INNOVATIVE DERM SRL
UNIRII, Municipiul Constanța, Constanța
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 8,7 mil lei, profit net 1,3 mil lei, 9 angajați.
Despre INNOVATIVE DERM SRL
INNOVATIVE DERM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iulie 2012 cu numărul J2012001496133 și codul unic de înregistrare (CUI) 30421621, cu sediul în Constanța, județul Constanța. Activitatea principală este „Activități de asistență medicală specializată” (cod CAEN 8622). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 8,7 mil lei (+21% față de 2024), un profit net de 1,3 mil lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 3,2 mil lei la 8,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 8 aprilie 2026.
Date de identificare
- CUI
- 30421621
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012001496133
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 iulie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012001496133
- Cod poștal
- 900532
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 08.04.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 8,7 mil lei
- Profit net
- 1,3 mil lei
- Angajați (medie)
- 9
- Capitaluri proprii
- 2,2 mil lei
- Datorii
- 1,6 mil lei
- Active totale
- 4,5 mil lei
- Marjă netă
- 14,8%
- Cifră / angajat
- 965 mii lei
+21% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 35% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 577 mii | 997 mii | 1,5 mil | 1,8 mil | 2,2 mil | 3,2 mil | 4,4 mil | 5,6 mil | 7,2 mil | 8,7 mil |
| Venituri totale | 577 mii | 997 mii | 1,5 mil | 1,8 mil | 2,2 mil | 3,2 mil | 4,4 mil | 5,6 mil | 7,5 mil | 8,8 mil |
| Cheltuieli totale | 352 mii | 467 mii | 763 mii | 907 mii | 1,4 mil | 1,8 mil | 3 mil | 5 mil | 5,6 mil | 7,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 225 mii | 530 mii | 731 mii | 864 mii | 775 mii | 1,5 mil | 1,4 mil | 637 mii | 1,9 mil | 1,5 mil |
| Profit / pierdere netă | 210 mii | 521 mii | 716 mii | 846 mii | 757 mii | 1,4 mil | 1,4 mil | 515 mii | 1,6 mil | 1,3 mil |
| Număr mediu de angajați | 5 | 5 | 6 | 6 | 5 | 6 | 8 | 6 | 7 | 9 |
| Active imobilizate | 273 mii | 240 mii | 186 mii | 497 mii | 230 mii | 681 mii | 1,5 mil | 2,3 mil | 1,9 mil | 1,9 mil |
| Active circulante | 146 mii | 655 mii | 1,4 mil | 1,9 mil | 1,4 mil | 2,3 mil | 903 mii | 436 mii | 2,2 mil | 2,6 mil |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | 682 | — | 20 mii | 19 mii |
| creanțe | 26 mii | 1.070 | 10 mii | 14 mii | 16 mii | 33 mii | 418 mii | 201 mii | 62 mii | 189 mii |
| casa și conturi la bănci | 119 mii | 654 mii | 1,4 mil | 1,9 mil | 1,4 mil | 2,3 mil | 485 mii | 235 mii | 2,1 mil | 2,4 mil |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 7.869 | 589 | — | 592 | 592 | 616 |
| Datorii | 209 mii | 164 mii | 161 mii | 1,5 mil | 30 mii | 1 mil | 1,1 mil | 807 mii | 1,7 mil | 1,6 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 839 mii | 712 mii |
| Capitaluri proprii | 210 mii | 731 mii | 1,4 mil | 847 mii | 1,6 mil | 1,9 mil | 1,4 mil | 1,9 mil | 1,6 mil | 2,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 9 din 518 în județul Constanța și locul 228 din 12.304 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8622 – Activități de asistență medicală specializată.
Firme similare din județul Constanța
- GASTROMED SRL · Constanța13,1 mil lei · 35 ang.
- AMERICAN NEUROSURGERY CLINIC SRL · Constanța13,1 mil lei · 5 ang.
- ARMONIA MED S.R.L. · Constanța9 mil lei · 10 ang.
- EURODIALIZA SRL · Venus (mun. Mangalia)8,9 mil lei · 43 ang.
- MED IMAGISTIC PLUS S.R.L. · Constanța6,7 mil lei · 8 ang.
- DMZ MEDICAL S.R.L. · Constanța5 mil lei · 11 ang.
- ABC MEDICAL CENTER SRL · Constanța4,7 mil lei · 16 ang.
- NEUROLOGY CLINIC SRL · Constanța4,6 mil lei · 13 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8622 – Activități de asistență medicală specializată
- 8610 Activități de asistență spitalicească
- 8622 Activități de asistență medicală specializată
- 8691 Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
- 8694 Activități ale infirmierelor și moașelor
- 8695 Activități de fizioterapie
- 8696 Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
- 8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
- 8610 Activități de asistență spitalicească
- 8622 Activități de asistență medicală specializată
- 8690 Alte activități referitoare la sănătatea umană
Întrebări frecvente despre INNOVATIVE DERM SRL
Care este CUI-ul firmei INNOVATIVE DERM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei INNOVATIVE DERM SRL este 30421621, iar codul de TVA este RO30421621. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012001496133, iar codul EUID este ROONRC.J2012001496133.
Unde are sediul INNOVATIVE DERM SRL?
Sediul social al firmei INNOVATIVE DERM SRL este în UNIRII, Municipiul Constanța, Constanța, județul Constanța, cod poștal 900532, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are INNOVATIVE DERM SRL?
Activitatea principală a firmei INNOVATIVE DERM SRL este „Activități de asistență medicală specializată”, cod CAEN 8622. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată INNOVATIVE DERM SRL?
INNOVATIVE DERM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iulie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma INNOVATIVE DERM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0724 *** 132). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are INNOVATIVE DERM SRL?
În 2025, INNOVATIVE DERM SRL a raportat o cifră de afaceri de 8,7 mil lei și un profit net de 1,3 mil lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este INNOVATIVE DERM SRL plătitoare de TVA?
Da. INNOVATIVE DERM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 8 aprilie 2026. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.