Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA1 an pe piață

INSERT TOOLS S.R.L.

CUI 52264854J2025057870000

MACULUI, sc. A, ap. 18, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud

În 2025: cifra de afaceri 6.449 lei, profit net 996 lei.

Despre INSERT TOOLS S.R.L.

INSERT TOOLS S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 august 2025 cu numărul J2025057870000 și codul unic de înregistrare (CUI) 52264854, cu sediul în Bistrița, județul Bistrița-Năsăud. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte” (cod CAEN 4662). Firma are 1 an de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 6.449 lei, un profit net de 996 lei. Este înregistrată în scopuri de TVA din 4 august 2025.

Date de identificare

CUI
52264854
Nr. Registrul Comerțului
J2025057870000
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
04 august 2025
EUID
ROONRC.J2025057870000
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 04.08.2025

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
6.449 lei
Profit net
996 lei
Angajați (medie)
—
Capitaluri proprii
1.251 lei
Datorii
8.492 lei
Active totale
9.743 lei
Marjă netă
15,4%
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Datorii de 87% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Indicator (lei)2025
Cifra de afaceri netă6.449
Venituri totale6.449
Cheltuieli totale5.263
Profit / pierdere brută1.186
Profit / pierdere netă996
Active circulante9.743
din care stocuri4.166
creanțe5.763
casa și conturi la bănci-186
Datorii8.492
Capitaluri proprii1.251
din care capital subscris vărsat200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 4 din 4 în județul Bistrița-Năsăud și locul 402 din 413 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4662 – Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte.

Firme similare din județul Bistrița-Năsăud

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4662 – Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte

  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Întrebări frecvente despre INSERT TOOLS S.R.L.

Care este CUI-ul firmei INSERT TOOLS S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei INSERT TOOLS S.R.L. este 52264854, iar codul de TVA este RO52264854. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2025057870000, iar codul EUID este ROONRC.J2025057870000.

Unde are sediul INSERT TOOLS S.R.L.?

Sediul social al firmei INSERT TOOLS S.R.L. este în MACULUI, sc. A, ap. 18, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud, județul Bistrița-Năsăud, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are INSERT TOOLS S.R.L.?

Activitatea principală a firmei INSERT TOOLS S.R.L. este „Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte”, cod CAEN 4662. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată INSERT TOOLS S.R.L.?

INSERT TOOLS S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 august 2025, deci are 1 an de activitate.

Cum pot contacta firma INSERT TOOLS S.R.L.?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0746 *** 365). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are INSERT TOOLS S.R.L.?

În 2025, INSERT TOOLS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 6.449 lei și un profit net de 996 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este INSERT TOOLS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. INSERT TOOLS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 4 august 2025. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează