HSP-CONSTRUCT S.R.L.
MIMOZEI, bl. 78, sc. B, ap. 23, Municipiul Brașov, Brașov
În 2025: cifra de afaceri 93 mii lei, pierdere netă 257 mii lei, 2 angajați.
Despre HSP-CONSTRUCT S.R.L.
HSP-CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 octombrie 2023 cu numărul J2023003099080 și codul unic de înregistrare (CUI) 49031204, cu sediul în Brașov, județul Brașov. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 2 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 93 mii lei (-81% față de 2024), o pierdere netă de 257 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2023 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 171 mii lei la 93 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2024 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 49031204
- Nr. Registrul Comerțului
- J2023003099080
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 octombrie 2023
- EUID
- ROONRC.J2023003099080
- Cod poștal
- 500377
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.09.2024
din 01.09.2024
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 93 mii lei
- Pierdere netă
- 257 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -131 mii lei
- Datorii
- 234 mii lei
- Active totale
- 103 mii lei
- Marjă netă
- -277,2%
- Cifră / angajat
- 46 mii lei
-81% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (227%); cifra de afaceri a scăzut cu 81% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 171 mii | 486 mii | 93 mii |
| Venituri totale | 171 mii | 486 mii | 93 mii |
| Cheltuieli totale | 30 mii | 294 mii | 348 mii |
| Profit / pierdere brută | 142 mii | 192 mii | -256 mii |
| Profit / pierdere netă | 140 mii | 180 mii | -257 mii |
| Număr mediu de angajați | 0 | 4 | 2 |
| Active imobilizate | 0 | 4.977 | 13 mii |
| Active circulante | 167 mii | 264 mii | 90 mii |
| din care stocuri | 0 | 0 | 15 mii |
| creanțe | 128 mii | 257 mii | 51 mii |
| casa și conturi la bănci | 39 mii | 6.302 | 24 mii |
| Datorii | 27 mii | 89 mii | 234 mii |
| Capitaluri proprii | 140 mii | 180 mii | -131 mii |
| din care capital subscris vărsat | 0 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 535 din 673 în județul Brașov și locul 15.657 din 19.576 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Brașov
- JMC BATIMENT SRL · Brașov94 mii lei · 0 ang.
- MEȘTERII LOCULUI S.R.L. · Vulcan93 mii lei · 3 ang.
- B.T.I. TRUST S.R.L. · Brașov92 mii lei · 0 ang.
- RIMBEST CONSTRUCT S.R.L. · Tărlungeni91 mii lei · 1 ang.
- CIMIASA S.R.L. · Brașov90 mii lei · 0 ang.
- EDUM DESIGN S.R.L. · Râșnov90 mii lei · 1 ang.
- DEPEM H S.R.L. · Râșnov89 mii lei · 1 ang.
- PRIMA IMPRESIE S.R.L. · Brașov89 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 9311 Activități ale bazelor sportive
Întrebări frecvente despre HSP-CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei HSP-CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei HSP-CONSTRUCT S.R.L. este 49031204, iar codul de TVA este RO49031204. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2023003099080, iar codul EUID este ROONRC.J2023003099080.
Unde are sediul HSP-CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei HSP-CONSTRUCT S.R.L. este în MIMOZEI, bl. 78, sc. B, ap. 23, Municipiul Brașov, Brașov, județul Brașov, cod poștal 500377, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are HSP-CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei HSP-CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 17 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată HSP-CONSTRUCT S.R.L.?
HSP-CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 octombrie 2023, deci are 2 ani de activitate.
Cum pot contacta firma HSP-CONSTRUCT S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0742 *** 225). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are HSP-CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, HSP-CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 93 mii lei și o pierdere netă de 257 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este HSP-CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. HSP-CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2024 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.