INTERCEREAL GROUP SRL
Aleea Codrii Neamțului, bl. NB 2, sc. B, et. P, ap. 11, București Sectorul 3, București
A primit finanțare publică (6 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 1,7 mil lei, profit net 913 mii lei, 1 angajați.
Despre INTERCEREAL GROUP SRL
INTERCEREAL GROUP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 octombrie 2002 cu numărul J40/9789/2002 și codul unic de înregistrare (CUI) 14919935, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat” (cod CAEN 4621). Firma are 24 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,7 mil lei (+77% față de 2024), un profit net de 913 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,5 mil lei la 1,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 3 octombrie 2002.
Date de identificare
- CUI
- 14919935
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/9789/2002
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 03 octombrie 2002
- EUID
- ROONRC.J40/9789/2002
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 03.10.2002
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,7 mil lei
- Profit net
- 913 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 2,6 mil lei
- Datorii
- 1,4 mil lei
- Active totale
- 5,5 mil lei
- Marjă netă
- 53,7%
- Cifră / angajat
- 1,7 mil lei
+77% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 26% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 663 mii | 909 mii | 728 mii | 627 mii | 789 mii | 1,5 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 961 mii | 1,7 mil |
| Venituri totale | 663 mii | 909 mii | 728 mii | 627 mii | 789 mii | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,9 mil |
| Cheltuieli totale | 523 mii | 804 mii | 675 mii | 414 mii | 685 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 484 mii | 513 mii | 967 mii |
| Profit / pierdere brută | 140 mii | 105 mii | 52 mii | 213 mii | 104 mii | 521 mii | 242 mii | 610 mii | 611 mii | 913 mii |
| Profit / pierdere netă | 118 mii | 95 mii | 45 mii | 205 mii | 96 mii | 509 mii | 233 mii | 600 mii | 528 mii | 913 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 2.699 | 2.327 | 1.955 | 1.582 | 1.210 | 898 | 525 | 153 | 114 mii | 2,4 mil |
| Active circulante | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,1 mil | 1,3 mil | 2,6 mil | 2,4 mil | 2,9 mil | 4,8 mil | 3,1 mil |
| din care stocuri | 690 mii | 689 mii | 770 mii | 689 mii | 689 mii | 900 mii | 1,3 mil | 957 mii | 1,1 mil | 952 mii |
| creanțe | 727 mii | 827 mii | 558 mii | 315 mii | 427 mii | 1,5 mil | 722 mii | 1,8 mil | 2,8 mil | 1,5 mil |
| casa și conturi la bănci | 80 mii | 3.102 | 159 mii | 142 mii | 217 mii | 216 mii | 371 mii | 148 mii | 991 mii | 586 mii |
| Datorii | 771 mii | 697 mii | 621 mii | 74 mii | 165 mii | 966 mii | 1,1 mil | 963 mii | 798 mii | 1,4 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 1,7 mil | 1,5 mil |
| Capitaluri proprii | 729 mii | 824 mii | 868 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,7 mil | 1,3 mil | 1,9 mil | 2,4 mil | 2,6 mil |
| din care capital subscris vărsat | 500 | 500 | 510 | 510 | 510 | 510 | 510 | 510 | 510 | 510 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 67 din 109 în județul București și locul 831 din 1.614 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4621 – Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat.
Firme similare din județul București
- PREJMER SRL · București Sector 62 mil lei · 0 ang.
- TROUW NUTRITION ROMANIA S.R.L. · București Sector 21,9 mil lei · 3 ang.
- GRAIN GO S.R.L. · București Sector 31,9 mil lei · 0 ang.
- MOSCOPOLE LOGISTICS S.R.L. · București Sector 11,8 mil lei · 0 ang.
- CALIPSO GRAINS TRADING S.R.L. · București Sector 61,8 mil lei · 1 ang.
- UP REV SOLUTIONS S.R.L. · București Sector 11,7 mil lei · 1 ang.
- BIVOL TRADE GROUP S.R.L. · București Sector 21,5 mil lei · 1 ang.
- MAOLO GROUP S.R.L. · București Sector 31,4 mil lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 17.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4621 – Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
Întrebări frecvente despre INTERCEREAL GROUP SRL
Care este CUI-ul firmei INTERCEREAL GROUP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei INTERCEREAL GROUP SRL este 14919935, iar codul de TVA este RO14919935. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/9789/2002, iar codul EUID este ROONRC.J40/9789/2002.
Unde are sediul INTERCEREAL GROUP SRL?
Sediul social al firmei INTERCEREAL GROUP SRL este în Aleea Codrii Neamțului, bl. NB 2, sc. B, et. P, ap. 11, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are INTERCEREAL GROUP SRL?
Activitatea principală a firmei INTERCEREAL GROUP SRL este „Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat”, cod CAEN 4621. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată INTERCEREAL GROUP SRL?
INTERCEREAL GROUP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 octombrie 2002, deci are 24 ani de activitate.
Cum pot contacta firma INTERCEREAL GROUP SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0216 *** 606). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are INTERCEREAL GROUP SRL?
În 2025, INTERCEREAL GROUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,7 mil lei și un profit net de 913 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este INTERCEREAL GROUP SRL plătitoare de TVA?
Da. INTERCEREAL GROUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 3 octombrie 2002. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
Explorează
- Firme din București Sector 3
- Firme cu CAEN 4621 din județul București
- CAEN 4621 – Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- Top firme din județul București
- Top firme cu CAEN 4621
- Firme noi din județul București
- Beneficiari de fonduri din județul București
- Compară INTERCEREAL GROUP SRL cu alte firme