IGNNEX FIRE SOLUTIONS SRL
SKOPJE, Sat Moșnița Nouă, Comuna Moșnița Nouă, Timiș
A primit finanțare publică (3 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 39,5 mil lei, profit net 2 mil lei, 35 angajați.
Despre IGNNEX FIRE SOLUTIONS SRL
IGNNEX FIRE SOLUTIONS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 februarie 2017 cu numărul J2017000444354 și codul unic de înregistrare (CUI) 37078084, cu sediul în Moșnița Nouă, județul Timiș. Activitatea principală este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat” (cod CAEN 4322). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 39,5 mil lei (+67% față de 2024), un profit net de 2 mil lei și 35 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 17,7 mil lei la 39,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 28 martie 2017.
Date de identificare
- CUI
- 37078084
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017000444354
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 februarie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017000444354
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 12.10.2026
din 28.03.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Timiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 39,5 mil lei
- Profit net
- 2 mil lei
- Angajați (medie)
- 35
- Capitaluri proprii
- 3,8 mil lei
- Datorii
- 10,7 mil lei
- Active totale
- 17,5 mil lei
- Marjă netă
- 5,2%
- Cifră / angajat
- 1,1 mil lei
+67% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 61% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,5 mil | 8,3 mil | 6,5 mil | 13 mil | 17,7 mil | 26,2 mil | 27,4 mil | 23,6 mil | 39,5 mil |
| Venituri totale | 3,6 mil | 9 mil | 7,3 mil | 12,8 mil | 19,4 mil | 27,9 mil | 27,2 mil | 27,6 mil | 40,8 mil |
| Cheltuieli totale | 3,1 mil | 7,1 mil | 6,4 mil | 12,6 mil | 17,9 mil | 23,1 mil | 22,2 mil | 24,1 mil | 38,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 502 mii | 1,9 mil | 922 mii | 144 mii | 1,5 mil | 4,8 mil | 5 mil | 3,4 mil | 2,4 mil |
| Profit / pierdere netă | 457 mii | 1,8 mil | 804 mii | 114 mii | 1,3 mil | 4 mil | 4,4 mil | 3 mil | 2 mil |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | 7 | 9 | 15 | 23 | 25 | 34 | 35 |
| Active imobilizate | 212 mii | 1 mil | 1,1 mil | 2,4 mil | 2,5 mil | 2,2 mil | 2,6 mil | 2,9 mil | 3,3 mil |
| Active circulante | 1,1 mil | 2,2 mil | 4 mil | 3,6 mil | 6,3 mil | 10,8 mil | 11,1 mil | 11,2 mil | 14 mil |
| din care stocuri | 39 mii | 394 mii | 1,1 mil | 629 mii | 1,8 mil | 2,5 mil | 952 mii | 2,7 mil | 3,5 mil |
| creanțe | 567 mii | 1,2 mil | 2,1 mil | 2,3 mil | 4,2 mil | 7,8 mil | 7 mil | 8,2 mil | 10 mil |
| casa și conturi la bănci | 504 mii | 658 mii | 743 mii | 710 mii | 244 mii | 509 mii | 3,1 mil | 303 mii | 470 mii |
| Cheltuieli în avans | 17 mii | 16 mii | 83 mii | 62 mii | 51 mii | 38 mii | 55 mii | 208 mii | 150 mii |
| Datorii | 711 mii | 557 mii | 2,4 mil | 4,4 mil | 6,2 mil | 8,2 mil | 6,8 mil | 7,8 mil | 10,7 mil |
| Venituri în avans | 8.024 | 266 mii | 385 mii | — | -904 | 9.296 | 12 mii | 16 mii | 6.972 |
| Provizioane | 163 mii | 659 mii | 780 mii | 838 mii | 1,3 mil | 866 mii | 1,2 mil | 1,5 mil | 2,9 mil |
| Capitaluri proprii | 457 mii | 1,8 mil | 1,6 mil | 911 mii | 1,3 mil | 4 mil | 5,7 mil | 5 mil | 3,8 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 5 din 497 în județul Timiș și locul 68 din 9.073 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.
Firme similare din județul Timiș
- DOSETIMPEX SRL · Timișoara53,2 mil lei · 53 ang.
- C.F.C. INSTAL SRL · Moșnița Nouă47,7 mil lei · 43 ang.
- AGASI SRL · Timișoara43,2 mil lei · 136 ang.
- PRAETORIA CONSTRUCT SRL · Timișoara29,4 mil lei · 29 ang.
- H - INSTAL SRL · Parța22,4 mil lei · 24 ang.
- NR INSTAL SYSTEMS SRL · Urseni (com. Moșnița Nouă)19,9 mil lei · 37 ang.
- MI TAM AIR CONDITIONERS SRL · Ghiroda19,1 mil lei · 39 ang.
- FRIGODOM SRL · Timișoara15,4 mil lei · 25 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 11 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 27487/3/2021/a37.124.07.2024
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată RECURS IMP INCH DIN 17.07.2024, PRON IN DS.27487/3/2021/A37
Curtea de Apel Bucuresti · Recurs · Faliment · calitate: Intimat
- 27487/3/2021/a3811.07.2024
contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar imp.masurii denuntarii contractului de asistenta juridica (Plana Innova SRL)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 27487/3/2021/a3720.06.2024
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Faliment · calitate: Intimat
- 27487/3/2021/a3603.06.2024
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Faliment · calitate: Intimat
- 27487/3/2021/a3127.05.2024
contestaţie
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Faliment · calitate: Intimat
- 27487/3/2021/a3505.04.2024
contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor imp.p/v al comitetului creditorilor publ.in BPI 6082/1.4.24 (DGRFP MB AFP sect.1)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 27487/3/2021/a3419.02.2024
contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar imp.masurii adm.jud.de respingere a cererii de plata (Kaufland Romania SCS)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 27487/3/2021/a3216.02.2024
contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor imp.p/v al adunarii creditorilor din 8.2.2024 (Algeco SRL)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 27487/3/2021/a3316.02.2024
contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor imp.p/v al adunarii creditorilor din 8.2.2024 (Felbermayer Romania SRL)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 27487/3/2021/a3115.02.2024
contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor împ. procesului verbal al adunării creditorilor din 08.02.2024 (COOGA CONS SRL)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 2790 Fabricarea altor echipamente electrice
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre IGNNEX FIRE SOLUTIONS SRL
Care este CUI-ul firmei IGNNEX FIRE SOLUTIONS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei IGNNEX FIRE SOLUTIONS SRL este 37078084, iar codul de TVA este RO37078084. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017000444354, iar codul EUID este ROONRC.J2017000444354.
Unde are sediul IGNNEX FIRE SOLUTIONS SRL?
Sediul social al firmei IGNNEX FIRE SOLUTIONS SRL este în SKOPJE, Sat Moșnița Nouă, Comuna Moșnița Nouă, Timiș, județul Timiș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are IGNNEX FIRE SOLUTIONS SRL?
Activitatea principală a firmei IGNNEX FIRE SOLUTIONS SRL este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat”, cod CAEN 4322. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată IGNNEX FIRE SOLUTIONS SRL?
IGNNEX FIRE SOLUTIONS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 februarie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma IGNNEX FIRE SOLUTIONS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0758 *** 986). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are IGNNEX FIRE SOLUTIONS SRL?
În 2025, IGNNEX FIRE SOLUTIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 39,5 mil lei și un profit net de 2 mil lei, cu 35 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este IGNNEX FIRE SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?
Da. IGNNEX FIRE SOLUTIONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 martie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.