INFO GENO SRL
CIPRIAN PORUMBESCU, Municipiul Bacău, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 4,7 mil lei, pierdere netă 168 mii lei, 26 angajați.
Despre INFO GENO SRL
INFO GENO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 ianuarie 2006 cu numărul J04/12/2006 și codul unic de înregistrare (CUI) 18264307, cu sediul în Bacău, județul Bacău. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații” (cod CAEN 4222). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,7 mil lei (-15% față de 2024), o pierdere netă de 168 mii lei și 26 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 3,9 mil lei la 4,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 9 ianuarie 2006.
Date de identificare
- CUI
- 18264307
- Nr. Registrul Comerțului
- J04/12/2006
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 ianuarie 2006
- EUID
- ROONRC.J04/12/2006
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 09.01.2006
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 4,7 mil lei
- Pierdere netă
- 168 mii lei
- Angajați (medie)
- 26
- Capitaluri proprii
- 1,2 mil lei
- Datorii
- 1,8 mil lei
- Active totale
- 3 mil lei
- Marjă netă
- -3,6%
- Cifră / angajat
- 180 mii lei
-15% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,5 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 932 mii | 2 mil | 3,9 mil | 4,8 mil | 6,5 mil | 5,5 mil | 4,7 mil |
| Venituri totale | 1,5 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 951 mii | 2 mil | 3,9 mil | 4,8 mil | 6,5 mil | 5,5 mil | 4,8 mil |
| Cheltuieli totale | 1,3 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 941 mii | 1,5 mil | 2,6 mil | 4,5 mil | 4,6 mil | 4,9 mil | 5 mil |
| Profit / pierdere brută | 263 mii | 65 mii | 67 mii | 9.790 | 501 mii | 1,3 mil | 314 mii | 1,9 mil | 643 mii | -168 mii |
| Profit / pierdere netă | 227 mii | 54 mii | 56 mii | 238 | 482 mii | 1,3 mil | 280 mii | 1,6 mil | 565 mii | -168 mii |
| Număr mediu de angajați | 28 | 23 | 17 | 10 | 15 | 20 | 25 | 28 | 30 | 26 |
| Active imobilizate | 485 mii | 388 mii | 266 mii | 335 mii | 311 mii | 711 mii | 1 mil | 881 mii | 1,1 mil | 1,5 mil |
| Active circulante | 587 mii | 615 mii | 739 mii | 384 mii | 1,1 mil | 2,1 mil | 1,2 mil | 2 mil | 2,3 mil | 1,5 mil |
| din care stocuri | 4.581 | 4.581 | 4.507 | 31 mii | 37 mii | 39 mii | 46 mii | 46 mii | 70 mii | 77 mii |
| creanțe | 492 mii | 444 mii | 428 mii | 258 mii | 1 mil | 703 mii | 1,1 mil | 1 mil | 2,2 mil | 1,4 mil |
| casa și conturi la bănci | 91 mii | 167 mii | 307 mii | 95 mii | 38 mii | 1,3 mil | 87 mii | 966 mii | 37 mii | 21 mii |
| Cheltuieli în avans | 13 mii | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 560 mii | 471 mii | 419 mii | 477 mii | 710 mii | 815 mii | 1,2 mil | 905 mii | 1,2 mil | 1,8 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | 13 mii | 9.479 | 6.229 | 55 mii | 41 mii | 31 mii | 20 mii |
| Capitaluri proprii | 525 mii | 531 mii | 586 mii | 229 mii | 682 mii | 2 mil | 977 mii | 2 mil | 2,2 mil | 1,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 13 în județul Bacău și locul 106 din 478 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4222 – Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații.
Firme similare din județul Bacău
- B.A.M.A. GRUP SRL · Valea Seacă4,9 mil lei · 13 ang.
- OFFICE TECH SRL · Sărata3,4 mil lei · 15 ang.
- SERVICII ENERGETICE-PROIECTARE SRL · Lilieci (com. Hemeiuș)2,3 mil lei · 1 ang.
- E-DPO EXPERT S.R.L. · Bacău1,4 mil lei · 2 ang.
- DRM LOGISTIC 2021 S.R.L. · Letea Veche1,1 mil lei · 2 ang.
- EXPO RENCO ALLESTIMENTI SRL · Gârleni987 mii lei · 1 ang.
- TRANS SPED SRL · Lilieci (com. Hemeiuș)473 mii lei · 1 ang.
- CONNECTION AROUND THE WORLD S.R.L. · Slănic Moldova157 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 01.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4222 – Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 8020 Activități de servicii privind sistemele de securizare
- 9512 Repararea echipamentelor de comunicații
- 9609 Alte activități de servicii n.c.a.
Întrebări frecvente despre INFO GENO SRL
Care este CUI-ul firmei INFO GENO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei INFO GENO SRL este 18264307, iar codul de TVA este RO18264307. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J04/12/2006, iar codul EUID este ROONRC.J04/12/2006.
Unde are sediul INFO GENO SRL?
Sediul social al firmei INFO GENO SRL este în CIPRIAN PORUMBESCU, Municipiul Bacău, Bacău, județul Bacău, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are INFO GENO SRL?
Activitatea principală a firmei INFO GENO SRL este „Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații”, cod CAEN 4222. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată INFO GENO SRL?
INFO GENO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 ianuarie 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma INFO GENO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 571). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are INFO GENO SRL?
În 2025, INFO GENO SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,7 mil lei și o pierdere netă de 168 mii lei, cu 26 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este INFO GENO SRL plătitoare de TVA?
Da. INFO GENO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 9 ianuarie 2006. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.