Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare28 ani pe piață

IEZERUL MIC SRL

CUI 10991830J1998000391015

CĂLĂRAȘI, Municipiul Sebeș, Alba

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 1,1 mil lei, pierdere netă 40 mii lei, 8 angajați.

Despre IEZERUL MIC SRL

IEZERUL MIC SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 septembrie 1998 cu numărul J1998000391015 și codul unic de înregistrare (CUI) 10991830, cu sediul în Sebeș, județul Alba. Activitatea principală este „Colectarea deșeurilor nepericuloase” (cod CAEN 3811). Firma are 28 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,1 mil lei (-40% față de 2024), o pierdere netă de 40 mii lei și 8 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,9 mil lei la 1,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2000 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
10991830
Nr. Registrul Comerțului
J1998000391015
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
08 septembrie 1998
EUID
ROONRC.J1998000391015
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.09.2000

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
04.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Sebeş

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,1 mil lei

-40% față de 2024

Pierdere netă
40 mii lei
Angajați (medie)
8
Capitaluri proprii
3,3 mil lei
Datorii
285 mii lei
Active totale
3,9 mil lei
Marjă netă
-3,5%
Cifră / angajat
142 mii lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 40% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-1 mil01 mil2 mil2016: cifra de afaceri 786.473 lei; profit net 107.089 lei20162017: cifra de afaceri 895.808 lei; profit net 88.226 lei20172018: cifra de afaceri 1.245.766 lei; profit net 249.041 lei20182019: cifra de afaceri 899.285 lei; profit net 6.266 lei20192020: cifra de afaceri 1.098.808 lei; profit net 89.883 lei20202021: cifra de afaceri 1.896.646 lei; profit net 612.049 lei20212022: cifra de afaceri 1.978.375 lei; profit net 534.893 lei20222023: cifra de afaceri 1.946.600 lei; profit net 193.095 lei20232024: cifra de afaceri 1.897.138 lei; profit net 113.641 lei20242025: cifra de afaceri 1.137.794 lei; pierdere netă 39.984 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă786 mii896 mii1,2 mil899 mii1,1 mil1,9 mil2 mil1,9 mil1,9 mil1,1 mil
Venituri totale787 mii896 mii1,3 mil903 mii1,1 mil1,9 mil2 mil2,1 mil2,2 mil1,2 mil
Cheltuieli totale659 mii797 mii989 mii887 mii1 mil1,3 mil1,4 mil1,9 mil2 mil1,3 mil
Profit / pierdere brută128 mii99 mii262 mii15 mii101 mii631 mii555 mii213 mii171 mii-40 mii
Profit / pierdere netă107 mii88 mii249 mii6.26690 mii612 mii535 mii193 mii114 mii-40 mii
Număr mediu de angajați4555666798
Active imobilizate906 mii1,1 mil1,3 mil1,1 mil959 mii975 mii1,1 mil2,9 mil2,7 mil2,5 mil
Active circulante616 mii542 mii747 mii736 mii999 mii1,6 mil2 mil1,4 mil1,3 mil1,4 mil
din care stocuri96 mii85 mii31 mii253 mii170 mii689 mii850 mii778 mii622 mii951 mii
creanțe390 mii322 mii334 mii209 mii358 mii231 mii827 mii511 mii388 mii355 mii
casa și conturi la bănci130 mii135 mii383 mii274 mii471 mii653 mii330 mii91 mii322 mii81 mii
Datorii37 mii47 mii188 mii34 mii92 mii68 mii88 mii317 mii299 mii285 mii
Venituri în avans———————748 mii445 mii369 mii
Capitaluri proprii1,5 mil1,6 mil1,8 mil1,8 mil1,9 mil2,5 mil3 mil3,2 mil3,3 mil3,3 mil
din care capital subscris vărsat6.8206.8206.8206.8206.8206.8206.8206.8206.8206.820

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 7 din 18 în județul Alba și locul 366 din 795 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 3811 – Colectarea deșeurilor nepericuloase.

Firme similare din județul Alba

Dosare în instanță

1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 2316/272/202208.12.2022

    validare poprire

    Judecătoria Orastie · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 3811 – Colectarea deșeurilor nepericuloase

  • 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
  • 3812 Colectarea deșeurilor periculoase
  • 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
  • 3822 Producția de energie (electrică sau termică) prin tratarea deșeurilor (inclusiv prin incinerare)
  • 3823 Alte activități de tratare a deșeurilor
  • 3831 Incinerarea deșeurilor fără producție de energie
  • 3832 Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri
  • 3833 Alte activități de eliminare a deșeurilor
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

Întrebări frecvente despre IEZERUL MIC SRL

Care este CUI-ul firmei IEZERUL MIC SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei IEZERUL MIC SRL este 10991830, iar codul de TVA este RO10991830. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1998000391015, iar codul EUID este ROONRC.J1998000391015.

Unde are sediul IEZERUL MIC SRL?

Sediul social al firmei IEZERUL MIC SRL este în CĂLĂRAȘI, Municipiul Sebeș, Alba, județul Alba, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are IEZERUL MIC SRL?

Activitatea principală a firmei IEZERUL MIC SRL este „Colectarea deșeurilor nepericuloase”, cod CAEN 3811. În Registrul Comerțului are autorizate în total 17 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată IEZERUL MIC SRL?

IEZERUL MIC SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 septembrie 1998, deci are 28 ani de activitate.

Cum pot contacta firma IEZERUL MIC SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru IEZERUL MIC SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Sebeș sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are IEZERUL MIC SRL?

În 2025, IEZERUL MIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,1 mil lei și o pierdere netă de 40 mii lei, cu 8 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este IEZERUL MIC SRL plătitoare de TVA?

Da. IEZERUL MIC SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2000 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.

Explorează