IDEAL CONCEPT SRL
CLOȘCA, ap. 69, Municipiul Satu Mare, Satu Mare
În 2025: cifra de afaceri 3,2 mil lei, profit net 396 mii lei, 12 angajați.
Despre IDEAL CONCEPT SRL
IDEAL CONCEPT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 februarie 2007 cu numărul J2007000190306 și codul unic de înregistrare (CUI) 20961837, cu sediul în Satu Mare, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Alte activități de protecție n.c.a.” (cod CAEN 8009). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,2 mil lei (-3% față de 2024), un profit net de 396 mii lei și 12 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,2 mil lei la 3,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 6 februarie 2007 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 20961837
- Nr. Registrul Comerțului
- J2007000190306
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 februarie 2007
- EUID
- ROONRC.J2007000190306
- Cod poștal
- 440149
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 06.02.2007
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,2 mil lei
- Profit net
- 396 mii lei
- Angajați (medie)
- 12
- Capitaluri proprii
- 1,1 mil lei
- Datorii
- 805 mii lei
- Active totale
- 1,9 mil lei
- Marjă netă
- 12,3%
- Cifră / angajat
- 269 mii lei
-3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 43% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 693 mii | 784 mii | 895 mii | 1,7 mil | 1,7 mil | 2,2 mil | 2,5 mil | 2,3 mil | 3,3 mil | 3,2 mil |
| Venituri totale | 702 mii | 784 mii | 895 mii | 1,8 mil | 1,7 mil | 2,2 mil | 2,6 mil | 2,4 mil | 3,4 mil | 3,3 mil |
| Cheltuieli totale | 643 mii | 654 mii | 797 mii | 1,6 mil | 1,5 mil | 2 mil | 2,3 mil | 2,3 mil | 2,8 mil | 2,8 mil |
| Profit / pierdere brută | 59 mii | 130 mii | 97 mii | 109 mii | 237 mii | 170 mii | 330 mii | 31 mii | 673 mii | 467 mii |
| Profit / pierdere netă | 46 mii | 122 mii | 88 mii | 93 mii | 221 mii | 153 mii | 308 mii | 12 mii | 583 mii | 396 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 7 | 8 | 6 | 6 | 8 | 10 | 10 | 11 | 12 |
| Active imobilizate | 79 mii | 96 mii | 73 mii | 68 mii | 67 mii | 212 mii | 246 mii | 211 mii | 246 mii | 239 mii |
| Active circulante | 130 mii | 118 mii | 153 mii | 271 mii | 693 mii | 790 mii | 933 mii | 933 mii | 1,2 mil | 1,6 mil |
| din care stocuri | 16 mii | 27 mii | 40 mii | 58 mii | 153 mii | 176 mii | 202 mii | 301 mii | 263 mii | 323 mii |
| creanțe | 70 mii | 36 mii | 82 mii | 123 mii | 373 mii | 411 mii | 340 mii | 311 mii | 560 mii | 849 mii |
| casa și conturi la bănci | 44 mii | 54 mii | 30 mii | 91 mii | 166 mii | 203 mii | 391 mii | 321 mii | 360 mii | 461 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 7.264 | 16 mii | 22 mii | 24 mii | 82 mii | 13 mii | 2.532 | — | 19 mii |
| Datorii | 123 mii | 86 mii | 124 mii | 171 mii | 315 mii | 312 mii | 403 mii | 325 mii | 525 mii | 805 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | 83 mii | 141 mii | 321 mii | 170 mii | 280 mii | — | — |
| Capitaluri proprii | 86 mii | 135 mii | 119 mii | 107 mii | 328 mii | 451 mii | 619 mii | 541 mii | 904 mii | 1,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 13 în județul Satu Mare și locul 53 din 830 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8009 – Alte activități de protecție n.c.a..
Firme similare din județul Satu Mare
- MEEM SOFT SRL · Carei3,3 mil lei · 10 ang.
- ELECTRO PRONTO SRL · Satu Mare2 mil lei · 6 ang.
- ARMAND SOFT SRL · Carei436 mii lei · 2 ang.
- IMPACT GROUP SECURITY S.R.L. · Negrești-Oaș432 mii lei · 1 ang.
- FEIER CASE SMART S.R.L. · Satu Mare278 mii lei · 1 ang.
- EDS PROFESIONAL SRL · Negrești-Oaș238 mii lei · 1 ang.
- ELMEG ELECTRIC S.R.L. · Satu Mare186 mii lei · 0 ang.
- SECURITY RISC RG SRL · Culciu Mare (com. Culciu)161 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8009 – Alte activități de protecție n.c.a.
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7420 Activități fotografice
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Întrebări frecvente despre IDEAL CONCEPT SRL
Care este CUI-ul firmei IDEAL CONCEPT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei IDEAL CONCEPT SRL este 20961837, iar codul de TVA este RO20961837. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007000190306, iar codul EUID este ROONRC.J2007000190306.
Unde are sediul IDEAL CONCEPT SRL?
Sediul social al firmei IDEAL CONCEPT SRL este în CLOȘCA, ap. 69, Municipiul Satu Mare, Satu Mare, județul Satu Mare, cod poștal 440149, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are IDEAL CONCEPT SRL?
Activitatea principală a firmei IDEAL CONCEPT SRL este „Alte activități de protecție n.c.a.”, cod CAEN 8009. În Registrul Comerțului are autorizate în total 27 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată IDEAL CONCEPT SRL?
IDEAL CONCEPT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 februarie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma IDEAL CONCEPT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 995). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are IDEAL CONCEPT SRL?
În 2025, IDEAL CONCEPT SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,2 mil lei și un profit net de 396 mii lei, cu 12 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este IDEAL CONCEPT SRL plătitoare de TVA?
Da. IDEAL CONCEPT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 6 februarie 2007 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.