IMPEX MAURI SRL
Sat Leordina, Comuna Leordina, Maramureș
În 2025: cifra de afaceri 31 mii lei, pierdere netă 15 mii lei.
Despre IMPEX MAURI SRL
IMPEX MAURI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 august 2005 cu numărul J2005001323246 și codul unic de înregistrare (CUI) 17847795, cu sediul în Leordina, județul Maramureș. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 31 mii lei (-47% față de 2024), o pierdere netă de 15 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 60 mii lei la 31 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 2 septembrie 2020.
Date de identificare
- CUI
- 17847795
- Nr. Registrul Comerțului
- J2005001323246
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 august 2005
- EUID
- ROONRC.J2005001323246
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 02.09.2020
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Vişeu De Sus
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 31 mii lei
- Pierdere netă
- 15 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 155 mii lei
- Datorii
- 18 mii lei
- Active totale
- 174 mii lei
- Marjă netă
- -49,6%
-47% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 47% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 49 mii | 152 mii | 393 mii | 21 mii | 29 mii | 60 mii | 23 mii | 69 mii | 58 mii | 31 mii |
| Venituri totale | 54 mii | 152 mii | 393 mii | 21 mii | 48 mii | 61 mii | 23 mii | 69 mii | 58 mii | 32 mii |
| Cheltuieli totale | 49 mii | 146 mii | 339 mii | 35 mii | 29 mii | 33 mii | 20 mii | 101 mii | 53 mii | 48 mii |
| Profit / pierdere brută | 4.871 | 6.174 | 54 mii | -14 mii | 19 mii | 28 mii | 2.884 | -32 mii | 5.053 | -15 mii |
| Profit / pierdere netă | 3.264 | 4.654 | 50 mii | -14 mii | 17 mii | 26 mii | 2.137 | -32 mii | 5.053 | -15 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — | — | — |
| Active imobilizate | 284 mii | 274 mii | 204 mii | 204 mii | 189 mii | 189 mii | 189 mii | 117 mii | 117 mii | 122 mii |
| Active circulante | 209 mii | 263 mii | 252 mii | 146 mii | 161 mii | 146 mii | 149 mii | 195 mii | 207 mii | 52 mii |
| din care stocuri | 20 mii | 49 mii | 51 mii | 122 | 122 | — | — | — | — | — |
| creanțe | 167 mii | 202 mii | 174 mii | 130 mii | 130 mii | 114 mii | 122 mii | 130 mii | 130 mii | 26 mii |
| casa și conturi la bănci | 22 mii | 11 mii | 27 mii | 16 mii | 31 mii | 32 mii | 27 mii | 65 mii | 76 mii | 26 mii |
| Datorii | 301 mii | 326 mii | 183 mii | 91 mii | 73 mii | 32 mii | 33 mii | 39 mii | 46 mii | 18 mii |
| Capitaluri proprii | 192 mii | 210 mii | 273 mii | 259 mii | 276 mii | 303 mii | 305 mii | 273 mii | 278 mii | 155 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 955 din 1.048 în județul Maramureș și locul 32.703 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Maramureș
- BALCAN TRANSCOM SRL · Vișeu De Sus (oraș Viseu De Sus)33 mii lei · 0 ang.
- MAYA & LIAM TRUCKING RMR S.R.L. · Baia Mare32 mii lei · 1 ang.
- VIBOCITU TRANS S.R.L. · Baia Mare32 mii lei · 0 ang.
- PRUTY DELIA TRANS S.R.L. · Moisei31 mii lei · 1 ang.
- CRYS HOR TRANS S.R.L. · Baia Mare31 mii lei · 2 ang.
- DAPO MBR SRL · Groșii Țibleșului29 mii lei · 0 ang.
- GABTIM TRANS MARKET S.R.L. · Baia Sprie29 mii lei · 0 ang.
- ANGIONFLOR SRL · Ocna Șugatag28 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Întrebări frecvente despre IMPEX MAURI SRL
Care este CUI-ul firmei IMPEX MAURI SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei IMPEX MAURI SRL este 17847795, iar codul de TVA este RO17847795. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005001323246, iar codul EUID este ROONRC.J2005001323246.
Unde are sediul IMPEX MAURI SRL?
Sediul social al firmei IMPEX MAURI SRL este în Sat Leordina, Comuna Leordina, Maramureș, județul Maramureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are IMPEX MAURI SRL?
Activitatea principală a firmei IMPEX MAURI SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 35 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată IMPEX MAURI SRL?
IMPEX MAURI SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 august 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma IMPEX MAURI SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru IMPEX MAURI SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Leordina sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are IMPEX MAURI SRL?
În 2025, IMPEX MAURI SRL a raportat o cifră de afaceri de 31 mii lei și o pierdere netă de 15 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este IMPEX MAURI SRL plătitoare de TVA?
Da. IMPEX MAURI SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 2 septembrie 2020. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.