HOPNESS SRL
Sat Rasova, Comuna Bălești, Gorj
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 2,1 mil lei, profit net 72 mii lei, 14 angajați.
Despre HOPNESS SRL
HOPNESS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 martie 2010 cu numărul J2010000133183 și codul unic de înregistrare (CUI) 26672234, cu sediul în Rasova (com. Bălești), județul Gorj. Activitatea principală este „Restaurante” (cod CAEN 5611). Firma are 16 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,1 mil lei (-8% față de 2024), un profit net de 72 mii lei și 14 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,3 mil lei la 2,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2014 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 26672234
- Nr. Registrul Comerțului
- J2010000133183
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 18 martie 2010
- EUID
- ROONRC.J2010000133183
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.01.2014
din 01.01.2014
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Gorj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,1 mil lei
- Profit net
- 72 mii lei
- Angajați (medie)
- 14
- Capitaluri proprii
- 939 mii lei
- Datorii
- 425 mii lei
- Active totale
- 1,4 mil lei
- Marjă netă
- 3,5%
- Cifră / angajat
- 147 mii lei
-8% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 31% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 649 mii | 936 mii | 1,3 mil | 1,3 mil | 752 mii | 1,3 mil | 2,3 mil | 2,6 mil | 2,2 mil | 2,1 mil |
| Venituri totale | 649 mii | 975 mii | 1,3 mil | 1,5 mil | 869 mii | 1,4 mil | 2,3 mil | 2,6 mil | 2,3 mil | 3,8 mil |
| Cheltuieli totale | 639 mii | 957 mii | 1,3 mil | 1,4 mil | 699 mii | 1,3 mil | 2,1 mil | 2 mil | 2 mil | 3,7 mil |
| Profit / pierdere brută | 9.609 | 18 mii | 22 mii | 77 mii | 170 mii | 65 mii | 209 mii | 661 mii | 258 mii | 85 mii |
| Profit / pierdere netă | 8.072 | 8.386 | 8.800 | 62 mii | 162 mii | 53 mii | 187 mii | 636 mii | 222 mii | 72 mii |
| Număr mediu de angajați | 11 | 13 | 14 | 12 | 7 | 9 | 18 | 16 | 14 | 14 |
| Active imobilizate | 5.159 | 256 mii | 788 mii | 397 mii | 207 mii | 261 mii | 339 mii | 519 mii | 537 mii | 547 mii |
| Active circulante | 125 mii | 282 mii | 390 mii | 360 mii | 703 mii | 544 mii | 1,1 mil | 648 mii | 869 mii | 817 mii |
| din care stocuri | 48 mii | 106 mii | 156 mii | 21 mii | 325 mii | 61 mii | 443 mii | 15 mii | 14 mii | 284 mii |
| creanțe | 75 mii | 136 mii | 230 mii | 307 mii | 333 mii | 434 mii | 554 mii | 388 mii | 289 mii | 236 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.738 | 40 mii | 3.375 | 31 mii | 45 mii | 49 mii | 145 mii | 245 mii | 567 mii | 297 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 71 mii | 71 mii | 71 mii | — | — | — | — | — |
| Datorii | 112 mii | 513 mii | 1,2 mil | 692 mii | 682 mii | 843 mii | 1,2 mil | 297 mii | 330 mii | 425 mii |
| Capitaluri proprii | 17 mii | 26 mii | 75 mii | 137 mii | 299 mii | -38 mii | 233 mii | 870 mii | 1,1 mil | 939 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 5.200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 23 din 138 în județul Gorj și locul 2.477 din 10.027 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5611 – Restaurante.
Firme similare din județul Gorj
- FAIGRASSO COM SRL · Târgu Cărbunești2,3 mil lei · 21 ang.
- RARFOODS S.R.L. · Târgu Jiu2,2 mil lei · 12 ang.
- POPAS TURISTIC PANDURI SRL · Padeș2,2 mil lei · 8 ang.
- KREMARIO CAFFE & PUB SRL · Târgu Jiu2,1 mil lei · 16 ang.
- QUATTRO FORMAGI SRL · Târgu Jiu2 mil lei · 16 ang.
- FIȘNIL SRL · Ceplea (com. Plopsoru)1,8 mil lei · 19 ang.
- AFRODICOM SRL · Mătăsari1,8 mil lei · 12 ang.
- ABD VER LUCK SRL · Târgu Jiu1,8 mil lei · 13 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5611 – Restaurante
- 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5611 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre HOPNESS SRL
Care este CUI-ul firmei HOPNESS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei HOPNESS SRL este 26672234, iar codul de TVA este RO26672234. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2010000133183, iar codul EUID este ROONRC.J2010000133183.
Unde are sediul HOPNESS SRL?
Sediul social al firmei HOPNESS SRL este în Sat Rasova, Comuna Bălești, Gorj, Rasova (com. Bălești), județul Gorj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are HOPNESS SRL?
Activitatea principală a firmei HOPNESS SRL este „Restaurante”, cod CAEN 5611. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată HOPNESS SRL?
HOPNESS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 martie 2010, deci are 16 ani de activitate.
Cum pot contacta firma HOPNESS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0729 *** 983). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are HOPNESS SRL?
În 2025, HOPNESS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,1 mil lei și un profit net de 72 mii lei, cu 14 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este HOPNESS SRL plătitoare de TVA?
Da. HOPNESS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2014 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.