IARI LUX SRL
BUCUREȘTI, Sat Balotești, Comuna Balotești, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 203 mii lei, pierdere netă 45 mii lei, 2 angajați.
Despre IARI LUX SRL
IARI LUX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 august 2012 cu numărul J2012002322233 și codul unic de înregistrare (CUI) 30543360, cu sediul în Balotești, județul Ilfov. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 203 mii lei (-19% față de 2024), o pierdere netă de 45 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 354 mii lei la 203 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 11 februarie 2019.
Date de identificare
- CUI
- 30543360
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012002322233
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 august 2012
- EUID
- ROONRC.J2012002322233
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 11.02.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 203 mii lei
- Pierdere netă
- 45 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 185 mii lei
- Datorii
- 141 mii lei
- Active totale
- 325 mii lei
- Marjă netă
- -22,2%
- Cifră / angajat
- 101 mii lei
-19% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | — | 170 mii | 299 mii | 354 mii | 592 mii | 304 mii | 249 mii | 203 mii |
| Venituri totale | 0 | 0 | 0 | 173 mii | 299 mii | 354 mii | 594 mii | 305 mii | 250 mii | 203 mii |
| Cheltuieli totale | 102 | — | 7.139 | 145 mii | 218 mii | 317 mii | 425 mii | 317 mii | 250 mii | 246 mii |
| Profit / pierdere brută | -102 | 0 | -7.139 | 28 mii | 81 mii | 37 mii | 169 mii | -13 mii | -34 | -43 mii |
| Profit / pierdere netă | -102 | 0 | -7.139 | 26 mii | 78 mii | 34 mii | 163 mii | -15 mii | -2.402 | -45 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | — | — | — | 934 | — | — | 8.228 | 5.540 | 3.304 | 2.423 |
| Active circulante | 30 | 30 | 2.031 | 119 mii | 137 mii | 331 mii | 322 mii | 370 mii | 367 mii | 323 mii |
| din care stocuri | — | — | — | 80 mii | 106 mii | 306 mii | 280 mii | 335 mii | 344 mii | 301 mii |
| creanțe | 30 | 30 | — | 2.220 | 5.185 | 19 mii | 28 mii | 13 mii | 4.459 | 4.778 |
| casa și conturi la bănci | — | — | 2.031 | 37 mii | 26 mii | 6.138 | 14 mii | 22 mii | 18 mii | 16 mii |
| Datorii | 9.599 | 9.599 | 19 mii | 111 mii | 50 mii | 210 mii | 83 mii | 143 mii | 141 mii | 141 mii |
| Capitaluri proprii | -9.569 | -9.569 | -17 mii | 9.202 | 87 mii | 121 mii | 247 mii | 232 mii | 229 mii | 185 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 344 din 659 în județul Ilfov și locul 5.549 din 10.465 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
Firme similare din județul Ilfov
- MEMORO EXPERT S.R.L. · Roșu (com. Chiajna)208 mii lei · 1 ang.
- POWER PLAZA S.R.L. · Otopeni207 mii lei · 0 ang.
- VIOREL & FII IMPEX SRL · Tunari206 mii lei · 1 ang.
- GTATARAKIS EXPERT DECOR S.R.L. · Cernica206 mii lei · 1 ang.
- AYDEGO S.R.L. · Măgurele204 mii lei · 1 ang.
- LULU'S DESIGNS S.R.L. · Vidra204 mii lei · 0 ang.
- NG MAG S.R.L. · Popești Leordeni202 mii lei · 2 ang.
- CRIS - FAVE SRL · Pantelimon197 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
- 4635 Comerț cu ridicata al produselor din tutun
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
Întrebări frecvente despre IARI LUX SRL
Care este CUI-ul firmei IARI LUX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei IARI LUX SRL este 30543360, iar codul de TVA este RO30543360. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012002322233, iar codul EUID este ROONRC.J2012002322233.
Unde are sediul IARI LUX SRL?
Sediul social al firmei IARI LUX SRL este în BUCUREȘTI, Sat Balotești, Comuna Balotești, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are IARI LUX SRL?
Activitatea principală a firmei IARI LUX SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4712. În Registrul Comerțului are autorizate în total 25 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată IARI LUX SRL?
IARI LUX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 august 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma IARI LUX SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru IARI LUX SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Balotești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are IARI LUX SRL?
În 2025, IARI LUX SRL a raportat o cifră de afaceri de 203 mii lei și o pierdere netă de 45 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este IARI LUX SRL plătitoare de TVA?
Da. IARI LUX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 11 februarie 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.