IANIS STAL CONSTRUCT SRL
PERICLE GHEORGHIU, București Sectorul 5, București
În 2025: cifra de afaceri 19 mii lei, pierdere netă 55 mii lei, 1 angajați.
Despre IANIS STAL CONSTRUCT SRL
IANIS STAL CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 aprilie 2016 cu numărul J2016005042408 și codul unic de înregistrare (CUI) 35917988, cu sediul în București Sector 5, municipiul București. Activitatea principală este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat” (cod CAEN 4322). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 19 mii lei (-89% față de 2024), o pierdere netă de 55 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 390 mii lei la 19 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 35917988
- Nr. Registrul Comerțului
- J2016005042408
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 aprilie 2016
- EUID
- ROONRC.J2016005042408
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 19 mii lei
- Pierdere netă
- 55 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -793 mii lei
- Datorii
- 826 mii lei
- Active totale
- 34 mii lei
- Marjă netă
- -286,1%
- Cifră / angajat
- 19 mii lei
-89% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (2465%); cifra de afaceri a scăzut cu 89% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 156 mii | 325 mii | 318 mii | 387 mii | 430 mii | 390 mii | 444 mii | 189 mii | 178 mii | 19 mii |
| Venituri totale | 156 mii | 325 mii | 318 mii | 387 mii | 430 mii | 390 mii | 444 mii | 191 mii | 182 mii | 19 mii |
| Cheltuieli totale | 117 mii | 206 mii | 269 mii | 395 mii | 529 mii | 569 mii | 709 mii | 531 mii | 132 mii | 74 mii |
| Profit / pierdere brută | 38 mii | 119 mii | 48 mii | -7.852 | -99 mii | -178 mii | -265 mii | -340 mii | 50 mii | -55 mii |
| Profit / pierdere netă | 37 mii | 115 mii | 45 mii | -12 mii | -103 mii | -182 mii | -270 mii | -342 mii | 34 mii | -55 mii |
| Număr mediu de angajați | 7 | 7 | 8 | 9 | 12 | 12 | 10 | 6 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | 50 mii | 40 mii | 41 mii | 75 mii | 62 mii | 217 mii | 130 mii | 68 mii | 13 mii |
| Active circulante | 47 mii | 180 mii | 178 mii | 179 mii | 23 mii | 42 mii | 53 mii | 59 mii | 66 mii | 21 mii |
| din care stocuri | — | 55 | 0 | 0 | 0 | — | — | — | — | — |
| creanțe | 5.000 | 57 mii | 19 mii | 19 mii | 22 mii | 40 mii | 54 mii | 55 mii | 59 mii | 44 mii |
| casa și conturi la bănci | 42 mii | 123 mii | 159 mii | 160 mii | 1.633 | 1.922 | -916 | 4.428 | 7.563 | -23 mii |
| Datorii | 9.959 | 77 mii | 20 mii | 34 mii | 75 mii | 263 mii | 699 mii | 960 mii | 872 mii | 826 mii |
| Capitaluri proprii | 37 mii | 153 mii | 198 mii | 186 mii | 23 mii | -159 mii | -429 mii | -771 mii | -737 mii | -793 mii |
| din care capital subscris vărsat | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.689 din 1.822 în județul București și locul 8.340 din 9.074 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.
Firme similare din județul București
- A&M SERVICE SOLUTION S.R.L. · București Sector 620 mii lei · 0 ang.
- ILIE INSTAL COM S.R.L. · București Sector 320 mii lei · 0 ang.
- CHISOY IMPORT-EXPORT SRL · București Sector 420 mii lei · 0 ang.
- CLIMA ONE S.R.L. · București Sector 220 mii lei · 0 ang.
- IUR T INSTAL CONSTRUCT SRL · București Sector 619 mii lei · 1 ang.
- POLICONIC BUILDING INSTAL S.R.L. · București Sector 219 mii lei · 0 ang.
- BITU INSTAL SERV S.R.L. · București Sector 618 mii lei · 0 ang.
- DC FILTRE S.R.L. · București Sector 418 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 16.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Întrebări frecvente despre IANIS STAL CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei IANIS STAL CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei IANIS STAL CONSTRUCT SRL este 35917988. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016005042408, iar codul EUID este ROONRC.J2016005042408.
Unde are sediul IANIS STAL CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei IANIS STAL CONSTRUCT SRL este în PERICLE GHEORGHIU, București Sectorul 5, București, București Sector 5, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are IANIS STAL CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei IANIS STAL CONSTRUCT SRL este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat”, cod CAEN 4322.
Când a fost înființată IANIS STAL CONSTRUCT SRL?
IANIS STAL CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 aprilie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma IANIS STAL CONSTRUCT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru IANIS STAL CONSTRUCT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 5 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are IANIS STAL CONSTRUCT SRL?
În 2025, IANIS STAL CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 19 mii lei și o pierdere netă de 55 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este IANIS STAL CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, IANIS STAL CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.