Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare19 ani pe piață

HOLHOȘ GRUP SRL

CUI 20714535J2007000059311

et. PART., Sat Buciumi, Comuna Buciumi, Sălaj

În 2025: cifra de afaceri 1,2 mil lei, profit net 55 mii lei, 2 angajați.

Despre HOLHOȘ GRUP SRL

HOLHOȘ GRUP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 ianuarie 2007 cu numărul J2007000059311 și codul unic de înregistrare (CUI) 20714535, cu sediul în Buciumi, județul Sălaj. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare” (cod CAEN 4683). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,2 mil lei (-3% față de 2024), un profit net de 55 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 685 mii lei la 1,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 25 ianuarie 2007 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
20714535
Nr. Registrul Comerțului
J2007000059311
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
22 ianuarie 2007
EUID
ROONRC.J2007000059311
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 25.01.2007

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
03.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sălaj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,2 mil lei

-3% față de 2024

Profit net
55 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
444 mii lei
Datorii
167 mii lei
Active totale
614 mii lei
Marjă netă
4,7%
Cifră / angajat
583 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 27% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 479.845 lei; profit net 26.650 lei20162017: cifra de afaceri 457.373 lei; profit net 21.766 lei20172018: cifra de afaceri 419.461 lei; profit net 1.154 lei20182019: cifra de afaceri 482.563 lei; profit net 17.591 lei20192020: cifra de afaceri 612.102 lei; profit net 46.903 lei20202021: cifra de afaceri 685.172 lei; profit net 64.927 lei20212022: cifra de afaceri 1.013.369 lei; profit net 124.727 lei20222023: cifra de afaceri 906.032 lei; profit net 73.311 lei20232024: cifra de afaceri 1.200.397 lei; profit net 74.932 lei20242025: cifra de afaceri 1.165.395 lei; profit net 54.964 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă480 mii457 mii419 mii483 mii612 mii685 mii1 mil906 mii1,2 mil1,2 mil
Venituri totale483 mii460 mii427 mii483 mii697 mii685 mii1 mil906 mii1,2 mil1,2 mil
Cheltuieli totale457 mii434 mii421 mii460 mii644 mii614 mii882 mii825 mii1,1 mil1,1 mil
Profit / pierdere brută27 mii26 mii5.40722 mii52 mii71 mii134 mii81 mii87 mii63 mii
Profit / pierdere netă27 mii22 mii1.15418 mii47 mii65 mii125 mii73 mii75 mii55 mii
Număr mediu de angajați22—1111132
Active imobilizate115 mii107 mii123 mii110 mii16 mii9.3255.3437.605161 mii291 mii
Active circulante152 mii205 mii116 mii154 mii217 mii264 mii329 mii376 mii338 mii323 mii
din care stocuri77 mii110 mii109 mii143 mii165 mii222 mii236 mii256 mii240 mii236 mii
creanțe73 mii91 mii4.536—2.8067.67415 mii16 mii6.56312 mii
casa și conturi la bănci1.8083.4702.78512 mii49 mii34 mii78 mii103 mii91 mii74 mii
Datorii112 mii135 mii123 mii130 mii51 mii53 mii53 mii66 mii105 mii167 mii
Venituri în avans————————4.7112.871
Capitaluri proprii155 mii177 mii117 mii135 mii182 mii220 mii281 mii317 mii389 mii444 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200—200———

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 24 din 41 în județul Sălaj și locul 2.045 din 3.945 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare.

Firme similare din județul Sălaj

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate
  • 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
  • 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
  • 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
  • 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate
  • 4765 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

Întrebări frecvente despre HOLHOȘ GRUP SRL

Care este CUI-ul firmei HOLHOȘ GRUP SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei HOLHOȘ GRUP SRL este 20714535, iar codul de TVA este RO20714535. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007000059311, iar codul EUID este ROONRC.J2007000059311.

Unde are sediul HOLHOȘ GRUP SRL?

Sediul social al firmei HOLHOȘ GRUP SRL este în et. PART., Sat Buciumi, Comuna Buciumi, Sălaj, județul Sălaj, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are HOLHOȘ GRUP SRL?

Activitatea principală a firmei HOLHOȘ GRUP SRL este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare”, cod CAEN 4683. În Registrul Comerțului are autorizate în total 21 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată HOLHOȘ GRUP SRL?

HOLHOȘ GRUP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 ianuarie 2007, deci are 19 ani de activitate.

Cum pot contacta firma HOLHOȘ GRUP SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0260 *** 808). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are HOLHOȘ GRUP SRL?

În 2025, HOLHOȘ GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,2 mil lei și un profit net de 55 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este HOLHOȘ GRUP SRL plătitoare de TVA?

Da. HOLHOȘ GRUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 25 ianuarie 2007 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.

Explorează