IMSOL COMMUNICATION S.R.L.
PĂDUREA PUSTNICU, ap. 2, București Sectorul 1, București
În 2025: cifra de afaceri 674 mii lei, pierdere netă 132 mii lei, 1 angajați.
Despre IMSOL COMMUNICATION S.R.L.
IMSOL COMMUNICATION S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 aprilie 2018 cu numărul J2018005275408 și codul unic de înregistrare (CUI) 39201174, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata nespecializat” (cod CAEN 4690). Firma are 8 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 674 mii lei (-87% față de 2024), o pierdere netă de 132 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,1 mil lei la 674 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2021.
Date de identificare
- CUI
- 39201174
- Nr. Registrul Comerțului
- J2018005275408
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 18 aprilie 2018
- EUID
- ROONRC.J2018005275408
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 01.09.2021
reactivat 06.07.2021
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 674 mii lei
- Pierdere netă
- 132 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 347 mii lei
- Datorii
- 2,4 mil lei
- Active totale
- 2,8 mil lei
- Marjă netă
- -19,6%
- Cifră / angajat
- 674 mii lei
-87% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; datorii de 88% din active; cifra de afaceri a scăzut cu 87% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | — | 1,1 mil | 6,2 mil | 9 mil | 5,4 mil | 674 mii |
| Venituri totale | 0 | 0 | 0 | 1,1 mil | 6,5 mil | 9,3 mil | 5,9 mil | 1,3 mil |
| Cheltuieli totale | 1.130 | — | — | 1 mil | 5,6 mil | 7,8 mil | 5,1 mil | 1,4 mil |
| Profit / pierdere brută | -1.130 | 0 | 0 | 129 mii | 894 mii | 1,5 mil | 812 mii | -123 mii |
| Profit / pierdere netă | -1.130 | 0 | 0 | 118 mii | 820 mii | 1,3 mil | 686 mii | -132 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | 22 mii | 1,7 mil | 2,5 mil | 1,9 mil |
| Active circulante | 8.870 | 8.870 | 8.870 | 1,6 mil | 4,6 mil | 2,6 mil | 1,8 mil | 941 mii |
| din care stocuri | — | — | — | 697 mii | 1,4 mil | 105 mii | 17 mii | 319 |
| creanțe | — | — | — | 851 mii | 3 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 285 mii |
| casa și conturi la bănci | 8.870 | 8.870 | 8.870 | 66 mii | 151 mii | 763 mii | 23 mii | 656 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 262 | 226 | 19 mii | 4.040 | 381 |
| Datorii | 0 | 0 | 0 | 1,5 mil | 2,9 mil | 2,7 mil | 3,7 mil | 2,4 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 860 mii | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 8.870 | 8.870 | 8.870 | 126 mii | 832 mii | 1,6 mil | 699 mii | 347 mii |
| din care capital subscris vărsat | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul București
- EURO CANADIAN INDUSTRIES SRL · București Sector 2682 mii lei · 3 ang.
- ORINEV INDUSTRIAL SOLUTIONS SRL · București Sector 5680 mii lei · 1 ang.
- SIG EUROTRAFIC SRL · București Sector 3677 mii lei · 1 ang.
- WEISS AUTOMATION ROMANIA S.R.L. · București Sector 4677 mii lei · 1 ang.
- DISTRIBAS S.R.L. · București Sector 3672 mii lei · 2 ang.
- TOMA PROD SRL · București Sector 3668 mii lei · 2 ang.
- TERRA SOLUTIONS S.R.L. · București Sector 3668 mii lei · 1 ang.
- DOMUS INTERMED SRL · București Sector 3665 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 02.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 7751 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor
- 7752 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul altor bunuri corporale și bunuri intangibile (exceptând financiare)
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
- 8292 Activități de ambalare
Întrebări frecvente despre IMSOL COMMUNICATION S.R.L.
Care este CUI-ul firmei IMSOL COMMUNICATION S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei IMSOL COMMUNICATION S.R.L. este 39201174, iar codul de TVA este RO39201174. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2018005275408, iar codul EUID este ROONRC.J2018005275408.
Unde are sediul IMSOL COMMUNICATION S.R.L.?
Sediul social al firmei IMSOL COMMUNICATION S.R.L. este în PĂDUREA PUSTNICU, ap. 2, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are IMSOL COMMUNICATION S.R.L.?
Activitatea principală a firmei IMSOL COMMUNICATION S.R.L. este „Comerț cu ridicata nespecializat”, cod CAEN 4690. În Registrul Comerțului are autorizate în total 52 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată IMSOL COMMUNICATION S.R.L.?
IMSOL COMMUNICATION S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 aprilie 2018, deci are 8 ani de activitate.
Cum pot contacta firma IMSOL COMMUNICATION S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0735 *** 751). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are IMSOL COMMUNICATION S.R.L.?
În 2025, IMSOL COMMUNICATION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 674 mii lei și o pierdere netă de 132 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este IMSOL COMMUNICATION S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. IMSOL COMMUNICATION S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2021. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/39201174API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.