INSTAPROEX SRL
Str. SLT. GHEORGHE POTOP, Municipiul Focșani, Vrancea
În 2025: cifra de afaceri 96 mii lei, pierdere netă 40 mii lei, 2 angajați.
Despre INSTAPROEX SRL
INSTAPROEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 mai 1993 cu numărul J1993000520395 și codul unic de înregistrare (CUI) 4061450, cu sediul în Focșani, județul Vrancea. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 96 mii lei (-37% față de 2024), o pierdere netă de 40 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 85 mii lei la 96 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 4061450
- Nr. Registrul Comerțului
- J1993000520395
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 mai 1993
- EUID
- ROONRC.J1993000520395
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 96 mii lei
- Pierdere netă
- 40 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -71 mii lei
- Datorii
- 170 mii lei
- Active totale
- 99 mii lei
- Marjă netă
- -41,9%
- Cifră / angajat
- 48 mii lei
-37% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (172%); cifra de afaceri a scăzut cu 37% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 56 mii | 77 mii | 89 mii | 67 mii | 119 mii | 85 mii | 97 mii | 189 mii | 152 mii | 96 mii |
| Venituri totale | 56 mii | 77 mii | 89 mii | 67 mii | 119 mii | 85 mii | 98 mii | 189 mii | 152 mii | 96 mii |
| Cheltuieli totale | 52 mii | 52 mii | 66 mii | 97 mii | 100 mii | 94 mii | 96 mii | 140 mii | 148 mii | 136 mii |
| Profit / pierdere brută | 3.555 | 25 mii | 23 mii | -30 mii | 19 mii | -9.202 | 2.058 | 49 mii | 4.377 | -39 mii |
| Profit / pierdere netă | 2.441 | 24 mii | 22 mii | -31 mii | 18 mii | -10 mii | 1.305 | 47 mii | 2.855 | -40 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | — | 2 | 2 | 2 | — | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 820 | 664 | 508 | 352 | 196 | 39 | — | — | — | — |
| Active circulante | 10 mii | 35 mii | 58 mii | 27 mii | 55 mii | 41 mii | 40 mii | 129 mii | 162 mii | 99 mii |
| din care stocuri | 3.692 | 3.692 | 3.692 | 3.692 | 3.692 | 3.692 | 3.692 | 3.692 | 3.692 | 3.692 |
| creanțe | 396 | 4.994 | 21 mii | 599 | 9.349 | 406 | 700 | 599 | 5.043 | 5.043 |
| casa și conturi la bănci | 6.102 | 26 mii | 34 mii | 22 mii | 42 mii | 37 mii | 35 mii | 125 mii | 153 mii | 90 mii |
| Cheltuieli în avans | 193 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 111 mii | 112 mii | 113 mii | 111 mii | 121 mii | 118 mii | 115 mii | 162 mii | 193 mii | 170 mii |
| Capitaluri proprii | -100 mii | -76 mii | -54 mii | -85 mii | -66 mii | -76 mii | -75 mii | -33 mii | -31 mii | -71 mii |
| din care capital subscris vărsat | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 88 din 126 în județul Vrancea și locul 12.168 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Vrancea
- GISMAR TOPO S.R.L. · Focșani107 mii lei · 2 ang.
- THEOPATEXP SRL · Focșani107 mii lei · 5 ang.
- SOLID STUDIO D&C S.R.L. · Focșani104 mii lei · 1 ang.
- VINCENDUM SRL · Focșani104 mii lei · 1 ang.
- TOPYNTCAD TRUE S.R.L. · Jariștea102 mii lei · 1 ang.
- IRMATEHNIC S.R.L. · Mera94 mii lei · 1 ang.
- TOPRAR SRL · Focșani89 mii lei · 3 ang.
- MTI PROJECTS S.R.L. · Focșani89 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre INSTAPROEX SRL
Care este CUI-ul firmei INSTAPROEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei INSTAPROEX SRL este 4061450. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1993000520395, iar codul EUID este ROONRC.J1993000520395.
Unde are sediul INSTAPROEX SRL?
Sediul social al firmei INSTAPROEX SRL este în Str. SLT. GHEORGHE POTOP, Municipiul Focșani, Vrancea, județul Vrancea, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are INSTAPROEX SRL?
Activitatea principală a firmei INSTAPROEX SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112.
Când a fost înființată INSTAPROEX SRL?
INSTAPROEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 mai 1993, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma INSTAPROEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0237 *** 495). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are INSTAPROEX SRL?
În 2025, INSTAPROEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 96 mii lei și o pierdere netă de 40 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este INSTAPROEX SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, INSTAPROEX SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.