INSACO SRL
DR. JOSEPH LISTER, ap. 1, București Sectorul 5, București
În 2025: cifra de afaceri 4 mil lei, pierdere netă 52 mii lei, 25 angajați.
Despre INSACO SRL
INSACO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 iunie 1991 cu numărul J1991005573408 și codul unic de înregistrare (CUI) 400830, cu sediul în București Sector 5, municipiul București. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4 mil lei (-47% față de 2024), o pierdere netă de 52 mii lei și 25 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 4,8 mil lei la 4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 400830
- Nr. Registrul Comerțului
- J1991005573408
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 iunie 1991
- EUID
- ROONRC.J1991005573408
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 01.07.1993
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 4 mil lei
- Pierdere netă
- 52 mii lei
- Angajați (medie)
- 25
- Capitaluri proprii
- 930 mii lei
- Datorii
- 1,6 mil lei
- Active totale
- 2,6 mil lei
- Marjă netă
- -1,3%
- Cifră / angajat
- 159 mii lei
-47% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 47% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 7,2 mil | 4,4 mil | 4,2 mil | 3,8 mil | 7 mil | 4,8 mil | 4,3 mil | 6,7 mil | 7,4 mil | 4 mil |
| Venituri totale | 7,2 mil | 4,4 mil | 4,4 mil | 3,9 mil | 7,1 mil | 5 mil | 4,6 mil | 6,8 mil | 7,7 mil | 4,3 mil |
| Cheltuieli totale | 6,9 mil | 4,5 mil | 4,4 mil | 3,7 mil | 6,9 mil | 4,9 mil | 4,8 mil | 6,7 mil | 7,3 mil | 4,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 274 mii | -145 mii | 4.643 | 244 mii | 166 mii | 167 mii | -157 mii | 151 mii | 320 mii | -52 mii |
| Profit / pierdere netă | 212 mii | -145 mii | 4.643 | 198 mii | 135 mii | 135 mii | -157 mii | 117 mii | 264 mii | -52 mii |
| Număr mediu de angajați | 38 | 37 | 35 | 35 | 34 | 30 | 31 | 17 | 29 | 25 |
| Active imobilizate | 624 mii | 378 mii | 228 mii | 59 mii | 365 mii | 272 mii | 508 mii | 377 mii | 260 mii | 201 mii |
| Active circulante | 3 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 1,3 mil | 2,2 mil | 1,8 mil | 1,9 mil |
| din care stocuri | 153 mii | 179 mii | 170 mii | 392 mii | 530 mii | 286 mii | 247 mii | 268 mii | 115 mii | 759 mii |
| creanțe | 2,2 mil | 1,1 mil | 836 mii | 852 mii | 616 mii | 714 mii | 567 mii | 639 mii | 556 mii | 629 mii |
| casa și conturi la bănci | 567 mii | 538 mii | 698 mii | 659 mii | 627 mii | 729 mii | 488 mii | 1,3 mil | 1,1 mil | 508 mii |
| Cheltuieli în avans | 7.188 | 4.328 | 4.914 | 5.933 | 9.186 | 13 mii | 23 mii | 26 mii | 37 mii | 460 mii |
| Datorii | 1,7 mil | 787 mii | 791 mii | 493 mii | 439 mii | 518 mii | 802 mii | 1,1 mil | 807 mii | 1,6 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | 366 mii | 513 mii | 245 mii | 73 mii | 484 mii | — | — |
| Provizioane | 660 mii | 333 mii | 270 mii | 33 mii | 40 mii | 94 mii | 94 mii | 60 mii | 60 mii | 60 mii |
| Capitaluri proprii | 1,3 mil | 1,1 mil | 876 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 865 mii | 982 mii | 1,2 mil | 930 mii |
| din care capital subscris vărsat | 88 mii | 88 mii | 88 mii | 88 mii | 88 mii | 88 mii | 88 mii | 88 mii | 88 mii | 88 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 531 din 2.888 în județul București și locul 2.616 din 19.569 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul București
- PLURAL WORKS S.R.L. · București Sector 54 mil lei · 12 ang.
- GREEN BLUE CONSTRUCT SRL · București Sector 34 mil lei · 17 ang.
- TOTAL SOLUTION MANAGEMENT 2000 S.R.L. · București Sector 14 mil lei · 0 ang.
- SPATIAL TOTAL SRL · București Sector 24 mil lei · 20 ang.
- MAX CONSTRUCT BUSINESS S.R.L. · București Sector 24 mil lei · 26 ang.
- PREST CONSTRUCT CO SRL · București Sector 14 mil lei · 12 ang.
- MODUL CITY CONSTRUCT SRL · București Sector 44 mil lei · 14 ang.
- TDA BEST CONSTRUCT S.R.L. · București Sector 54 mil lei · 3 ang.
Dosare în instanță
8 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 7507/1748/202602.04.2026
validare poprire
Judecătoria Cornetu · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 2291/1748/202606.02.2026
validare poprire
Judecătoria Cornetu · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 18967/301/202525.06.2025
înşelăciunea (art.244 NCP)
Judecătoria Sectorul 3 Bucuresti · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
- 18967/301/2025/a125.06.2025
măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară
Judecătoria Sectorul 3 Bucuresti · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
- 31398/301/202421.10.2024
rezoluţiune contract
Judecătoria Sectorul 3 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
- 31089/301/2023/a111.09.2024
măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară
Tribunalul Bucuresti · Contestaţie(NCPP) · Penal · calitate: Parte civilă
- 31089/301/202309.11.2023
înşelăciunea (art.244 NCP)
Judecătoria Sectorul 3 Bucuresti · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
- 31089/301/2023/a109.11.2023
măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară
Judecătoria Sectorul 3 Bucuresti · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 2931 Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5224 Manipulări
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7220 Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umaniste
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8123 Alte activități de curățenie
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Întrebări frecvente despre INSACO SRL
Care este CUI-ul firmei INSACO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei INSACO SRL este 400830, iar codul de TVA este RO400830. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1991005573408, iar codul EUID este ROONRC.J1991005573408.
Unde are sediul INSACO SRL?
Sediul social al firmei INSACO SRL este în DR. JOSEPH LISTER, ap. 1, București Sectorul 5, București, București Sector 5, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are INSACO SRL?
Activitatea principală a firmei INSACO SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 34 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată INSACO SRL?
INSACO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 iunie 1991, deci are 35 ani de activitate.
Cum pot contacta firma INSACO SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru INSACO SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 5 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are INSACO SRL?
În 2025, INSACO SRL a raportat o cifră de afaceri de 4 mil lei și o pierdere netă de 52 mii lei, cu 25 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este INSACO SRL plătitoare de TVA?
Da. INSACO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.