IDS SECURITY SYSTEMS SRL
Pipera-Tunari, et. 2, ap. 6, Oraș Voluntari, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 1,8 mil lei, profit net 70 mii lei, 12 angajați.
Despre IDS SECURITY SYSTEMS SRL
IDS SECURITY SYSTEMS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 ianuarie 2004 cu numărul J2004000141400 și codul unic de înregistrare (CUI) 16032343, cu sediul în Voluntari, județul Ilfov. Activitatea principală este „Lucrări de instalații electrice” (cod CAEN 4321). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,8 mil lei (-9% față de 2024), un profit net de 70 mii lei și 12 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,1 mil lei la 1,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2016 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 16032343
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004000141400
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 ianuarie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004000141400
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 01.11.2016
din 01.02.2018
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,8 mil lei
- Profit net
- 70 mii lei
- Angajați (medie)
- 12
- Capitaluri proprii
- 921 mii lei
- Datorii
- 2,3 mil lei
- Active totale
- 3,2 mil lei
- Marjă netă
- 4%
- Cifră / angajat
- 147 mii lei
-9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 71% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 567 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,1 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 1,9 mil | 1,8 mil |
| Venituri totale | 567 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,1 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 1,9 mil | 1,8 mil |
| Cheltuieli totale | 343 mii | 898 mii | 691 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,7 mil |
| Profit / pierdere brută | 224 mii | 155 mii | 419 mii | 201 mii | 397 mii | 51 mii | 101 mii | 370 mii | 346 mii | 80 mii |
| Profit / pierdere netă | 218 mii | 144 mii | 408 mii | 189 mii | 382 mii | 42 mii | 85 mii | 352 mii | 296 mii | 70 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 7 | 11 | 16 | 14 | 13 | 15 | 15 | 13 | 12 |
| Active imobilizate | 12 mii | 24 mii | 24 mii | 392 mii | 487 mii | 481 mii | 616 mii | 663 mii | 565 mii | 379 mii |
| Active circulante | 390 mii | 582 mii | 808 mii | 371 mii | 767 mii | 609 mii | 654 mii | 1 mil | 2,1 mil | 2,8 mil |
| din care stocuri | 104 mii | 28 mii | 62 mii | 203 mii | 397 mii | 441 mii | 93 mii | 153 mii | 343 mii | 378 mii |
| creanțe | 279 mii | 504 mii | 703 mii | 157 mii | 335 mii | 156 mii | 542 mii | 842 mii | 1,6 mil | 2,3 mil |
| casa și conturi la bănci | 6.410 | 49 mii | 43 mii | 10 mii | 35 mii | 12 mii | 20 mii | 20 mii | 146 mii | 135 mii |
| Datorii | 188 mii | 248 mii | 275 mii | 595 mii | 862 mii | 657 mii | 752 mii | 1,1 mil | 1,8 mil | 2,3 mil |
| Capitaluri proprii | 213 mii | 357 mii | 557 mii | 167 mii | 391 mii | 433 mii | 518 mii | 554 mii | 850 mii | 921 mii |
| din care capital subscris vărsat | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 111 din 521 în județul Ilfov și locul 1.651 din 8.173 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4321 – Lucrări de instalații electrice.
Firme similare din județul Ilfov
- POWER INSTAL SERVICE SRL · Popești Leordeni1,9 mil lei · 5 ang.
- KAPPA KUBIK SERVICE S.R.L. · Mogoșoaia1,9 mil lei · 5 ang.
- GENERAL ELECTRIC SERV S.R.L. · Chiajna1,9 mil lei · 1 ang.
- SECURITY PLUS COM SRL · Dudu (com. Chiajna)1,8 mil lei · 3 ang.
- POWERSUN ENERGIES TEAM S.R.L. · Ștefăneștii De Sus (com. Ștefăneștii De Jos)1,8 mil lei · 1 ang.
- EVER READY RENEWABLE SRL · Voluntari1,7 mil lei · 8 ang.
- ENERGY CONSULTING SRL · Voluntari1,7 mil lei · 6 ang.
- HIGH-END INSTAL S.R.L. · Bragadiru1,6 mil lei · 1 ang.
Dosare în instanță
7 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 28840/94/202622.07.2026
cerere de valoare redusă
Judecătoria Buftea · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 33789/301/2025/a130.06.2026
îndreptare eroare materială
Judecătoria Sectorul 3 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat
- 33789/301/202515.10.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. 11.753,74 LEI
Judecătoria Sectorul 3 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat
- 28756/300/202525.09.2025
contestaţie la executare susp. exec - 706/2017
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Contestator
- 28757/300/202525.09.2025
suspendare provizorie 706/2017
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Contestator
- 24137/300/202302.08.2024
anulare proces verbal de contravenţie PLA- 62283/2023
Tribunalul Bucuresti · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat
- 24137/300/202318.09.2023
plângere contravenţională PLA- 62283/2023
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4321 – Lucrări de instalații electrice
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
- 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
- 9699 Alte servicii personale n.c.a.
Întrebări frecvente despre IDS SECURITY SYSTEMS SRL
Care este CUI-ul firmei IDS SECURITY SYSTEMS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei IDS SECURITY SYSTEMS SRL este 16032343, iar codul de TVA este RO16032343. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004000141400, iar codul EUID este ROONRC.J2004000141400.
Unde are sediul IDS SECURITY SYSTEMS SRL?
Sediul social al firmei IDS SECURITY SYSTEMS SRL este în Pipera-Tunari, et. 2, ap. 6, Oraș Voluntari, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are IDS SECURITY SYSTEMS SRL?
Activitatea principală a firmei IDS SECURITY SYSTEMS SRL este „Lucrări de instalații electrice”, cod CAEN 4321. În Registrul Comerțului are autorizate în total 20 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată IDS SECURITY SYSTEMS SRL?
IDS SECURITY SYSTEMS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 ianuarie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma IDS SECURITY SYSTEMS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0213 *** 100). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are IDS SECURITY SYSTEMS SRL?
În 2025, IDS SECURITY SYSTEMS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,8 mil lei și un profit net de 70 mii lei, cu 12 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este IDS SECURITY SYSTEMS SRL plătitoare de TVA?
Da. IDS SECURITY SYSTEMS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2016 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.