INDECO SOFT SRL
Str. MAGNOLIEI, Municipiul Baia Mare, Maramureș
A primit finanțare publică (5 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 22 mil lei, profit net 3,2 mil lei, 110 angajați.
Despre INDECO SOFT SRL
INDECO SOFT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 aprilie 2000 cu numărul J2000000295248 și codul unic de înregistrare (CUI) 12960504, cu sediul în Baia Mare, județul Maramureș. Activitatea principală este „Activități de editare a altor produse software” (cod CAEN 5829). Firma are 26 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 22 mil lei (+16% față de 2024), un profit net de 3,2 mil lei și 110 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 16,1 mil lei la 22 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 27 aprilie 2000.
Date de identificare
- CUI
- 12960504
- Nr. Registrul Comerțului
- J2000000295248
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 aprilie 2000
- EUID
- ROONRC.J2000000295248
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 27.04.2000
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Maramureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 22 mil lei
- Profit net
- 3,2 mil lei
- Angajați (medie)
- 110
- Capitaluri proprii
- 5,8 mil lei
- Datorii
- 8,8 mil lei
- Active totale
- 19 mil lei
- Marjă netă
- 14,6%
- Cifră / angajat
- 200 mii lei
+16% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 46% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 10,1 mil | 10,8 mil | 11,4 mil | 12 mil | 13,8 mil | 16,1 mil | 17 mil | 17,6 mil | 18,9 mil | 22 mil |
| Venituri totale | 10,1 mil | 11,4 mil | 12,4 mil | 12,9 mil | 15,1 mil | 16,6 mil | 19,3 mil | 20,7 mil | 20,2 mil | 24,5 mil |
| Cheltuieli totale | 8,6 mil | 10 mil | 10,9 mil | 11,3 mil | 13,2 mil | 14,8 mil | 15,6 mil | 17,2 mil | 19,1 mil | 20,8 mil |
| Profit / pierdere brută | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 1,8 mil | 3,7 mil | 3,4 mil | 1 mil | 3,7 mil |
| Profit / pierdere netă | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 3,1 mil | 2,9 mil | 897 mii | 3,2 mil |
| Număr mediu de angajați | 99 | 122 | 113 | 133 | 107 | 112 | 108 | 110 | 112 | 110 |
| Active imobilizate | 6,8 mil | 7,2 mil | 7,1 mil | 6,8 mil | 6,2 mil | 6 mil | 5,4 mil | 9,4 mil | 8,2 mil | 7,1 mil |
| Active circulante | 3 mil | 6,4 mil | 5,6 mil | 4,8 mil | 5,5 mil | 4,8 mil | 6,8 mil | 6,5 mil | 8 mil | 11,8 mil |
| din care stocuri | 12 mii | 47 mii | 108 mii | 211 mii | 673 mii | 571 mii | 306 mii | 380 mii | 382 mii | 332 mii |
| creanțe | 1 mil | 4,1 mil | 3,3 mil | 2,5 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 2,6 mil | 4,1 mil | 4,3 mil |
| casa și conturi la bănci | 1,9 mil | 2,3 mil | 2,2 mil | 2,1 mil | 3,3 mil | 2,7 mil | 4,6 mil | 3,6 mil | 3,5 mil | 4,2 mil |
| Datorii | 3,8 mil | 3,3 mil | 2,8 mil | 3,4 mil | 3 mil | 2,9 mil | 7,8 mil | 8,4 mil | 9,2 mil | 8,8 mil |
| Venituri în avans | — | 3 mil | 2,3 mil | 1,5 mil | 295 mii | — | — | 2,9 mil | 3,9 mil | 4,2 mil |
| Provizioane | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 118 mii |
| Capitaluri proprii | 6 mil | 7,3 mil | 7,6 mil | 6,7 mil | 8,4 mil | 7,9 mil | 4,4 mil | 4,6 mil | 3 mil | 5,8 mil |
| din care capital subscris vărsat | 700 mii | 700 mii | 700 mii | 700 mii | 700 mii | 700 mii | 700 mii | 700 mii | 700 mii | 700 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 7 în județul Maramureș și locul 41 din 909 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5829 – Activități de editare a altor produse software.
Firme similare din județul Maramureș
- SINTEC SRL · Baia Mare1,9 mil lei · 8 ang.
- LEAPING FROG STUDIOS SRL · Baia Mare465 mii lei · 1 ang.
- LOOPMANIA S.R.L. · Baia Mare413 mii lei · 2 ang.
- NEURONAPP SRL · Sălistea De Sus113 mii lei · 1 ang.
- CIDECHO SRL · Faurești (com. Copalnic-Mănăștur)39 mii lei · 1 ang.
- AREVA PROJECT SRL · Ardusat25 mii lei · 1 ang.
- KALIMDOR-STUDIO S.R.L. · Baia Mare0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 126/100/202310.04.2024
anulare act administrativ Decizia nr. 109959/26.09.2022
Curtea de Apel Cluj · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Recurent
- 2430/337/202327.06.2023
confirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)
Judecătoria Zalau · Fond · Penal · calitate: Parte vătămată
- 126/100/202319.01.2023
anulare act administrativ
Tribunalul Maramures · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5829 – Activități de editare a altor produse software
- 2620 Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Întrebări frecvente despre INDECO SOFT SRL
Care este CUI-ul firmei INDECO SOFT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei INDECO SOFT SRL este 12960504, iar codul de TVA este RO12960504. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2000000295248, iar codul EUID este ROONRC.J2000000295248.
Unde are sediul INDECO SOFT SRL?
Sediul social al firmei INDECO SOFT SRL este în Str. MAGNOLIEI, Municipiul Baia Mare, Maramureș, județul Maramureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are INDECO SOFT SRL?
Activitatea principală a firmei INDECO SOFT SRL este „Activități de editare a altor produse software”, cod CAEN 5829. În Registrul Comerțului are autorizate în total 20 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată INDECO SOFT SRL?
INDECO SOFT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 aprilie 2000, deci are 26 ani de activitate.
Cum pot contacta firma INDECO SOFT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0262 *** 843). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are INDECO SOFT SRL?
În 2025, INDECO SOFT SRL a raportat o cifră de afaceri de 22 mil lei și un profit net de 3,2 mil lei, cu 110 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este INDECO SOFT SRL plătitoare de TVA?
Da. INDECO SOFT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 aprilie 2000. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.