HOPY SRL
Str. LILIACULUI, Loc. Luduș, Oraș Luduș, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 3 mil lei, profit net 342 mii lei, 7 angajați.
Despre HOPY SRL
HOPY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 decembrie 2003 cu numărul J2003001672263 și codul unic de înregistrare (CUI) 15998350, cu sediul în Luduș, județul Mureș. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3 mil lei (+18% față de 2024), un profit net de 342 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,6 mil lei la 3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2005 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 15998350
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003001672263
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 decembrie 2003
- EUID
- ROONRC.J2003001672263
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.11.2005
din 01.02.2018
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Luduş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3 mil lei
- Profit net
- 342 mii lei
- Angajați (medie)
- 7
- Capitaluri proprii
- 448 mii lei
- Datorii
- 406 mii lei
- Active totale
- 854 mii lei
- Marjă netă
- 11,6%
- Cifră / angajat
- 422 mii lei
+18% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 48% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 535 mii | 1 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 2,4 mil | 2,5 mil | 3 mil |
| Venituri totale | 557 mii | 1 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 2,4 mil | 2,6 mil | 3 mil |
| Cheltuieli totale | 515 mii | 845 mii | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 2,3 mil | 2,4 mil | 2,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 42 mii | 188 mii | 173 mii | 128 mii | 182 mii | 79 mii | 59 mii | 61 mii | 211 mii | 406 mii |
| Profit / pierdere netă | 38 mii | 175 mii | 158 mii | 111 mii | 168 mii | 65 mii | 43 mii | 48 mii | 144 mii | 342 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 3 | 5 | 4 | 5 | 5 | 5 | 6 | 8 | 7 |
| Active imobilizate | 7.082 | 7.082 | 56 mii | 161 mii | 118 mii | 159 mii | 171 mii | 144 mii | 84 mii | 38 mii |
| Active circulante | 118 mii | 165 mii | 245 mii | 357 mii | 443 mii | 387 mii | 569 mii | 438 mii | 805 mii | 812 mii |
| din care stocuri | 23 mii | 32 mii | 19 mii | 20 mii | 35 mii | 75 mii | 66 mii | 31 mii | 46 mii | 22 mii |
| creanțe | 89 mii | 105 mii | 177 mii | 174 mii | 250 mii | 206 mii | 288 mii | 144 mii | 428 mii | 527 mii |
| casa și conturi la bănci | 6.085 | 29 mii | 49 mii | 163 mii | 158 mii | 106 mii | 214 mii | 262 mii | 331 mii | 263 mii |
| Cheltuieli în avans | 1.119 | 1.119 | 1.119 | 1.119 | 606 | — | — | 0 | 3.300 | 4.219 |
| Datorii | 392 mii | 264 mii | 234 mii | 339 mii | 265 mii | 185 mii | 396 mii | 190 mii | 356 mii | 406 mii |
| Capitaluri proprii | -265 mii | -91 mii | 69 mii | 180 mii | 296 mii | 361 mii | 344 mii | 392 mii | 536 mii | 448 mii |
| din care capital subscris vărsat | — | 200 | 200 | 200 | — | — | — | — | — | — |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 11 din 154 în județul Mureș și locul 807 din 10.464 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
Firme similare din județul Mureș
- IMAN COMPANY SRL · Târgu Mureș4,3 mil lei · 6 ang.
- CLAU COM SRL · Sighișoara2,5 mil lei · 8 ang.
- SWIFT ICAR SRL · Lunca Bradului2,5 mil lei · 2 ang.
- CS VENDING SRL · Ernei2,2 mil lei · 1 ang.
- AMR SOLUTIONS S.R.L. · Târgu Mureș2,2 mil lei · 0 ang.
- PRIM INVEST SRL · Târgu Mureș2,1 mil lei · 7 ang.
- DEPOZIT ARDEAL S.R.L. · Daneș2,1 mil lei · 2 ang.
- EURO ATLANTIC SRL · Reghin1,7 mil lei · 5 ang.
Dosare în instanță
5 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 3778/320/202602.03.2026
validare poprire dos. ex. 288/E/2015
Judecătoria Targumures · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 26/1371/2025/a224.04.2025
contestaţie creanţe la Tabelul preliminar
Tribunalul Comercial Mures · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 26/1371/202506.02.2025
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Tribunalul Comercial Mures · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 155/251/202522.01.2025
confirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)
Judecătoria Ludus · Fond · Penal · calitate: Parte vătămată
- 498/320/202517.01.2025
pretenţii
Judecătoria Targumures · Fond · Civil · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 07.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre HOPY SRL
Care este CUI-ul firmei HOPY SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei HOPY SRL este 15998350, iar codul de TVA este RO15998350. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003001672263, iar codul EUID este ROONRC.J2003001672263.
Unde are sediul HOPY SRL?
Sediul social al firmei HOPY SRL este în Str. LILIACULUI, Loc. Luduș, Oraș Luduș, Mureș, județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are HOPY SRL?
Activitatea principală a firmei HOPY SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4712. În Registrul Comerțului are autorizate în total 15 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată HOPY SRL?
HOPY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 decembrie 2003, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma HOPY SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru HOPY SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Luduș sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are HOPY SRL?
În 2025, HOPY SRL a raportat o cifră de afaceri de 3 mil lei și un profit net de 342 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este HOPY SRL plătitoare de TVA?
Da. HOPY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2005 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.