INSTAL STING SERV SRL
RECONSTRUCȚIEI, bl. 24, sc. 6, et. 8, ap. 256, București Sectorul 3, București
În 2025: cifra de afaceri 952 mii lei, profit net 84 mii lei, 4 angajați.
Despre INSTAL STING SERV SRL
INSTAL STING SERV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 octombrie 2005 cu numărul J2005017816408 și codul unic de înregistrare (CUI) 18066032, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de testări și analize tehnice” (cod CAEN 7120). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 952 mii lei (-21% față de 2024), un profit net de 84 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,3 mil lei la 952 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 26 octombrie 2005.
Date de identificare
- CUI
- 18066032
- Nr. Registrul Comerțului
- J2005017816408
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 octombrie 2005
- EUID
- ROONRC.J2005017816408
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 26.10.2005
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 952 mii lei
- Profit net
- 84 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 28 mii lei
- Datorii
- 468 mii lei
- Active totale
- 496 mii lei
- Marjă netă
- 8,8%
- Cifră / angajat
- 238 mii lei
-21% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 94% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 796 mii | 765 mii | 884 mii | 671 mii | 758 mii | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 952 mii |
| Venituri totale | 802 mii | 765 mii | 894 mii | 671 mii | 775 mii | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 952 mii |
| Cheltuieli totale | 493 mii | 483 mii | 587 mii | 581 mii | 524 mii | 929 mii | 915 mii | 951 mii | 966 mii | 841 mii |
| Profit / pierdere brută | 309 mii | 282 mii | 306 mii | 89 mii | 251 mii | 392 mii | 345 mii | 401 mii | 246 mii | 112 mii |
| Profit / pierdere netă | 255 mii | 272 mii | 297 mii | 83 mii | 244 mii | 379 mii | 333 mii | 388 mii | 211 mii | 84 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 95 mii | 65 mii | 146 mii | 78 mii | 48 mii | 83 mii | 49 mii | 31 mii | 272 mii | 209 mii |
| Active circulante | 367 mii | 365 mii | 328 mii | 147 mii | 282 mii | 449 mii | 387 mii | 513 mii | 316 mii | 286 mii |
| din care stocuri | 40 mii | 41 mii | 43 mii | 49 mii | 56 mii | 56 mii | 38 mii | 32 mii | 34 mii | 26 mii |
| creanțe | 68 mii | 91 mii | 78 mii | 42 mii | 102 mii | 219 mii | 212 mii | 391 mii | 235 mii | 232 mii |
| casa și conturi la bănci | 259 mii | 232 mii | 207 mii | 56 mii | 124 mii | 174 mii | 137 mii | 90 mii | 47 mii | 28 mii |
| Datorii | 384 mii | 352 mii | 396 mii | 197 mii | 302 mii | 503 mii | 75 mii | 516 mii | 560 mii | 468 mii |
| Capitaluri proprii | 78 mii | 78 mii | 78 mii | 28 mii | 28 mii | 28 mii | 361 mii | 28 mii | 28 mii | 28 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 125 din 468 în județul București și locul 512 din 2.874 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7120 – Activități de testări și analize tehnice.
Firme similare din județul București
- INSTALCONTROL SRL · București Sector 6984 mii lei · 0 ang.
- STONERA GRUP SRL · București Sector 6984 mii lei · 6 ang.
- SMS SELF MANAGEMENT SYSTEM S.R.L. · București Sector 3974 mii lei · 1 ang.
- ALEX COM - STING SRL · București Sector 6945 mii lei · 2 ang.
- SDI INSPECT S.R.L. · București Sector 4942 mii lei · 1 ang.
- METROLOGIE TEHNICĂ EVOLUTION S.R.L. · București Sector 2931 mii lei · 2 ang.
- CARS I.T.P. SĂLĂJAN S.R.L. · București Sector 3922 mii lei · 4 ang.
- LABWATER SERVTECH S.R.L. · București Sector 3921 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7120 – Activități de testări și analize tehnice
- 1627 Finisarea articolelor din lemn
- 2552 Tratamente termice ale metalelor
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
- 8425 Activități de luptă împotriva incendiilor și de prevenire a acestora
Întrebări frecvente despre INSTAL STING SERV SRL
Care este CUI-ul firmei INSTAL STING SERV SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei INSTAL STING SERV SRL este 18066032, iar codul de TVA este RO18066032. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005017816408, iar codul EUID este ROONRC.J2005017816408.
Unde are sediul INSTAL STING SERV SRL?
Sediul social al firmei INSTAL STING SERV SRL este în RECONSTRUCȚIEI, bl. 24, sc. 6, et. 8, ap. 256, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are INSTAL STING SERV SRL?
Activitatea principală a firmei INSTAL STING SERV SRL este „Activități de testări și analize tehnice”, cod CAEN 7120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 18 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată INSTAL STING SERV SRL?
INSTAL STING SERV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 octombrie 2005, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma INSTAL STING SERV SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru INSTAL STING SERV SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 3 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are INSTAL STING SERV SRL?
În 2025, INSTAL STING SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 952 mii lei și un profit net de 84 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este INSTAL STING SERV SRL plătitoare de TVA?
Da. INSTAL STING SERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 26 octombrie 2005. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.