HUB ENGINEERING S.R.L.
CHIȘINĂULUI, Municipiul Iași, Iași
În 2025: cifra de afaceri 1,9 mil lei, profit net 55 mii lei, 7 angajați.
Despre HUB ENGINEERING S.R.L.
HUB ENGINEERING S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 august 2018 cu numărul J2018002097227 și codul unic de înregistrare (CUI) 39721681, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 8 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,9 mil lei (-1% față de 2024), un profit net de 55 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1.000 mii lei la 1,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 17 ianuarie 2019.
Date de identificare
- CUI
- 39721681
- Nr. Registrul Comerțului
- J2018002097227
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 august 2018
- EUID
- ROONRC.J2018002097227
- Cod poștal
- 700173
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 17.01.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,9 mil lei
- Profit net
- 55 mii lei
- Angajați (medie)
- 7
- Capitaluri proprii
- 2,1 mil lei
- Datorii
- 357 mii lei
- Active totale
- 2,4 mil lei
- Marjă netă
- 2,9%
- Cifră / angajat
- 270 mii lei
-1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 15% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 146 mii | 511 mii | 847 mii | 1.000 mii | 1,4 mil | 1,9 mil | 1,9 mil | 1,9 mil |
| Venituri totale | 147 mii | 526 mii | 868 mii | 1.000 mii | 1,5 mil | 1,9 mil | 2,3 mil | 1,9 mil |
| Cheltuieli totale | 95 mii | 361 mii | 416 mii | 477 mii | 812 mii | 1,1 mil | 2 mil | 1,8 mil |
| Profit / pierdere brută | 51 mii | 165 mii | 453 mii | 523 mii | 644 mii | 766 mii | 348 mii | 100 mii |
| Profit / pierdere netă | 50 mii | 160 mii | 444 mii | 513 mii | 629 mii | 747 mii | 287 mii | 55 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 5 | 4 | 6 | 6 | 8 | 7 | 7 |
| Active imobilizate | 8.448 | 64 mii | 69 mii | 638 mii | 984 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,6 mil |
| Active circulante | 33 mii | 247 mii | 657 mii | 600 mii | 482 mii | 1,2 mil | 1,1 mil | 762 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | 200 mii | 104 mii |
| creanțe | 15 mii | 57 mii | 79 mii | 217 mii | 142 mii | 330 mii | 416 mii | 290 mii |
| casa și conturi la bănci | 17 mii | 190 mii | 578 mii | 383 mii | 341 mii | 844 mii | 496 mii | 368 mii |
| Cheltuieli în avans | 23 mii | 0 | — | 1.681 | 6.970 | — | 2.070 | 81 mii |
| Datorii | 14 mii | 94 mii | 73 mii | 73 mii | 287 mii | 313 mii | 612 mii | 357 mii |
| Venituri în avans | — | 7.500 | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 50 mii | 210 mii | 654 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,9 mil | 2 mil | 2,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 83 din 791 în județul Iași și locul 1.509 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Iași
- AGRICONS TOP SERV S.R.L. · Iași1,9 mil lei · 5 ang.
- PROEXROM SRL · Iași1,9 mil lei · 6 ang.
- AMADEUS GRUP CONCEPT S.R.L. · Iași1,9 mil lei · 9 ang.
- ZERO-POINT PR SRL · Iași1,9 mil lei · 5 ang.
- GOYA SYSTEC S.R.L. · Ipatele1,9 mil lei · 9 ang.
- OTRANER SRL · Miroslava1,9 mil lei · 5 ang.
- LUKAMA CONSTRUCT SRL · Iași1,8 mil lei · 8 ang.
- RAMMA EDILIZIA S.R.L. · Iași1,8 mil lei · 4 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
Întrebări frecvente despre HUB ENGINEERING S.R.L.
Care este CUI-ul firmei HUB ENGINEERING S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei HUB ENGINEERING S.R.L. este 39721681, iar codul de TVA este RO39721681. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2018002097227, iar codul EUID este ROONRC.J2018002097227.
Unde are sediul HUB ENGINEERING S.R.L.?
Sediul social al firmei HUB ENGINEERING S.R.L. este în CHIȘINĂULUI, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, cod poștal 700173, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are HUB ENGINEERING S.R.L.?
Activitatea principală a firmei HUB ENGINEERING S.R.L. este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată HUB ENGINEERING S.R.L.?
HUB ENGINEERING S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 august 2018, deci are 8 ani de activitate.
Cum pot contacta firma HUB ENGINEERING S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0754 *** 616). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are HUB ENGINEERING S.R.L.?
În 2025, HUB ENGINEERING S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1,9 mil lei și un profit net de 55 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este HUB ENGINEERING S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. HUB ENGINEERING S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 17 ianuarie 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.