IM DESIGN STUDIO SRL
NICOLINA, bl. 996, sc. D, ap. 2, Municipiul Iași, Iași
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2024: cifra de afaceri 2,4 mil lei, profit net 558 mii lei, 10 angajați.
Despre IM DESIGN STUDIO SRL
IM DESIGN STUDIO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 noiembrie 2015 cu numărul J2015002064228 și codul unic de înregistrare (CUI) 35238758, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Activități de arhitectură” (cod CAEN 7111). Firma are 10 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,4 mil lei (+23% față de 2023), un profit net de 558 mii lei și 10 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 462 mii lei la 2,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 4 august 2020 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 35238758
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015002064228
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 noiembrie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015002064228
- Cod poștal
- 700711
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 04.08.2020
din 04.08.2020
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 2,4 mil lei
- Profit net
- 558 mii lei
- Angajați (medie)
- 10
- Capitaluri proprii
- 789 mii lei
- Datorii
- 1,5 mil lei
- Active totale
- 2,3 mil lei
- Marjă netă
- 23,3%
- Cifră / angajat
- 240 mii lei
+23% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 66% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 10 mii | 40 mii | 57 mii | 196 mii | 462 mii | 663 mii | 1,9 mil | 1,9 mil | 2,4 mil |
| Venituri totale | 10 mii | 40 mii | 57 mii | 197 mii | 462 mii | 710 mii | 1,9 mil | 1,9 mil | 2,4 mil |
| Cheltuieli totale | 2.016 | 13 mii | 23 mii | 76 mii | 223 mii | 961 mii | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,8 mil |
| Profit / pierdere brută | 8.394 | 27 mii | 34 mii | 121 mii | 239 mii | -251 mii | 332 mii | 206 mii | 624 mii |
| Profit / pierdere netă | 8.082 | 26 mii | 32 mii | 117 mii | 234 mii | -257 mii | 313 mii | 189 mii | 558 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 0 | — | — | 1 | 7 | 7 | 9 | 10 |
| Active imobilizate | 6.691 | 11 mii | 6.692 | 5.068 | 129 mii | 142 mii | 175 mii | 148 mii | 80 mii |
| Active circulante | 7.636 | 23 mii | 38 mii | 182 mii | 432 mii | 389 mii | 800 mii | 1,3 mil | 2,2 mil |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | — | 69 mii | 69 mii |
| creanțe | — | — | — | 30 mii | 83 mii | 146 mii | 261 mii | 728 mii | 2 mil |
| casa și conturi la bănci | 7.636 | 23 mii | 38 mii | 152 mii | 349 mii | 243 mii | 539 mii | 460 mii | 164 mii |
| Cheltuieli în avans | 109 | 119 | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 6.255 | 248 | 311 | 51 mii | 190 mii | 417 mii | 654 mii | 893 mii | 1,5 mil |
| Capitaluri proprii | 8.181 | 34 mii | 44 mii | 137 mii | 370 mii | 114 mii | 322 mii | 511 mii | 789 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 18 din 276 în județul Iași și locul 283 din 6.024 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 7111 – Activități de arhitectură.
Firme similare din județul Iași
- GT ARHITECT SRL · Iași2,6 mil lei · 18 ang.
- ARHIMURO S.R.L. · Iași2,6 mil lei · 4 ang.
- METROPOLIS SRL · Iași2,5 mil lei · 4 ang.
- MIHUL SRL · Iași2,4 mil lei · 12 ang.
- CODE711 STUDIO S.R.L. · Iași2,3 mil lei · 5 ang.
- KARTUM PROJECT S.R.L. · Iași2,2 mil lei · 0 ang.
- REALITIS S.R.L. · Iași2,2 mil lei · 11 ang.
- CONTURUM SERVICES SRL · Contești (com. Valea Seacă)2,1 mil lei · 10 ang.
Dosare în instanță
7 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 10160/300/202525.09.2026
nulitate act juridic
Tribunalul Bucuresti · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat
- 33898/3/2025/a102.07.2026
Litigiu privind achiziţiile publice – reexaminare taxă de timbru
Tribunalul Bucuresti · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent
- 598/64/202506.11.2025
Plângere împotriva deciziei CNSC Dec 3078/C2/2556, 2559, 2617 din 14.10.2025
Curtea de Apel Brasov · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat
- 33898/3/202502.10.2025
litigiu privind achiziţiile publice CONTRACT JAC 411/29.12.2023
Tribunalul Bucuresti · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Pârât
- 36780/3/202416.04.2025
litigiu privind achiziţiile publice
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Apelant Reclamant
- 10160/300/202514.04.2025
anulare act acţiune în constatare, pretenţii
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 36780/3/202408.10.2024
litigiu privind achiziţiile publice CONTRACT NR. 218/25.09.2023
Tribunalul Bucuresti · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7111 – Activități de arhitectură
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 7414 Alte activități de design specializat
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
Întrebări frecvente despre IM DESIGN STUDIO SRL
Care este CUI-ul firmei IM DESIGN STUDIO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei IM DESIGN STUDIO SRL este 35238758, iar codul de TVA este RO35238758. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015002064228, iar codul EUID este ROONRC.J2015002064228.
Unde are sediul IM DESIGN STUDIO SRL?
Sediul social al firmei IM DESIGN STUDIO SRL este în NICOLINA, bl. 996, sc. D, ap. 2, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, cod poștal 700711, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are IM DESIGN STUDIO SRL?
Activitatea principală a firmei IM DESIGN STUDIO SRL este „Activități de arhitectură”, cod CAEN 7111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată IM DESIGN STUDIO SRL?
IM DESIGN STUDIO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 noiembrie 2015, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma IM DESIGN STUDIO SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru IM DESIGN STUDIO SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Iași sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are IM DESIGN STUDIO SRL?
În 2024, IM DESIGN STUDIO SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,4 mil lei și un profit net de 558 mii lei, cu 10 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este IM DESIGN STUDIO SRL plătitoare de TVA?
Da. IM DESIGN STUDIO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 4 august 2020 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.