INTEGER UNITAS S.R.L.
TRANDAFIRILOR, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 76 mii lei, profit net 12 mii lei.
Despre INTEGER UNITAS S.R.L.
INTEGER UNITAS S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 mai 2018 cu numărul J26/818/2018 și codul unic de înregistrare (CUI) 27820819, cu sediul în Târgu Mureș, județul Mureș. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate” (cod CAEN 4729). Firma are 8 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 76 mii lei (-31% față de 2024), un profit net de 12 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 170 mii lei la 76 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 20 decembrie 2010 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 27820819
- Nr. Registrul Comerțului
- J26/818/2018
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 mai 2018
- EUID
- ROONRC.J26/818/2018
- Cod poștal
- 540049
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 20.12.2010
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 76 mii lei
- Profit net
- 12 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 12 mii lei
- Datorii
- 84 mii lei
- Active totale
- 96 mii lei
- Marjă netă
- 15,3%
-31% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 87% din active; cifra de afaceri a scăzut cu 31% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 9.547 | 37 mii | 192 mii | 205 mii | 192 mii | 170 mii | 169 mii | 140 mii | 110 mii | 76 mii |
| Venituri totale | 9.549 | 37 mii | 192 mii | 205 mii | 193 mii | 184 mii | 228 mii | 145 mii | 110 mii | 76 mii |
| Cheltuieli totale | 6.741 | 26 mii | 131 mii | 145 mii | 141 mii | 143 mii | 166 mii | 104 mii | 89 mii | 63 mii |
| Profit / pierdere brută | 2.808 | 11 mii | 61 mii | 61 mii | 51 mii | 41 mii | 62 mii | 41 mii | 21 mii | 13 mii |
| Profit / pierdere netă | 2.524 | 10 mii | 56 mii | 54 mii | 47 mii | 36 mii | 56 mii | 36 mii | 17 mii | 12 mii |
| Active imobilizate | 686 | 301 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 26 mii | 53 mii | 140 mii | 206 mii | 191 mii | 214 mii | 118 mii | 104 mii | 119 mii | 96 mii |
| din care stocuri | 15 mii | 31 mii | 68 mii | 117 mii | 70 mii | 94 mii | 37 mii | 61 mii | 24 mii | 25 mii |
| creanțe | 648 | 25 | 4.654 | 6.057 | 6.814 | 6.324 | 28 mii | 6.059 | 4.547 | 3.076 |
| casa și conturi la bănci | 10 mii | 23 mii | 67 mii | 83 mii | 114 mii | 114 mii | 53 mii | 37 mii | 91 mii | 68 mii |
| Cheltuieli în avans | 6.567 | 6.567 | — | 185 | 313 | 753 | 599 | 707 | 566 | 240 |
| Datorii | 34 mii | 50 mii | 75 mii | 86 mii | 24 mii | 87 mii | 62 mii | 38 mii | 101 mii | 84 mii |
| Capitaluri proprii | -815 | 9.558 | 66 mii | 120 mii | 167 mii | 128 mii | 57 mii | 67 mii | 18 mii | 12 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 10 din 11 în județul Mureș și locul 240 din 304 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4729 – Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate.
Firme similare din județul Mureș
- BODEX SRL · Sovata181 mii lei · 1 ang.
- ANDRAS COM SRL · Aluniș146 mii lei · 1 ang.
- SIMINACOM SRL · Valea Largă115 mii lei · 1 ang.
- D&A NUTRILIFE S.R.L. · Ibănești113 mii lei · 0 ang.
- MADALINANUTRITION S.R.L. · Târgu Mureș79 mii lei · 1 ang.
- LAVER COM SRL · Târgu Mureș16 mii lei · 0 ang.
- HEALTREE VIMA S.R.L. · Târgu Mureș0 lei · 0 ang.
- AGRO AVIA SRL · Cucerdea0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4729 – Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Întrebări frecvente despre INTEGER UNITAS S.R.L.
Care este CUI-ul firmei INTEGER UNITAS S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei INTEGER UNITAS S.R.L. este 27820819, iar codul de TVA este RO27820819. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J26/818/2018, iar codul EUID este ROONRC.J26/818/2018.
Unde are sediul INTEGER UNITAS S.R.L.?
Sediul social al firmei INTEGER UNITAS S.R.L. este în TRANDAFIRILOR, Municipiul Târgu Mureș, Mureș, județul Mureș, cod poștal 540049, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are INTEGER UNITAS S.R.L.?
Activitatea principală a firmei INTEGER UNITAS S.R.L. este „Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate”, cod CAEN 4729. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată INTEGER UNITAS S.R.L.?
INTEGER UNITAS S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 mai 2018, deci are 8 ani de activitate.
Cum pot contacta firma INTEGER UNITAS S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0727 *** 750). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are INTEGER UNITAS S.R.L.?
În 2025, INTEGER UNITAS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 76 mii lei și un profit net de 12 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este INTEGER UNITAS S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. INTEGER UNITAS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 20 decembrie 2010 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.