INCOTECH SRL
Str. Harmanului, bl. 3, sc. D, ap. 4, Municipiul Brașov, Brașov
În 2025: cifra de afaceri 918 mii lei, profit net 798 mii lei, 1 angajați.
Despre INCOTECH SRL
INCOTECH SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 martie 2004 cu numărul J2004000629085 și codul unic de înregistrare (CUI) 16273155, cu sediul în Brașov, județul Brașov. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 918 mii lei (-9% față de 2024), un profit net de 798 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 628 mii lei la 918 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2008.
Date de identificare
- CUI
- 16273155
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004000629085
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 martie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004000629085
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.02.2008
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 918 mii lei
- Profit net
- 798 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 801 mii lei
- Datorii
- 128 mii lei
- Active totale
- 928 mii lei
- Marjă netă
- 87%
- Cifră / angajat
- 918 mii lei
-9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 14% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 235 mii | 224 mii | 155 mii | 358 mii | 594 mii | 628 mii | 969 mii | 966 mii | 1 mil | 918 mii |
| Venituri totale | 235 mii | 224 mii | 155 mii | 360 mii | 606 mii | 633 mii | 969 mii | 971 mii | 1 mil | 1,3 mil |
| Cheltuieli totale | 87 mii | 66 mii | 52 mii | 192 mii | 156 mii | 51 mii | 73 mii | 71 mii | 81 mii | 417 mii |
| Profit / pierdere brută | 148 mii | 158 mii | 103 mii | 168 mii | 449 mii | 582 mii | 896 mii | 900 mii | 923 mii | 850 mii |
| Profit / pierdere netă | 141 mii | 151 mii | 98 mii | 158 mii | 434 mii | 568 mii | 876 mii | 892 mii | 901 mii | 798 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | 335 mii | 335 mii | — |
| Active circulante | 167 mii | 158 mii | 111 mii | 247 mii | 447 mii | 583 mii | 891 mii | 575 mii | 1,3 mil | 928 mii |
| din care stocuri | — | — | — | 73 mii | 3.332 | 8.499 | 18 mii | 18 mii | — | — |
| creanțe | 11 mii | 29 mii | 37 mii | 59 mii | 132 mii | — | 670 mii | 249 mii | 750 mii | 598 mii |
| casa și conturi la bănci | 140 mii | 129 mii | 74 mii | 115 mii | 311 mii | 574 mii | 203 mii | 309 mii | 530 mii | 331 mii |
| Cheltuieli în avans | 9.241 | 7.118 | — | 2.894 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 37 mii | 14 mii | 11 mii | 8.299 | 10 mii | 13 mii | 12 mii | 16 mii | 708 mii | 128 mii |
| Capitaluri proprii | 140 mii | 151 mii | 100 mii | 242 mii | 436 mii | 570 mii | 878 mii | 894 mii | 906 mii | 801 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 123 din 719 în județul Brașov și locul 2.924 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Brașov
- RASKO ENGINEERING S.R.L. · Brașov953 mii lei · 5 ang.
- TOPGIS ENGINEERING SRL · Brașov952 mii lei · 3 ang.
- HONIGBERGER UNISYSTEM S.R.L. · Hărman949 mii lei · 4 ang.
- M.D.M. EXPLORING SOLUTIONS SRL · Brașov946 mii lei · 2 ang.
- ASTEC SRL · Brașov937 mii lei · 1 ang.
- CONSULTING CONSIST SRL · Brașov927 mii lei · 2 ang.
- BIT CONTROL SRL · Brașov926 mii lei · 1 ang.
- ONIUM DESIGN SERVICES SRL · Brașov882 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
10 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1747/85/2015/a8429.06.2026
contestaţie contestaţie la raport şi plan de distribuire
Tribunalul Sibiu · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 1747/85/2015/a8312.05.2025
contestare raport şi plan de distribuire sume
Tribunalul Sibiu · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 1747/85/2015/a80*29.03.2024
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) Anulat cu trimitere spre rejudecare
Tribunalul Sibiu · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 8609/101/2010*21.02.2024
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată INCHIDERE PROCEDURA
Curtea de Apel Craiova · Recurs · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 1747/85/2015/a8017.11.2023
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)
Curtea de Apel Albaiulia · Apel · Faliment · calitate: Creditor
- 1747/85/2015/a8012.10.2023
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) apel împotriva hotărârii nr. 385 din 09.10.2023
Tribunalul Sibiu · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 1747/85/2015/a7930.06.2023
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) apel împotriva Hotarârii intermediare nr. 226 din 22.05.2023
Curtea de Apel Albaiulia · Apel · Faliment · calitate: Creditor
- 1747/85/2015/a7923.06.2023
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) apel împotriva Hotarârii intermediare nr. 226 din 22.05.2023
Tribunalul Sibiu · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 1747/85/2015/a7828.04.2023
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) apel împ. sentinţei 61/13.02.2023
Curtea de Apel Albaiulia · Apel · Faliment · calitate: Creditor
- 1747/85/2015/a7812.04.2023
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) apel împ. sentinţei 61/13.02.2023
Tribunalul Sibiu · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Întrebări frecvente despre INCOTECH SRL
Care este CUI-ul firmei INCOTECH SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei INCOTECH SRL este 16273155, iar codul de TVA este RO16273155. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004000629085, iar codul EUID este ROONRC.J2004000629085.
Unde are sediul INCOTECH SRL?
Sediul social al firmei INCOTECH SRL este în Str. Harmanului, bl. 3, sc. D, ap. 4, Municipiul Brașov, Brașov, județul Brașov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are INCOTECH SRL?
Activitatea principală a firmei INCOTECH SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată INCOTECH SRL?
INCOTECH SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 martie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma INCOTECH SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0268 *** 691). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are INCOTECH SRL?
În 2025, INCOTECH SRL a raportat o cifră de afaceri de 918 mii lei și un profit net de 798 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este INCOTECH SRL plătitoare de TVA?
Da. INCOTECH SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2008. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.