INSTGAZ COMP SRL
Str. PICTOR NICOLAE GRIGORESCU, Municipiul Câmpia Turzii, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 6.100 lei, pierdere netă 5.627 lei, 1 angajați.
Despre INSTGAZ COMP SRL
INSTGAZ COMP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 aprilie 2011 cu numărul J12/991/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 28349290, cu sediul în Câmpia Turzii, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 6.100 lei (+39% față de 2024), o pierdere netă de 5.627 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 70 lei la 6.100 lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 28349290
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/991/2011
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 aprilie 2011
- EUID
- ROONRC.J12/991/2011
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Turda
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 6.100 lei
- Pierdere netă
- 5.627 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -15 mii lei
- Datorii
- 25 mii lei
- Active totale
- 9.949 lei
- Marjă netă
- -92,2%
- Cifră / angajat
- 6.100 lei
+39% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (254%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 300 | 13 mii | 950 | 2.800 | 2.250 | 70 | 3.500 | 5.400 | 4.400 | 6.100 |
| Venituri totale | 300 | 13 mii | 950 | 2.800 | 2.250 | 70 | 3.500 | 5.400 | 4.400 | 6.100 |
| Cheltuieli totale | 1.201 | 4.490 | 525 | 1.221 | 987 | 2.416 | 3.518 | 12 mii | 15 mii | 12 mii |
| Profit / pierdere brută | -901 | 8.600 | 425 | 1.579 | 1.263 | -2.346 | -18 | -6.970 | -10 mii | -5.627 |
| Profit / pierdere netă | -910 | 8.208 | 396 | 1.494 | 1.199 | -2.348 | -121 | -6.970 | -10 mii | -5.627 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | 5.194 | 3.361 | 1.528 |
| Active circulante | 4.033 | 7.094 | 7.449 | 8.894 | 10 mii | 7.661 | 7.660 | 6.704 | 14 mii | 8.421 |
| din care stocuri | 1.128 | 1.128 | 1.128 | 1.128 | 1.128 | 53 | 53 | 53 | 53 | 53 |
| creanțe | — | — | — | — | — | — | — | 302 | 302 | 302 |
| casa și conturi la bănci | 2.905 | 5.966 | 6.321 | 7.766 | 8.887 | 7.608 | 7.607 | 6.349 | 13 mii | 8.066 |
| Datorii | 5.455 | 307 | 266 | 218 | 140 | 134 | 254 | 11 mii | 27 mii | 25 mii |
| Capitaluri proprii | -1.422 | 6.787 | 7.183 | 8.676 | 9.875 | 7.527 | 7.406 | 436 | -9.742 | -15 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.211 din 1.249 în județul Cluj și locul 15.707 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Cluj
- BTK TOPOCAD S.R.L. · Dej6.700 lei · 0 ang.
- GREEN PAG SERV S.R.L. · Florești6.376 lei · 0 ang.
- RVI TOPO CAD SRL · Gherla6.300 lei · 0 ang.
- PXP ENVISION S.R.L. · Turda6.000 lei · 0 ang.
- ROCK EXPLORE S.R.L. · Cluj-Napoca5.700 lei · 0 ang.
- TRADICON S.R.L. · Huedin5.530 lei · 0 ang.
- LOGIC CONSULT SRL · Gherla5.500 lei · 0 ang.
- AMASTRUCT DESIGN S.R.L. · Chinteni5.418 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre INSTGAZ COMP SRL
Care este CUI-ul firmei INSTGAZ COMP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei INSTGAZ COMP SRL este 28349290. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/991/2011, iar codul EUID este ROONRC.J12/991/2011.
Unde are sediul INSTGAZ COMP SRL?
Sediul social al firmei INSTGAZ COMP SRL este în Str. PICTOR NICOLAE GRIGORESCU, Municipiul Câmpia Turzii, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are INSTGAZ COMP SRL?
Activitatea principală a firmei INSTGAZ COMP SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112.
Când a fost înființată INSTGAZ COMP SRL?
INSTGAZ COMP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 aprilie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma INSTGAZ COMP SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0747 *** 758). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are INSTGAZ COMP SRL?
În 2025, INSTGAZ COMP SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.100 lei și o pierdere netă de 5.627 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este INSTGAZ COMP SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, INSTGAZ COMP SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.