. 4, ap. 50, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are INTERCONT MANAGEMENT SRL?
Activitatea principală a firmei INTERCONT MANAGEMENT SRL este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal”, cod CAEN 6920. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată INTERCONT MANAGEMENT SRL?
INTERCONT MANAGEMENT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 martie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma INTERCONT MANAGEMENT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0720 *** 029). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are INTERCONT MANAGEMENT SRL?
În 2025, INTERCONT MANAGEMENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 324 mii lei și un profit net de 100 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este INTERCONT MANAGEMENT SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, INTERCONT MANAGEMENT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.