INTENS CONSULT SRL
CIREȘULUI, Loc. Brezoi, Oraș Brezoi, Vâlcea
În 2025: cifra de afaceri 371 mii lei, pierdere netă 94 mii lei, 7 angajați.
Despre INTENS CONSULT SRL
INTENS CONSULT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 decembrie 2004 cu numărul J38/1214/2004 și codul unic de înregistrare (CUI) 17070965, cu sediul în Brezoi, județul Vâlcea. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate” (cod CAEN 4771). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 371 mii lei (+25% față de 2024), o pierdere netă de 94 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 300 mii lei la 371 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 17070965
- Nr. Registrul Comerțului
- J38/1214/2004
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 decembrie 2004
- EUID
- ROONRC.J38/1214/2004
- Cod poștal
- 245500
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Gura Lotrului
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 371 mii lei
- Pierdere netă
- 94 mii lei
- Angajați (medie)
- 7
- Capitaluri proprii
- -72 mii lei
- Datorii
- 215 mii lei
- Active totale
- 142 mii lei
- Marjă netă
- -25,2%
- Cifră / angajat
- 53 mii lei
+25% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (151%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | 4.714 | 128 mii | 270 mii | 300 mii | 278 mii | 247 mii | 297 mii | 371 mii |
| Venituri totale | 0 | 0 | 4.714 | 128 mii | 272 mii | 342 mii | 278 mii | 247 mii | 297 mii | 371 mii |
| Cheltuieli totale | 867 | — | 20 mii | 131 mii | 176 mii | 308 mii | 258 mii | 239 mii | 370 mii | 462 mii |
| Profit / pierdere brută | -867 | 0 | -15 mii | -2.910 | 96 mii | 34 mii | 20 mii | 7.271 | -72 mii | -91 mii |
| Profit / pierdere netă | -867 | 0 | -16 mii | -4.186 | 93 mii | 31 mii | 17 mii | 4.926 | -75 mii | -94 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | 1 | 2 | 2 | 5 | 5 | 5 | 7 | 7 |
| Active circulante | 10 mii | — | 9.751 | 33 mii | 50 mii | 87 mii | 117 mii | 130 mii | 155 mii | 142 mii |
| din care stocuri | 742 | — | 6.846 | 22 mii | 29 mii | 40 mii | 55 mii | 94 mii | 135 mii | 118 mii |
| creanțe | 9.500 | — | — | 4.261 | — | 1.094 | 547 | 27 mii | 14 mii | 14 mii |
| casa și conturi la bănci | — | — | 2.905 | 6.753 | 21 mii | 46 mii | 61 mii | 10 mii | 6.303 | 9.775 |
| Datorii | 41 mii | 30 mii | 56 mii | 84 mii | 7.101 | 12 mii | 26 mii | 34 mii | 134 mii | 215 mii |
| Capitaluri proprii | -31 mii | -30 mii | -46 mii | -50 mii | 43 mii | 75 mii | 91 mii | 96 mii | 21 mii | -72 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 10 din 78 în județul Vâlcea și locul 1.427 din 6.141 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4771 – Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate.
Firme similare din județul Vâlcea
- EXPO STRADA S.R.L. · Căciulata (oraș Călimănești)382 mii lei · 1 ang.
- VERODAN COM SRL · Olteni (com. Bujoreni)377 mii lei · 2 ang.
- MARIQUITA FASHION S.R.L. · Râmnicu Vâlcea362 mii lei · 4 ang.
- EFI BY IULIA T S.R.L. · Râmnicu Vâlcea355 mii lei · 1 ang.
- SAZ INTERNATIONAL S.R.L. · Râmnicu Vâlcea325 mii lei · 1 ang.
- ROSCAR S.R.L. · Râmnicu Vâlcea320 mii lei · 2 ang.
- DENCRI SECOND HAND S.R.L. · Râmnicu Vâlcea313 mii lei · 2 ang.
- VALERIU ADRIAN SRL · Olteni (com. Bujoreni)264 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4771 – Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
Întrebări frecvente despre INTENS CONSULT SRL
Care este CUI-ul firmei INTENS CONSULT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei INTENS CONSULT SRL este 17070965. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J38/1214/2004, iar codul EUID este ROONRC.J38/1214/2004.
Unde are sediul INTENS CONSULT SRL?
Sediul social al firmei INTENS CONSULT SRL este în CIREȘULUI, Loc. Brezoi, Oraș Brezoi, Vâlcea, județul Vâlcea, cod poștal 245500, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are INTENS CONSULT SRL?
Activitatea principală a firmei INTENS CONSULT SRL este „Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate”, cod CAEN 4771.
Când a fost înființată INTENS CONSULT SRL?
INTENS CONSULT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 decembrie 2004, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma INTENS CONSULT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 914). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are INTENS CONSULT SRL?
În 2025, INTENS CONSULT SRL a raportat o cifră de afaceri de 371 mii lei și o pierdere netă de 94 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este INTENS CONSULT SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, INTENS CONSULT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.