HOLBAN GRUP SRL
AUREL VLAICU, Municipiul Iași, Iași
În 2025: cifra de afaceri 891 mii lei, profit net 10 mii lei, 1 angajați.
Despre HOLBAN GRUP SRL
HOLBAN GRUP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 octombrie 2016 cu numărul J2016002156221 și codul unic de înregistrare (CUI) 36590352, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 891 mii lei (+21% față de 2024), un profit net de 10 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 387 mii lei la 891 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 27 octombrie 2016.
Date de identificare
- CUI
- 36590352
- Nr. Registrul Comerțului
- J2016002156221
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 03 octombrie 2016
- EUID
- ROONRC.J2016002156221
- Cod poștal
- 700382
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 27.10.2016
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 891 mii lei
- Profit net
- 10 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 2 mil lei
- Datorii
- 7,1 mil lei
- Active totale
- 9,1 mil lei
- Marjă netă
- 1,2%
- Cifră / angajat
- 891 mii lei
+21% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 78% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 62 mii | 342 mii | 349 mii | 398 mii | 406 mii | 387 mii | 739 mii | 759 mii | 736 mii | 891 mii |
| Venituri totale | 62 mii | 342 mii | 349 mii | 398 mii | 406 mii | 387 mii | 873 mii | 959 mii | 748 mii | 895 mii |
| Cheltuieli totale | 58 mii | 76 mii | 77 mii | 109 mii | 99 mii | 76 mii | 553 mii | 779 mii | 644 mii | 865 mii |
| Profit / pierdere brută | 4.150 | 267 mii | 272 mii | 288 mii | 307 mii | 311 mii | 320 mii | 180 mii | 104 mii | 30 mii |
| Profit / pierdere netă | 2.299 | 260 mii | 265 mii | 284 mii | 303 mii | 307 mii | 314 mii | 173 mii | 87 mii | 10 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 2,6 mil | 2,6 mil | 2,5 mil | 2,5 mil | 2,4 mil | 2,4 mil | 9,7 mil | 9,5 mil | 9,3 mil | 9 mil |
| Active circulante | 4.268 | 404 mii | 118 mii | 427 mii | 88 mii | 269 mii | 290 mii | 214 mii | 220 mii | 62 mii |
| creanțe | -85 mii | 1.702 | 2.856 | 25 mii | 2.724 | 2.524 | — | 192 | 2.095 | 2.354 |
| casa și conturi la bănci | 89 mii | 402 mii | 115 mii | 402 mii | 85 mii | 267 mii | 290 mii | 214 mii | 218 mii | 60 mii |
| Cheltuieli în avans | 5.000 | — | — | — | — | — | 1.379 | 4.211 | 4.581 | 4.178 |
| Datorii | 2,6 mil | 2,7 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 8,3 mil | 7,8 mil | 7,5 mil | 7,1 mil |
| Capitaluri proprii | 2.499 | 262 mii | 527 mii | 811 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 2 mil | 2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 120 din 543 în județul Iași și locul 3.049 din 14.556 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
Firme similare din județul Iași
- ZEN FUTURE S.R.L. · Iași925 mii lei · 1 ang.
- EXTIND BUSINESS SRL · Iași918 mii lei · 2 ang.
- HIPOCRATFARM SRL · Iași899 mii lei · 3 ang.
- INTERNATIONAL BUSINESS CORPORATION SRL · Iași880 mii lei · 1 ang.
- TALBEAU SRL · Vlădeni878 mii lei · 1 ang.
- SOFERUL AMATOR SRL · Iași861 mii lei · 6 ang.
- EXPO PARC SRL · Iași860 mii lei · 1 ang.
- SIMPLUASIG SRL · Iași858 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre HOLBAN GRUP SRL
Care este CUI-ul firmei HOLBAN GRUP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei HOLBAN GRUP SRL este 36590352, iar codul de TVA este RO36590352. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016002156221, iar codul EUID este ROONRC.J2016002156221.
Unde are sediul HOLBAN GRUP SRL?
Sediul social al firmei HOLBAN GRUP SRL este în AUREL VLAICU, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, cod poștal 700382, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are HOLBAN GRUP SRL?
Activitatea principală a firmei HOLBAN GRUP SRL este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820. În Registrul Comerțului are autorizate în total 26 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată HOLBAN GRUP SRL?
HOLBAN GRUP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 octombrie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma HOLBAN GRUP SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru HOLBAN GRUP SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Iași sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are HOLBAN GRUP SRL?
În 2025, HOLBAN GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 891 mii lei și un profit net de 10 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este HOLBAN GRUP SRL plătitoare de TVA?
Da. HOLBAN GRUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 octombrie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.