HOBBY CONSTRUCT SRL
BUCUREȘTILOR, bl. C 1-2, et. P, Oraș Otopeni, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 230 mii lei, profit net 210 mii lei, 1 angajați.
Despre HOBBY CONSTRUCT SRL
HOBBY CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 aprilie 2002 cu numărul J23/758/2002 și codul unic de înregistrare (CUI) 14608645, cu sediul în Otopeni, județul Ilfov. Activitatea principală este „Fabricarea de mobilă” (cod CAEN 3100). Firma are 24 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 230 mii lei (+21% față de 2024), un profit net de 210 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 92 mii lei la 230 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2002 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 14608645
- Nr. Registrul Comerțului
- J23/758/2002
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 aprilie 2002
- EUID
- ROONRC.J23/758/2002
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.05.2002
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 230 mii lei
- Profit net
- 210 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -1,2 mil lei
- Datorii
- 1,3 mil lei
- Active totale
- 180 mii lei
- Marjă netă
- 91%
- Cifră / angajat
- 230 mii lei
+21% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (747%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 42 mii | 87 mii | 118 mii | 133 mii | 115 mii | 92 mii | 73 mii | 170 mii | 191 mii | 230 mii |
| Venituri totale | 42 mii | 87 mii | 118 mii | 133 mii | 124 mii | 92 mii | 73 mii | 170 mii | 191 mii | 480 mii |
| Cheltuieli totale | 119 mii | 159 mii | 191 mii | 227 mii | 238 mii | 313 mii | 307 mii | 302 mii | 300 mii | 260 mii |
| Profit / pierdere brută | -77 mii | -72 mii | -73 mii | -94 mii | -115 mii | -220 mii | -234 mii | -132 mii | -109 mii | 221 mii |
| Profit / pierdere netă | -78 mii | -73 mii | -74 mii | -95 mii | -116 mii | -221 mii | -235 mii | -133 mii | -111 mii | 210 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active circulante | 18 mii | 29 mii | 44 mii | 51 mii | 68 mii | 106 mii | 138 mii | 165 mii | 167 mii | 180 mii |
| din care stocuri | — | 1.260 | 1.330 | 1.330 | 1.261 | — | — | — | — | — |
| creanțe | 16 mii | 25 mii | 33 mii | 44 mii | 60 mii | 95 mii | 133 mii | 150 mii | 161 mii | 158 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.832 | 3.082 | 9.412 | 5.533 | 7.243 | 11 mii | 5.262 | 16 mii | 6.679 | 22 mii |
| Cheltuieli în avans | 797 | 275 | 275 | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 334 mii | 418 mii | 507 mii | 609 mii | 742 mii | 1 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,3 mil |
| Capitaluri proprii | -316 mii | -389 mii | -463 mii | -558 mii | -674 mii | -895 mii | -1,1 mil | -1,3 mil | -1,4 mil | -1,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 109 din 164 în județul Ilfov și locul 1.867 din 3.020 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 3100 – Fabricarea de mobilă.
Firme similare din județul Ilfov
- SOLO DESIGN S.R.L. · Măgurele254 mii lei · 1 ang.
- MOBIMOB-GRUP S.R.L. · Tâncăbești (com. Snagov)252 mii lei · 1 ang.
- DAVID DESIGN MOB SRL · Cățelu (com. Glina)248 mii lei · 1 ang.
- MOBIART LUXURY DESIGN S.R.L. · Bragadiru243 mii lei · 2 ang.
- PREMIUM WOOD DESIGN SRL · Popești Leordeni220 mii lei · 2 ang.
- PINTEGRAL SRL · Căciulați (com. Moara Vlăsiei)203 mii lei · 2 ang.
- ALBERTO MOB S.R.L. · Afumați202 mii lei · 0 ang.
- KARDINALE LUXURY FURNITURE SRL · Popești Leordeni200 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 3100 – Fabricarea de mobilă
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
Întrebări frecvente despre HOBBY CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei HOBBY CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei HOBBY CONSTRUCT SRL este 14608645, iar codul de TVA este RO14608645. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J23/758/2002, iar codul EUID este ROONRC.J23/758/2002.
Unde are sediul HOBBY CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei HOBBY CONSTRUCT SRL este în BUCUREȘTILOR, bl. C 1-2, et. P, Oraș Otopeni, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are HOBBY CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei HOBBY CONSTRUCT SRL este „Fabricarea de mobilă”, cod CAEN 3100.
Când a fost înființată HOBBY CONSTRUCT SRL?
HOBBY CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 aprilie 2002, deci are 24 ani de activitate.
Cum pot contacta firma HOBBY CONSTRUCT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru HOBBY CONSTRUCT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Otopeni sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are HOBBY CONSTRUCT SRL?
În 2025, HOBBY CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 230 mii lei și un profit net de 210 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este HOBBY CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. HOBBY CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2002 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.