Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare22 ani pe piață

INFORM-CONSTRUCT SRL

CUI 16265713J2004000207313

Mihai Viteazul, Municipiul Zalău, Sălaj

În 2025: cifra de afaceri 171 mii lei, profit net 3.822 lei, 1 angajați.

Despre INFORM-CONSTRUCT SRL

INFORM-CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 martie 2004 cu numărul J2004000207313 și codul unic de înregistrare (CUI) 16265713, cu sediul în Zalău, județul Sălaj. Activitatea principală este „Intermedieri în comerțul cu produse diverse” (cod CAEN 4619). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 171 mii lei (+130% față de 2024), un profit net de 3.822 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 59 mii lei la 171 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 23 martie 2004 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
16265713
Nr. Registrul Comerțului
J2004000207313
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
22 martie 2004
EUID
ROONRC.J2004000207313
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 23.03.2004

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
11.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sălaj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
171 mii lei

+130% față de 2024

Profit net
3.822 lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
288 mii lei
Datorii
328 mii lei
Active totale
616 mii lei
Marjă netă
2,2%
Cifră / angajat
171 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 53% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-100 mii0100 mii200 mii300 mii2016: cifra de afaceri 279.381 lei; profit net 20.073 lei20162017: cifra de afaceri 239.305 lei; profit net 33.347 lei20172018: cifra de afaceri 160.391 lei; profit net 4.263 lei20182019: cifra de afaceri 192.558 lei; profit net 7.163 lei20192020: cifra de afaceri 97.414 lei; profit net 4.639 lei20202021: cifra de afaceri 59.284 lei; pierdere netă 28.039 lei20212022: cifra de afaceri 58.409 lei; pierdere netă 36.257 lei20222023: cifra de afaceri 69.786 lei; profit net 6.087 lei20232024: cifra de afaceri 74.303 lei; profit net 18.014 lei20242025: cifra de afaceri 171.089 lei; profit net 3.822 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă279 mii239 mii160 mii193 mii97 mii59 mii58 mii70 mii74 mii171 mii
Venituri totale298 mii267 mii186 mii203 mii165 mii59 mii58 mii114 mii199 mii187 mii
Cheltuieli totale275 mii231 mii180 mii194 mii159 mii87 mii94 mii107 mii179 mii181 mii
Profit / pierdere brută23 mii36 mii6.0328.9276.293-27 mii-36 mii7.23020 mii5.692
Profit / pierdere netă20 mii33 mii4.2637.1634.639-28 mii-36 mii6.08718 mii3.822
Număr mediu de angajați333——1——11
Active imobilizate403 mii368 mii336 mii536 mii427 mii399 mii375 mii348 mii340 mii313 mii
Active circulante316 mii298 mii335 mii379 mii406 mii379 mii372 mii386 mii308 mii303 mii
din care stocuri18 mii65 mii99 mii154 mii146 mii147 mii147 mii145 mii100 mii98 mii
creanțe264 mii221 mii225 mii214 mii217 mii218 mii211 mii214 mii187 mii187 mii
casa și conturi la bănci34 mii12 mii12 mii11 mii44 mii14 mii13 mii27 mii21 mii19 mii
Datorii643 mii557 mii558 mii567 mii525 mii498 mii504 mii485 mii364 mii328 mii
Capitaluri proprii76 mii109 mii113 mii349 mii308 mii280 mii244 mii250 mii284 mii288 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 14 din 34 în județul Sălaj și locul 4.131 din 6.751 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4619 – Intermedieri în comerțul cu produse diverse.

Firme similare din județul Sălaj

Dosare în instanță

1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 1020/337/201917.07.2023

    pretenţii despăgubiri civile

    Tribunalul Salaj · Apel · Civil · calitate: Intimat Reclamant

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4619 – Intermedieri în comerțul cu produse diverse

  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
  • 3511 Producția de energie electrică
  • 3514 Comercializarea energiei electrice
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7312 Servicii de reprezentare media
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor

Întrebări frecvente despre INFORM-CONSTRUCT SRL

Care este CUI-ul firmei INFORM-CONSTRUCT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei INFORM-CONSTRUCT SRL este 16265713, iar codul de TVA este RO16265713. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004000207313, iar codul EUID este ROONRC.J2004000207313.

Unde are sediul INFORM-CONSTRUCT SRL?

Sediul social al firmei INFORM-CONSTRUCT SRL este în Mihai Viteazul, Municipiul Zalău, Sălaj, județul Sălaj, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are INFORM-CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a firmei INFORM-CONSTRUCT SRL este „Intermedieri în comerțul cu produse diverse”, cod CAEN 4619. În Registrul Comerțului are autorizate în total 16 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată INFORM-CONSTRUCT SRL?

INFORM-CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 martie 2004, deci are 22 ani de activitate.

Cum pot contacta firma INFORM-CONSTRUCT SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 173). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are INFORM-CONSTRUCT SRL?

În 2025, INFORM-CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 171 mii lei și un profit net de 3.822 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este INFORM-CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da. INFORM-CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 23 martie 2004 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.

Explorează