ICAR SRL
Str. SF. LAZĂR, Municipiul Iași, Iași
În 2025: cifra de afaceri 285 mii lei, pierdere netă 130 mii lei, 3 angajați.
Despre ICAR SRL
ICAR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 iulie 1992 cu numărul J22/1891/1992 și codul unic de înregistrare (CUI) 1976220, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 285 mii lei (-35% față de 2024), o pierdere netă de 130 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 554 mii lei la 285 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1994 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 1976220
- Nr. Registrul Comerțului
- J22/1891/1992
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 iulie 1992
- EUID
- ROONRC.J22/1891/1992
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.01.1994
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 285 mii lei
- Pierdere netă
- 130 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- -86 mii lei
- Datorii
- 341 mii lei
- Active totale
- 254 mii lei
- Marjă netă
- -45,6%
- Cifră / angajat
- 95 mii lei
-35% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (134%); cifra de afaceri a scăzut cu 35% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 528 mii | 857 mii | 627 mii | 435 mii | 671 mii | 554 mii | 365 mii | 402 mii | 436 mii | 285 mii |
| Venituri totale | 521 mii | 849 mii | 655 mii | 475 mii | 577 mii | 638 mii | 553 mii | 410 mii | 298 mii | 276 mii |
| Cheltuieli totale | 507 mii | 530 mii | 586 mii | 469 mii | 550 mii | 607 mii | 509 mii | 406 mii | 437 mii | 403 mii |
| Profit / pierdere brută | 13 mii | 319 mii | 69 mii | 6.619 | 28 mii | 31 mii | 44 mii | 4.436 | -140 mii | -127 mii |
| Profit / pierdere netă | 11 mii | 311 mii | 62 mii | 2.788 | 22 mii | 27 mii | 41 mii | 332 | -151 mii | -130 mii |
| Număr mediu de angajați | 7 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 4 | 4 | 4 | 3 |
| Active imobilizate | 7.820 | 34 mii | 32 mii | 25 mii | 31 mii | 60 mii | 41 mii | 36 mii | 29 mii | 6.715 |
| Active circulante | 210 mii | 408 mii | 421 mii | 390 mii | 415 mii | 450 mii | 540 mii | 664 mii | 392 mii | 248 mii |
| din care stocuri | 156 mii | 143 mii | 175 mii | 214 mii | 73 mii | 148 mii | 335 mii | 341 mii | 203 mii | 194 mii |
| creanțe | 41 mii | 132 mii | 104 mii | 117 mii | 151 mii | 172 mii | 172 mii | 300 mii | 69 mii | 920 |
| casa și conturi la bănci | 14 mii | 133 mii | 143 mii | 59 mii | 191 mii | 129 mii | 33 mii | 22 mii | 120 mii | 53 mii |
| Cheltuieli în avans | 2.143 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 171 mii | 92 mii | 352 mii | 310 mii | 320 mii | 358 mii | 388 mii | 506 mii | 377 mii | 341 mii |
| Capitaluri proprii | 49 mii | 349 mii | 101 mii | 104 mii | 126 mii | 152 mii | 194 mii | 194 mii | 43 mii | -86 mii |
| din care capital subscris vărsat | 2.216 | 2.216 | 2.216 | 2.216 | 2.216 | 2.216 | 2.216 | 2.216 | 2.216 | 2.216 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 407 din 791 în județul Iași și locul 7.295 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Iași
- EVALON PROIECT S.R.L. · Iași290 mii lei · 3 ang.
- A2B PROIECTARE ȘI CONSULTANȚĂ S.R.L. · Rediu286 mii lei · 1 ang.
- BETA STAR SRL · Iași284 mii lei · 1 ang.
- FEDSTRUCT S.R.L. · Balciu (com. Miroslava)284 mii lei · 1 ang.
- DIMA TEAM CONSULTING S.R.L. · Iași283 mii lei · 0 ang.
- ECLESIAS SRL · Valea Adâncă (com. Miroslava)283 mii lei · 7 ang.
- PRIME EDIL CONSULTING S.R.L. · Iași282 mii lei · 1 ang.
- GEOTEHNIS CONCEPT SRL · Iași282 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 16 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 30023/4/202627.08.2026
validare poprire dosar de executare nr. 10748/2025
Judecătoria Sectorul 4 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 21940/4/202624.06.2026
validare poprire dosar executare nr. 935/2026
Judecătoria Sectorul 4 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 21618/299/202629.04.2026
obligaţie de a face PERMITERE ACCES
Judecătoria Sectorul 1 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 757/306/202413.10.2025
acţiune în constatare
Tribunalul Sibiu · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat Reclamant
- 2028/787/202527.08.2025
acţiune în constatare
Judecătoria Avrig · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
- 11736/306/202519.08.2025
actiune în daune delictuale
Judecătoria Sibiu · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
- 3641/306/202412.03.2024
pretenţii
Judecătoria Sibiu · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 757/306/202418.01.2024
acţiune în constatare
Judecătoria Sibiu · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
- 33666/212/2018*/a102.08.2023
completare dispozitiv
Curtea de Apel Constanta · Recurs · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat Pârât
- 1130/267/202304.05.2023
plângere contravenţională proces verbal seria R 23 nr. 0247071/05.04.2023 -CNAIR SA
Judecătoria Novaci · Fond · Civil · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre ICAR SRL
Care este CUI-ul firmei ICAR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ICAR SRL este 1976220, iar codul de TVA este RO1976220. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J22/1891/1992, iar codul EUID este ROONRC.J22/1891/1992.
Unde are sediul ICAR SRL?
Sediul social al firmei ICAR SRL este în Str. SF. LAZĂR, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ICAR SRL?
Activitatea principală a firmei ICAR SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112.
Când a fost înființată ICAR SRL?
ICAR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 iulie 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ICAR SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 470). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ICAR SRL?
În 2025, ICAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 285 mii lei și o pierdere netă de 130 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ICAR SRL plătitoare de TVA?
Da. ICAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1994 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.