Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA33 ani pe piață

ILM-COM SRL

CUI 3132324J1992001238199

TOPLIȚA, Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita

A primit finanțare publică (9 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 12,3 mil lei, profit net 43 mii lei, 33 angajați.

Despre ILM-COM SRL

ILM-COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 octombrie 1992 cu numărul J1992001238199 și codul unic de înregistrare (CUI) 3132324, cu sediul în Miercurea Ciuc, județul Harghita. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata specializat al altor alimente” (cod CAEN 4638). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 12,3 mil lei (-10% față de 2024), un profit net de 43 mii lei și 33 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 13,1 mil lei la 12,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.

Date de identificare

CUI
3132324
Nr. Registrul Comerțului
J1992001238199
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
21 octombrie 1992
EUID
ROONRC.J1992001238199
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.07.1993

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Harghita

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
12,3 mil lei

-10% față de 2024

Profit net
43 mii lei
Angajați (medie)
33
Capitaluri proprii
2,4 mil lei
Datorii
8,7 mil lei
Active totale
11 mil lei
Marjă netă
0,3%
Cifră / angajat
372 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 79% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
05 mil10 mil15 mil20 mil2016: cifra de afaceri 11.988.400 lei; profit net 50.653 lei20162017: cifra de afaceri 11.048.791 lei; profit net 148.055 lei20172018: cifra de afaceri 11.468.528 lei; profit net 148.325 lei20182019: cifra de afaceri 11.031.828 lei; profit net 1.125.142 lei20192020: cifra de afaceri 10.954.786 lei; profit net 28.360 lei20202021: cifra de afaceri 13.072.417 lei; profit net 21.677 lei20212022: cifra de afaceri 16.389.816 lei; profit net 49.879 lei20222023: cifra de afaceri 14.700.063 lei; profit net 63.686 lei20232024: cifra de afaceri 13.654.890 lei; profit net 94.918 lei20242025: cifra de afaceri 12.288.346 lei; profit net 42.734 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă12 mil11 mil11,5 mil11 mil11 mil13,1 mil16,4 mil14,7 mil13,7 mil12,3 mil
Venituri totale12,1 mil11,4 mil12,1 mil17,6 mil11,1 mil14 mil16,6 mil14,8 mil13,7 mil12,5 mil
Cheltuieli totale12 mil11,2 mil11,9 mil16,5 mil11,1 mil14 mil16,6 mil14,7 mil13,6 mil12,5 mil
Profit / pierdere brută61 mii177 mii181 mii1,1 mil35 mii36 mii58 mii78 mii116 mii59 mii
Profit / pierdere netă51 mii148 mii148 mii1,1 mil28 mii22 mii50 mii64 mii95 mii43 mii
Număr mediu de angajați56474436444848383233
Active imobilizate3,3 mil3,8 mil3,7 mil1 mil1,3 mil1,9 mil2 mil3 mil3 mil3,3 mil
Active circulante4,7 mil5,2 mil6,1 mil8,8 mil6,5 mil6 mil6,1 mil5,3 mil6,1 mil7,2 mil
din care stocuri3 mil3,1 mil3,6 mil3,6 mil3,2 mil2,3 mil1,9 mil1,7 mil1,7 mil2,6 mil
creanțe1,1 mil1,4 mil1,6 mil4,2 mil1,4 mil1,8 mil1,6 mil3,4 mil3,5 mil3,4 mil
casa și conturi la bănci646 mii618 mii891 mii951 mii1,8 mil1,9 mil2,7 mil197 mii805 mii1,2 mil
Cheltuieli în avans—————————535 mii
Datorii5,9 mil6,7 mil7,4 mil3,6 mil2,4 mil4 mil5,3 mil6,2 mil6,8 mil8,7 mil
Venituri în avans————————-2—
Capitaluri proprii2,1 mil2,3 mil2,4 mil6,2 mil5,4 mil3,9 mil2,8 mil2,2 mil2,3 mil2,4 mil
din care capital subscris vărsat1,4 mil1,4 mil1,4 mil1,4 mil1,4 mil1,4 mil1,4 mil1,4 mil1,4 mil1,4 mil

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 2 din 5 în județul Harghita și locul 46 din 238 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4638 – Comerț cu ridicata specializat al altor alimente.

Firme similare din județul Harghita

Dosare în instanță

8 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 1238/258/202619.03.2026

    recunoaşterea hotărârilor penale sau a altor acte judiciare străine (Legea 302/2004)

    Judecătoria Miercureaciuc · Fond · Penal · calitate: Intimat

  • 226/258/202623.01.2026

    pretenţii

    Judecătoria Miercureaciuc · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât

  • 4880/258/202517.12.2025

    contestaţie la executare

    Judecătoria Miercureaciuc · Fond · Civil · calitate: Contestator

  • 984/96/202516.09.2025

    procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată

    Tribunalul Harghita · Fond · Faliment · calitate: Debitor

  • 1990/258/202403.04.2025

    anulare proces verbal de contravenţie

    Tribunalul Harghita · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat Petent

  • 627/258/202525.02.2025

    cerere de valoare redusă

    Judecătoria Miercureaciuc · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât

  • 1990/258/202410.06.2024

    plângere contravenţională P.V. SERIA PNTX, NR. 0442964 DIN DAT DE 14.05.2024

    Judecătoria Miercureaciuc · Fond · Civil · calitate: Petent

  • 1141/326/202320.07.2023

    validare poprire

    Judecătoria Toplita · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4638 – Comerț cu ridicata specializat al altor alimente

  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
  • 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
  • 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
  • 4635 Comerț cu ridicata al produselor din tutun
  • 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
  • 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
  • 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5210 Depozitări
  • 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

Întrebări frecvente despre ILM-COM SRL

Care este CUI-ul firmei ILM-COM SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ILM-COM SRL este 3132324, iar codul de TVA este RO3132324. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992001238199, iar codul EUID este ROONRC.J1992001238199.

Unde are sediul ILM-COM SRL?

Sediul social al firmei ILM-COM SRL este în TOPLIȚA, Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita, județul Harghita, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ILM-COM SRL?

Activitatea principală a firmei ILM-COM SRL este „Comerț cu ridicata specializat al altor alimente”, cod CAEN 4638. În Registrul Comerțului are autorizate în total 18 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ILM-COM SRL?

ILM-COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 octombrie 1992, deci are 33 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ILM-COM SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0266 *** 627). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are ILM-COM SRL?

În 2025, ILM-COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 12,3 mil lei și un profit net de 43 mii lei, cu 33 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ILM-COM SRL plătitoare de TVA?

Da. ILM-COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează