Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA16 ani pe piață

INFRA CONSTRUCT PROJECT SRL

CUI 27541288J2010009917407

HAGI GHIȚĂ, București Sectorul 1, București

A primit finanțare publică (4 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 8,8 mil lei, profit net 985 mii lei, 14 angajați.

Despre INFRA CONSTRUCT PROJECT SRL

INFRA CONSTRUCT PROJECT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 octombrie 2010 cu numărul J2010009917407 și codul unic de înregistrare (CUI) 27541288, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 16 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 8,8 mil lei (+10% față de 2024), un profit net de 985 mii lei și 14 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 4,8 mil lei la 8,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 18 octombrie 2010.

Date de identificare

CUI
27541288
Nr. Registrul Comerțului
J2010009917407
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
15 octombrie 2010
EUID
ROONRC.J2010009917407
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 18.10.2010

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
09.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
8,8 mil lei

+10% față de 2024

Profit net
985 mii lei
Angajați (medie)
14
Capitaluri proprii
1,2 mil lei
Datorii
2,8 mil lei
Active totale
4 mil lei
Marjă netă
11,2%
Cifră / angajat
628 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 70% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
02,5 mil5 mil7,5 mil10 mil2016: cifra de afaceri 3.158.671 lei; profit net 199.501 lei20162017: cifra de afaceri 3.652.129 lei; profit net 74.785 lei20172018: cifra de afaceri 3.584.060 lei; profit net 761.957 lei20182019: cifra de afaceri 3.277.279 lei; profit net 83.612 lei20192020: cifra de afaceri 2.634.863 lei; profit net 133.748 lei20202021: cifra de afaceri 4.825.586 lei; profit net 889.237 lei20212022: cifra de afaceri 4.665.476 lei; profit net 1.239.621 lei20222023: cifra de afaceri 8.545.931 lei; profit net 2.042.472 lei20232024: cifra de afaceri 7.996.156 lei; profit net 962.406 lei20242025: cifra de afaceri 8.795.875 lei; profit net 984.822 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă3,2 mil3,7 mil3,6 mil3,3 mil2,6 mil4,8 mil4,7 mil8,5 mil8 mil8,8 mil
Venituri totale3,2 mil3,7 mil3,7 mil3,5 mil2,6 mil4,8 mil4,7 mil8,6 mil8 mil8,8 mil
Cheltuieli totale2,9 mil3,6 mil2,9 mil3,4 mil2,5 mil3,9 mil3,4 mil6,3 mil6,9 mil7,6 mil
Profit / pierdere brută238 mii99 mii796 mii113 mii154 mii928 mii1,3 mil2,3 mil1,1 mil1,2 mil
Profit / pierdere netă200 mii75 mii762 mii84 mii134 mii889 mii1,2 mil2 mil962 mii985 mii
Număr mediu de angajați16161118161313151614
Active imobilizate319 mii432 mii253 mii468 mii310 mii163 mii176 mii1,7 mil1,8 mil1,8 mil
Active circulante1,9 mil1,3 mil1,6 mil618 mii1,1 mil1,7 mil3,9 mil3,2 mil1,6 mil2,2 mil
din care stocuri15 mii16 mii119 mii228 mii71 mii25 mii45 mii112 mii23 mii40 mii
creanțe1,7 mil1,1 mil552 mii90 mii890 mii573 mii3,4 mil2,2 mil895 mii942 mii
casa și conturi la bănci235 mii181 mii880 mii300 mii189 mii1,1 mil466 mii895 mii689 mii1,2 mil
Cheltuieli în avans5.6127.3445.67815 mii23 mii7.18311 mii20 mii30 mii34 mii
Datorii2,1 mil1,7 mil797 mii509 mii934 mii958 mii2,9 mil2,8 mil1,9 mil2,8 mil
Venituri în avans00250 mii145 mii86 mii49 mii20 mii16 mii8.1094.079
Capitaluri proprii200 mii75 mii762 mii449 mii462 mii890 mii1,2 mil2 mil1,5 mil1,2 mil
din care capital subscris vărsat400400400400400400800800800800

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 323 din 2.888 în județul București și locul 1.396 din 19.569 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul București

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
  • 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
  • 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Întrebări frecvente despre INFRA CONSTRUCT PROJECT SRL

Care este CUI-ul firmei INFRA CONSTRUCT PROJECT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei INFRA CONSTRUCT PROJECT SRL este 27541288, iar codul de TVA este RO27541288. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2010009917407, iar codul EUID este ROONRC.J2010009917407.

Unde are sediul INFRA CONSTRUCT PROJECT SRL?

Sediul social al firmei INFRA CONSTRUCT PROJECT SRL este în HAGI GHIȚĂ, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are INFRA CONSTRUCT PROJECT SRL?

Activitatea principală a firmei INFRA CONSTRUCT PROJECT SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 29 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată INFRA CONSTRUCT PROJECT SRL?

INFRA CONSTRUCT PROJECT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 octombrie 2010, deci are 16 ani de activitate.

Cum pot contacta firma INFRA CONSTRUCT PROJECT SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0732 *** 202). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are INFRA CONSTRUCT PROJECT SRL?

În 2025, INFRA CONSTRUCT PROJECT SRL a raportat o cifră de afaceri de 8,8 mil lei și un profit net de 985 mii lei, cu 14 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este INFRA CONSTRUCT PROJECT SRL plătitoare de TVA?

Da. INFRA CONSTRUCT PROJECT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18 octombrie 2010. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.

Explorează